Živanice – Dvůr Králové 1:0 (1:0)

Východočeské derby bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli domácí lepší, nijak vážné šance si ale nevypracovali. Přesto se radovali z gólu, to když chybné rozehrávky Pichy využil k bleskovému brejku Gorol a po jeho nezištné přihrávce zakončoval Kakrda do prázdné branky.

Po přestávce Dvoráci zvýšili úsilí a začali být na polovině soupeře nebezpeční. K vyrovnání to ale nevedlo, když největší šance Kilevníka a Rejla skončily mimo tři tyče domácího brankáře Ottmara.

Fakta – branka: 10. T. Kakrda. Rozhodčí: Makovička (Tábor). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Živanice: Ottmar – Novotný, Novák, Ferčák, Pavlásek – Krejčík (70. Hamák), Gorol, Polák, Buriánek – Mach (65. Mládek), T. Kakrda (89. Netuka). Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Rejl, Podolník, Kilevník – Samler, Ujec, Fejk, Řežábek – Černík, Marks (76. M. Otradovský).

Turnov – Trutnov 5:4 (2:1)

Domácí mohli udeřit už ve třetí minutě, ale Šťastného nohy překazily postup Bernáta, a tak naopak udeřilo na druhé straně, když hostující Kejzlar uspěl se střelou z dvaceti metrů. Turnov pak ale zápas ještě do poločasu otočil. Ve 25. minutě srovnal po trestném kopu libereckého Boušky kapitán Petřík a odstartoval tím definitivní domácí nápor. Ten vyvrcholil druhou brankou Bárty, která ukončila úvodní poločas.

A druhá půle? To už byla definitivní přestřelka.

Nejprve sice v obrovské šanci neuspěl Bárta, pak si ale reputaci o chvíli později napravil, když zúročil centr Boušky. V 57. minutě pak zamířil jen do boční sítě Finklár.
Defenzivní pilíře si ale znovu vybrali hodně slabé chvíle. Hosté totiž v rozmezí 58. – 66. minuty třikrát skórovali a stav tím nevídaně otočili. Domácí fanoušci byli přimrazeni k už tam ledovým sedačkám. Čechova trefa na 4:3 byla velkým šokem, ale také vyvrcholením laxní obranné práce Turnova.

Nebyl by to ale pořádně bláznivý zápas, kdyby ho hráči modrobílého týmu zabalili. Naopak. V poslední čtvrthodině si vytvořili obrovský tlak. Hosté se bránili zuby nehty, ale… neubránili.

Nejprve sice Finklárův pokus zlikvidoval Šťastný, v 80. minutě ale v pádu srovnal bojovník Petřík a o čtyři minuty dorazil trutnovskou lavičku Bernát, který skóroval přímo z rohového kopu!

„Pro diváky to musel být opět perfektní zápas. Myslím si, že naše výhra je zcela zasloužená. Měli jsme utkání pod kontrolou, ale desetiminutový výpadek stoperské dvojice, která udělala fatální chyby, nás během chvíle připravil o dvoubrankový náskok a poslal do vedení soupeře. Naše obrana má teď velké výpady, dostáváme hodně gólů. Ale i za nepříznivého stavu jsme se tlačili do útoku, hráli aktivně a já musím všechny kluky jen pochválit, že zápas nezabalili. Soupeř hrál jednoduchý, důrazný způsob fotbalu a na chvíli mu díky výpadku narostla křídla, naše výhra je však opravdu zasloužená," shrnul zápas trenér turnovského oddílu Emil Šafář.

Fakta - branky: 25. a 80. Petřík, 45. a 54. Bárta, 84. Bernát – 5. a 58. Kejzlar, 65. P. Holubec, 66. Čech. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 2:2. Diváků: 150. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Tvrdý, Ginzel, Nedošetko, Janů – Kunst (46. Finklár), Beníšek, Petřík, Bernát – Bouška, Bárta (88. Havel). MFK Trutnov: Šťastný – Tobiáš (70. Wimmer), Kahoun, Horák, J. Holubec – P. Doubic (75. Groer), Kamitz, Marks, P. Holubec – Kejzlar, Čech.