„Měl to být gól. Stoprocentně,“ sypal si popel na hlavu útočník Martin Otradovský.

Hráč, který už ve třetí minutě sám pelášil ze strany na gólmana Blažka, ale svou ránou, místo uvnitř branky, rozvlnil jen síť z boku.
„Chtěl jsem to dávat pod klacek, ale bohužel jsem to netrefil. V kabině mi kluci říkali, že jsem to měl spíše zkusit po zemi na zadní tyč,“ prozradil třiadvacetiletý útočník.

Svůj pohled na celou situaci přidal i sparťanský brankář.

„Zahráli jsme ofsajd systém, z něhož nám ale zezadu vyplaval jeden kluk. Šel sám, dostal se do dobré pozice, ale pak to zbrkle to napálil vedle,“ sdělil Jaromír Blažek.

Kdyby se Otradovský prosadil asi už by mu nikdo neodpáral přezdívku „Ten, který střílí góly Spartě“. Protože to byl právě on, který ve dva roky staré pohárové epizodě svými dvěma životními góly zdramatizoval utkání s prvoligovým klubem.

Ovšem až další průběh letošního duelu ukázal, že příležitost ze třetí minuty byla jedinou, kterou si Dvoráci dokázali vytvořit. "Sparta dobře bránila, že by s Juanem (Jan Řežábek - pozn.), jak říká trenér, uřízli holinky. My jsme tam akorát tak mohli mezi nimi pobíhat," uvedl Martin Otradovský. "Možná to chtělo hrát více po zemi, abychom se tam za ně dostali. První půlku jsme hodně nakopávali balóny a těch hlavičkových soubojů jsme moc nevyhráli," doplnil.

No ještě, aby ano. To by to pak takový stoper Tomáš Řepka mohl rovnou zabalit. Přesto jednou se tak stalo, že Otradovský ve výskoku předčil a sparťanskou ikonu a dvorský stadion z toho měl haló.

Až na tu isituaci z úvodu utkání však defenzíva Sparta pracovala bezchybně. „Bylo to takové příjemné odpoledne,“ culil se po utkání sparťanský gólman Blažek. „Nevzpomínám si na nic, že bych něco závažného musel řešit,“ pravil. Tím však v žádném případě nechtěl shazovat výkon divizního týmu. Naopak chválil. „Domácí se snažili. Mají tam několik dobrých kluků. Byli hodně běhaví,“ prohlásil Blažek.

„Jsme rádi, že jsme povinné vítězství nějakým způsobem zvládli. Škoda šancí, které jsme neproměnili, utkání mohlo skončit větším rozdílem,“ dodal „Bláža“ hodnocení zápasu.

Výsledek zápasu 0:3 je pro Dvůr velmi lichotivý.

„Myslím, že jako mančaftu se nám povedl zápas nejvíce ze všech našich předešlých vystoupení v poháru. Jak výsledkově, tak herně. Sparta se s námi dlouho trápila, dlouho jsme drželi bezbrankový stav. O to větší je škoda toho inkasovaného gólu těsně před přestávkou,“ konstatoval Martin Otradovský.

Druhou branku Sparta dala z penalty, třetí až v 85. minutě. Po této trefě, kterou mimo jiné vsítil teprve šestnáctiletý sparťanský mladíček Václav Kadlec, si ve Dvoře oddechlo spoustu vyznavačů sportovního sázení. Přeci jen vypsanému kurzu 1,4 na to, že v utkání padnou více jak dva góly, nešlo odolat.

POHÁROVÉ STŘÍPKY

první šance zápasu
Ve 3. minutě vyzrál na ofsajdovou past Sparty Martin Otradovský, ale následný únik zakončil jen střelou do boční sítě.

první žlutá karta zápasu
Obdržel jí dvorský záložník Daniel Novák v souboji mladíků sebral skluzem Martina Zemana.

první střídání
V 17. minutě opouští hřiště s výronem v kotníku útočník Dvora Miloš Šulc, střídá jej Jan Řežábek. Šulc se zranil už v 1. minutě.

první dvorská střela mezi tyče
Postaral se o ní ve 26. minutě záložník Jan Holub. Pokus z 20 metrů mu ale moc nesedl a gólman Blažek míč v klidu sebral ze země.

číslo dne
40. Přesně tolik minut totiž Dvoráci drželi se Spartou stav 0:0. Po předchozích letech, kdy Dvůr v poháru inkasoval vždy v úvodních minutách zápasu, velká změna.

hlášky zápasu
„Sparta svoji sestavu zveřejnila, my ji tajíme,“ … trenér Dvora Čeněk Celler, když novinářům přinesl hodinu před zápasem zápis k nahlédnutí s nevyplněnými domácími kolonkami.

„Pane Lavička, tady není ostuda prohrát,“ … jeden z pořadatelů v narážce na dlouho trvající stav 0:0

zajímavost
Ofsajdová past Dvora. V úvodu utkání do ní domácí hráči nachytali snad všechny ofenzivně laděné hráče Sparty. A trenér Lavička jen na lavičce kroutil hlavou.