Svazové vedení po semifinálových bitvách souhlasilo s návrhem, že finalisté odehrají jediný rozhodující zápas na neutrální půdě a divizní stadion Trutnova se ukázal jako ideální místo. Zvlášť, když se při utkání nevybíralo vstupné a každý divák navíc obdržel dárek v podobě točeného piva.

Baník Žacléř - FK Poříčí 2:2, na pen. Poříčí

Fakta, sestavy - Žacléř: Votoček - Martin Těžký, Matěj Těžký, Kovačík, Kotyk - Josef Těžký, Pek, Brožek (70. Vít), Haviar - Mádle, Ondráško. Poříčí: Horák - Tomšík, Geisler (86. Starý), Pilný (72. Němec), Janas - Jandera, Machalík, Killar, Korda - Brus, J. Potoček (46. K. Potoček). Rozhodčí: Nývlt, Seidel a Šiling.

Fotbalových fanoušků se nakonec na tribuně sešlo 250 a rozhodně nešlo jen o příznivce obou finalistů. Sympatie byly rozděleny na půl, ale jako první se z gólu radovala žacléřská obec. Už v 5. minutě potvrdil dobrý vstup svého mužstva do utkání Josef Těžký, jenž nepohrdl pasem Kotyka a poslal Baník do vedení.

Pohyblivější „hosty“ v tlaku přibrzdila nešťastná 22. minuta. Martin Těžký před dotírajícím Killarem kontroloval míč směřující ke gólmanovi Votočkovi, ten však při odkopu trefil svého obránce tak nešikovně, že z toho bylo vyrovnání. Poříčí ožilo a už za dalších sedm minut dokonal obrat technickou ranou Brus.

Po přestávce Žacléřským několikrát zatopil rychlonohý mladíček Killar, zasloužené vyrovnání ale přesto přišlo, když v 66. minutě krásnou hlavičkou po centru Kovačíka skóroval Ondráško. Více branek už skvělá návštěva neviděla a o majiteli poháru tak rozhodovaly penalty.

Hned tu první proměnil poříčský gólman Horák, a jelikož stejný borec ze čtyř kopů soupeře tři chytil, mohlo se Poříčí radovat ze zisku trofeje.

Pokutové kopy:

0:1 Horák (Poř.)

Kotyk (Žac.) neproměnil

0:2 Janas (Poř.)

1:2 Kovačík (Žac.)

Machalík (Poř.) neproměnil

Mádle (Žac.) neproměnil

1:3 Brus (Poř.)

Haviár (Žac.) neproměnil a Poříčí tím pádem vyhrává.