Pouze fotbalisté Sedmihorek dokázali ve 23. kole krajského přeboru Libereckého kraje urvat vítězství. Povedlo se jim to v domácím utkání se soupeřem z Doks. Bozkov naopak před svými diváky neuspěl proti Mšenu a Semily si pro devatenáctou porážku v sezoně zajely do Hrádku.

Krajský přebor

Sedmihorky – Doksy 5:1 (1:0)

Tým z Karlovic v poslední době trápí rozsáhlá marodka, přesto ani v utkání se sedmým celkem tabulky nezaváhal. První poločas přinesl gól až dvě minuty před pauzou a střelec Vitkovič na svoji trefu navázal i šest minut po návratu z kabin. Když se chvilku po něm prosadil ještě Vaníček, bylo o vítězi rozhodnuto.

Po čestném úspěchu hostů se v samotném závěru radovali z branky ještě střídající Hlubuček a Lemak.

Fakta – branky: 43. a 51. Vitkovič, 53. Vaníček, 82. Hlubuček, 88. Lemak – 68. Picek. Rozhodčí: Rychtář. ŽK: 1:0. Diváci: 100. FK Sedmihorky: Špína – Ložek, M. Marek, V. Čermák, Feurich – Lemak, M. Kroupa (66. J. Drahoňovský), Škréta, Vaníček – Vitkovič (80. Hlubuček), Beneš (86. M. Janata).

Bozkov – Mšeno 1:6 (0:2)

Bozkovští proti Mšenu odehráli smolný zápas. Už v 18. minutě zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Řeháček a vedle žluté karty přišel další trest v podobě penalty proměněné Krejčíkem. Hned za minutu se hosté radovali podruhé a definitivně po nadějích bylo ve 27. minutě. Řeháček si volejbal zahrál tentokrát před brankou soupeře a rozhodčí byl neoblomný – druhá žlutá a rázem červená karta.

Pokud i v oslabení chtěli domácí myslet na zvrat, stačily tři minuty druhé půle a chuť na bodový zisk je přešla. Další dva góly totiž Bozkov přiblížily spíš debaklu. Landyš stihl v 66. minutě snížit, závěr utkání už ale patřil opět v přesile hrajícímu lídru tabulky.

Fakta – branky: 66. Landyš – 18. z pen. a 49. Krejčík, 19. Hartman, 46. Čížek, 70. Bém, 87. Helm. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 5:0. ČK: 1:0 (27. Řeháček). Diváci: 150. TJ Sokol Bozkov: Kanaval – Vanc, Hypius, Vrchovský, Bejda – Makula (75. Dolejš), Lakatoš, Landyš, Mazánek – Králíček, Řeháček.

Hrádek – Semily 4:1 (4:1)

Také mužstvo Semil připomínalo při výjezdu do Hrádku spíš pořádný lazaret, přesto šli hosté už po pěti minutách do vedení gólem Chlupáče. Záhy se ale projevily změny v sestavě a už v 11. minutě svítil na tabuli stav 3:1! Když ve 23. minutě domácí Rob zkompletoval hattrick, začínali se domácí diváci těšit na dvojciferný výsledek. Další góly už ani přes spoustu šancí na obou stranách nepadly.

Fakta – branky: 6., 9. a 23. P. Rob, 11. Holeček – 5. Chlupáč. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 0:1. Diváci: 100. SK Semily: Zamastil – Hruška (59. Káňa), Hradecký, Motejlek, Javůrek – Otmar, Zelenka, Liška, Chlupáč, Pácalt – Lukeš, Houžvička (54. Seifert).

Další výsledky 23. kola:

Višňová – Česká Lípa 1:3 (1:2), Skalice – Železný Brod 4:2 (4:0), Frýdlant – Velké Hamry 1:1 (1:0).

1.A třída

V krajském přeboru se v příští sezoně může objevit až pět zástupců Libereckého kraje. Jak je to možné? Postupové příčky v I. A třídě patří Přepeřím a Rovensku. Druhý zmiňovaný klub si pozici vicemistra pojistil bezbrankovou remízou z Ruprechtic. Se třetími Hejnicemi (1:1 a 2:2), ale i právě s Ruprechticemi (4:1 a 0:0), má totiž lepší bilanci ze vzájemných utkání.

Přepeře – Stráž p. R. 4:0 (2:0)

Jednoznačný lídr soutěže potvrdil svoji letošní nadvládu i v utkání s pátým celkem tabulky. Stav 4:0 svítil na tabuli už po hodině hry, ve zbytku zápasu domácí svého soka šetřili.

Fakta – branky: 3. a 48. Ježek, 23. Abraham, 60. Nesvadba. Rozhodčí: Junek. Hráno bez karet. Diváci: 75. FK Přepeře: P. Koudelka – O. Horák, Vokáček, Nesvadba, Petřík – Bína, Vlach, Abraham, P. Horáček – M. Ježek (83. Kvapil), Fedorko (70. Tokan).

