Jako nový trenér si asi nemohl přát pikantnější divizní premiéru. PAVEL JÍCHA, který v létě převzal turnovské fotbalisty, tým totiž v úvodním utkání dlouhodobé mistrovské soutěže povede proti domovským Benátkám nad Jizerou. Tedy klubu, kde dosud působí ve výboru, z města, v němž bydlí.

„Hodně se těším. Kvality Benátek nad Jizerou ale uznávám, rozhodně musíme jít do zápasu s pokorou," hlásí ovšem čerstvá síla u kormidla už tradičního účastníka fotbalové divize.

Pavel Jícha býval i profesionálním fotbalovým trenérem, když vedl juniorku Dukly Praha. Nyní ho čeká štace u mužstva se spíše rodinným vedením.

Jak jste spokojený s přípravou kolektivu, u kterého jste zhruba měsíc? Všechna přípravná utkání jste vyhráli. Nebude to na škodu?
Já jsem spíš rád. Protože, když se přijde k novému týmu, máte jako trenér svoji představu, kterou se snažíte mužstvu vštípit. A když pak přátelské zápasy nevychází, v tu chvíli jste na odstřel. Hráči, kteří by totiž měli za trenérem jít, ho neuznávají, trenérovi příliš nevěří ani vedení. Jsem za povedenou přípravu rád, každý zápas jsme byli lepší a lepší. Asi až na tři poločasy jsem spokojený.

Vaše představy byly naplněny?
Naše hra je v současné době taková, jakou bych chtěl produkovat. Není to samozřejmě ještě do detailu, protože v létě není tolik času na pilování. Po zimní přípravě budeme ještě silnější (usmívá se).

Do soutěže tedy vstupujete s optimismem?
Během měsíce kluci pochopili, co chci. Zatím mě všechno mile překvapuje. Je to ale dané i kvalitou jednotlivých hráčů. Bernát, Dan Hurt, Pepa Petřík nebo Beníšek, to jsou kluci, kteří jsou inteligentní a fotbaloví. Mladí se k tomu navíc dobře připojili. Vím, že kluci jako Moravec nebo Havel vždycky do zápasu přinesou oživení.

Při našem úvodním rozhovoru před měsícem jste byl ale trochu z prvních poznání mužstva vyplašený. To už neplatí?
Opravdu jsem byl zaskočený. První trénink byl hrozný, kluci přišli po pauze strašně zanedbaní. Navíc jsme měli jen měsíc. Co já tady budu vlastně dělat, říkal jsem si. První zápas se nám navíc absolutně nepovedl. Ale postupně se vše lepšilo. A úplně se otočilo. I manželka mi teď říkala, že je to paráda, že chodím domů spokojený.

Zabydlel jste se už tedy?
Posledních čtrnáct dní se neuvěřitelně na trénink i zápasy těším. Kluci mi rozumí a jdou za mnou, věřím tomu. Navíc mi sedí podpora vedení, které mě netlačí do žádných nesmyslů a pomáhá mi. Postupně jsme si na sebe oboustranně zvykli. Jsem navíc hrozně rád, že přišel Petr Hruška, který mi bude dělat asistenta. Známe se velmi dobře, on propojuje trenéra s týmem, je to obrovská pomoc.

Máte vytyčený cíl, který mužstvu stanovíte?
Chtěl bych to pro kabinu postavit tak, abychom se pokusili být lepší než vloni. V minulé sezoně se povedlo maximum, čtvrté místo je krásné. Teď bychom chtěli být lepší než čtvrtí.

Láká vás postup, který by od své farmy rád viděl liberecký Slovan?
Vůbec na to nemyslím. Chceme tým spíš stabilizovat i co se farmy týče. Z ní s námi v současnosti chodí většinou stejní lidé, rád bych příchody minimalizoval. Loňská takřka padesátka hráčů mě trochu straší. Z farmy ať chodí, když nám někdo vypadne. Samozřejmě je to jen moje myšlenka, až časem se uvidí, jak to bude. Kdyby to ale bylo tak, jak nechci, nebudu u toho. Nechci, aby sem chodilo osm lidí z Liberce. Pokud bude, nebudu Turnov trénovat.

Koho favorizujete v letošním ročníku divize C?
Jednoznačně Dobrovici. Kádr i finance má na velmi dobré úrovni. Jsou jinde než ostatní týmy a nechápu, že tamní klub do ČFL nepostoupil už vloni. Párkrát jsem hráče Dobrovice viděl, je to vynikající mužstvo.

V úvodním zápase Turnov čekají vaše domovské Benátky nad Jizerou. Těšíte se?
Těším se hodně. Jdu do zápase ale s pokorou, kterou chci mít vždy na prvním místě. Nechci, aby hráči chodili na hřiště s tím, že někomu nasypou šest branek. Kádr Benátek nad Jizerou uznávám, má svou kvalitu. Tu máme ale i my!

Máte tip na výsledek?
Myslím, že vyhrajeme.