Že se s fotbalem začíná až při školní docházce? S tím nechoďte na trutnovské předškoláky. Vždyť už přes dvacet let Mateřská škola Srdíčko ve spolupráci se Sportovním klubem Horní Staré Město pořádá „Fotbalový turnaj trutnovských mateřských škol“.

Po roční nucené pauze se toho letošního zúčastnil půltucet týmů lačnících nejen po kulatém míči, ale hlavně po pohybu a sportu jako takovém, který je pokaždé spojen hlavně se zábavou. Také 23. ročník proběhl na travnatém hřišti v Horňáku a v ideálním počasí tu děti stihly sehrát patnáct vzájemných zápasů.

Vedle tradičních organizátorů dohlížel na sportovní dění také Grassroots trenér mládeže OFS Trutnov Aleš Zahálka, jenž po skončení akce nešetřil chválou. „Jsem nadšený. I podle zpráv od rodičů a učitelek byla s akcí velká spokojenost. Musím říct, že po tom dlouhém lock-downu bylo na dětech vidět nadšení. Nešlo ani tak o fotbal, jako celkově o sport a pohyb s ním spojený. Organizace byla skvělá, děti si den užily a celá akce rozhodně splnila účel,“ řekl Krkonošskému deníku Zahálka.

Konečné pořadí týmů

1. MŠ Dráček – Žižkova
2. MŠ Srdíčko – Horská
3. MŠ Pohoda – V Domcích
4. MŠ Kytičky – Novodvorská
5. MŠ Sluníčko – Komenského
6. MŠ Sedmikráska – Kryblická

Nutno dodat, že i přes svůj věk a minimální zkušenosti s fotbalem, podávali hlavní protagonisté turnaje skvělé výkony. Radost musel každý přítomný divák mít už jen z nadšení dětí po vstřelené brance či jiné povedené akci. Velký dík pak vedle malých kluků a holek patřil i těm, kdo se na uspořádání sportovního dne podíleli.

Vedle MŠ Srdíčko a SK HSM to byly i fotbalové svazy. OFS Trutnov (spolu s SK HSM) věnoval ceny všem účastníkům a slovy svého předsedy přislíbil konání podobných akcí nejen v Trutnově.

„Turnaj mateřských škol má u nás tradici, pro další roky bychom ji ale rádi rozšířili také do okolních oblastí. Na podzim se pokusíme akci přivést i na Královédvorsko, Vrchlabsko či Úpicko,“ prozradil novinku šéf OFS Trutnov Marek Pilný.

Chtělo by se dodat, že při podobných akcích až tak nejde o výsledky, jako spíš o radost ze hry. Ani s tímhle ale na trutnovské předškoláky nechoďte. Už jejich zápal pro fotbal naznačil, jak jim na reprezentaci právě té své školky záleží. Medailové pozice si rozdělili kluci a holky následovně. Třetí příčkou se mohla pochlubit výprava z MŠ Pohoda – V Domcích, druhá skončila pořádající MŠ Srdíčko – Horská. No a nejlepší formu prokázala reprezentace MŠ Dráček – Žižkova.

Pochvalu za své výkony však zaslouží všech šest týmů, došlo i na vyhlášení nejlepších jednotlivců. „Doufejme, že loňský rok byl výjimkou a v těch příštích už nebude nic bránit pořádání dalších ročníků. Ten letošní se povedl skvěle,“ uzavřel turnaj mateřských škol GTM OFS Trutnov Aleš Zahálka.

Individuální ocenění turnaje

Nejlepší střelec: Kryštof Kadrmas (MŠ Srdíčko)
Nejlepší hráč: Michal Taláb (MŠ Kytičky)
Nejlepší hráčka: Magdaléna Kuželová (MŠ Sluníčko)
Nejlepší brankář(a): Kateřina Sedláčková (MŠ Pohoda)
Nejmladší hráč: Šimon Pecina (MŠ Sedmikráska)