Ruprechtice – Rovensko 0:0

Souboj z čela tabulky nepřinesl nijak oslnivý fotbal. Aby si domácí zachovali alespoň teoretické šance na postupovou druhou pozici, potřebovali soupeře porazit. Příležitost k tomu dostali po faulu (?) Mencla, pokutový kop jim ale zneškodnil skvělý gólman Prokopec.

Fakta – rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:3. Diváci: 100. TJ Sokol Rovensko pod Troskami: Prokopec – Kočí, Vítek, Bangha, Valentin – J. Mencl, Štěpnička, Krejčík, Němec (71. Bakeš) – L. Malý (89. Pecka), Koubek (85. Pařík).

Košťálov – Hejnice 0:2 (0:1)

Hejnice do Košťálova dorazily v roli favorita a po zásluze si odvezly tři body. Cestu za nimi jim však domácí hodně ztěžovali. Šalda dokonce mohl skórovat jako první, trefil se ale až čtyři minuty před přestávkou David Neumann. Stejný hráč v 78. minutě přidal i druhou branku hostů a duel definitivně rozhodl.

Fakta – branky: 41. a 78. Neumann. Rozhodčí: Horák. ŽK: 1:0. Diváci: 70. FK Košťálov: Klazar – M. Kosina ml., Vancl, M. Kosina st., Klaban – Sládek, Holovič, J. Cerman, Vojtíšek – Sádek, Šalda (79. Móro).

Další výsledky 23. kola

Velké Hamry B – Cvikov 1:2 (1:1), Rapid Liberec – Doubí 2:2 (0:1), Stráž nad Nisou – Krásná Studánka 1:2 (0:1), Rynoltice – Desná 0:0.

Kuriozita: tři vlastence Harrachova

Nejnižší krajská soutěž před týdnem dohrála svoji základní část a na konci května se mužstva rozdělila do dvou skupin po šesti účastnících. Zatímco v té elitní si týmy dosažené body ponechaly, skupina, ve které se bojuje o záchranu, zahájila nadstavbovou část od píky.

Skupina A

Doslova „zápas blbec" odehráli fotbalisté Harrachova na půdě Plavů. Nejen, že jej dohrávali o deseti bez vyloučeného Kyncla, navíc si vstřelili tři (!) vlastní góly.

Pěnčín – Horní Branná 6:1 (1:1)

Fakta – branky: 32. Hušek, 50. a 76. Nemyrovskyy, 57. a 73. Pumrle, 61. Ferenc – 36. M. Kobrle. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 2:1. Diváci: 100. TJ Sokol Horní Branná: Strmeň – Kocourek, D. Beneš, Šimůnek – Michal Kobrle (69. Šlaicher), T. Jón, Pešina, T. Fiedler – David Šimek – Dušan Paulů (82. Pičman), Jaromír Paulů (62. Hochbergr).

Plavy – Harrachov 4:0 (3:0)

Fakta – branky: 21. vlastní (Bergmann), 36. Rimský, 44. vlastní (Vodseďálek), 56. vlastní (Bergmann). Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (64. Kyncl). Diváci: 70. TJ Jiskra Harrachov: Uhlíř – R. Kroupa, Barbořák, Vodseďálek, Costel Rosu – Kyncl, Bergmann, Medal, P. David – Veselý, Hefert.

Skupina B

Skupinu o záchranu skvěle rozjely Roztoky, které na hřišti Držkova rozpoutaly střelecké manévry. O půltucet branek se podělilo šest střelců. Dařilo se také Jablonečku. Ten uspěl v derby.

Držkov – Roztoky 2:6 (0:3)

Fakta – branky: 67. Vrabec, 72. Dvořák z pen. – 25. Baytalon, 31. Kopáček, 33. Illner, 46. Jakub Nýdrle, 84. Mikolášek, 87. V. Hornig. Rozh.: Horáček. ŽK: 2:1. Diváci: 30. TJ Sokol Roztoky u Jil.: O. David – Jína, M. Hornig, Mikolášek – Fischer (61. V. Hornig), Jaroslav Nýdrle (76. Maďarčík), D. David, Jakub Nýdrle, Kopáček – Illner, Baytalon (62. Tuláček).

Jablonec n. J. – Libštát 5:2 (1:2)

Fakta – branky: 2., 75. a 84. z pen. J. Vrána, 69. Trepera, 89. Zahradník – 19. a 41. Stehlík. Rozhodčí: Šůma. ŽK: 2:3. Diváci: 92. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Vízek – Kuřina (46. R. Pěnička), Brož, Exner (72. T. Adámek), T. Havrda – Hrbek, P. Adámek, J. Vrána, Pičman – Zahradník, Trepera. TJ Jiskra Libštát: Hrubý – L. Kobrle, Kovařík (56. Váňa), Mach, Nedvěd – Patka, M. Fiedler, J. Šif, Stehlík – T. Koldovský, L. Beran.