A je po sezoně. Strhující jarní jízdu za záchranou rovenští fotbalisté dotáhli do konce a kolo před koncem letošního ročníku I. B třídy mohou oslavně zvolat: „Jsme zachráněni!"
Definitivu tým získal v nedělním utkání s Rokytnicí nad Jizerou. Jediné okresní pojizerské derby v sezoně přineslo sice bezgólový první poločas, ve druhém ale opanovali nejen hru, ale i střelecké statistiky domácí fotbalisté.
Byla tím dotažena mise, které věřil málokdo. Vždyť za podzim získal rovenský Sokol jen čtyři body, ve druhé polovině sezony ale hráči pobláznili nejen sami sebe, ale i fanoušky a celou soutěž.

Rovensko p. T. – Rokytnice n. J. 4:0 (0:0)

Už v prvé půli měli domácí hráči více ze hry, nedokázali se ale prosadit. V jedné z největších příležitostí volil například hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl přihrávku namísto očekávané střely.

Branky začaly padat až po změně stran. Sokol se osmělil, hrál na svou oblíbenější bránu a dočkal se prakticky okamžitě. Nový muž na hřišti Procházka se ani nestihl rozkoukat, když poslal míč po ose Vítek – David Malý pod břevno Hančilovy svatyně.

Pak mohl vyrovnat Chlup, ale nadějné sólo neproměnil. V závěrečné čtvrthodině už hosté bez vyloučeného Brože odpadli a domácí Sokol jim na cestu domů přibalil další tři góly.

„V prvním poločase se hosté ještě snažili kousat, ale pak jsme hráli na naší straně a s podporou diváků jsme zápas ovládli. Navíc Vrabec udržel čisté konto a potvrdilo se, že nyní máme dva dobré brankáře. Jsme rádi, že jsme poslední domácí zápas vyhráli a děkuji divákům za podporu," neskrýval radost hrající předseda domácích fotbalistů Marek Náhlovský.

„Rovensko zvítězilo zaslouženě, bylo lepší. Nějaké šance jsme v zápase sice měli, stačil by jeden brejk a pěkně bychom to domácím znepříjemnili. Ale v závěru nám už došly síly, úplně jsme fyzicky odpadli," okomentoval zápas hrající asistent rokytnického trenéra Aleš Štěpánek.
Oba týmy nyní čeká poslední kolo. Rovensko míří do Držkova, rokytnický tým přivítá jistě sestupující Lučany. Postup už nemine Pěnčín.

Fakta – branky: 46. a 84. Procházka, 77. a 82. L. Malý. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (55. Brož). Diváků: 150. Sokol Rovensko p. T.: Vrabec – Náhlovský, Mrňák, Štěpnička, Špína – J. Mencl, Vítek, Pařízek (46. Procházka), D. Malý – L. Malý (82. R. Mencl), Koudelka (80. Hanzl). Spartak Rokytnice n. J.: Hančil – Štěpánek, Kuřina, Pičman, Havrda – Brož, Hanko, Zahradník, Škoda – Chlup, Havlíček (75. Novotný).