Sedmihorky – Višňová 2:0 (1:0)

Po nezáživné dvacetiminutovce se jako první osmělili hosté, ale Prokopec si se střelou soupeře poradil. Na dlouhou dobu se pak Višňová odmlčela a přenechala taktovku Sedmihorkám. Mladý domácí výběr začal podnikat útočné manévry. První střelu Dvořáka sice gólman zpacifikoval, ale ve 31. minutě převzal míč na půli Škréta a po samostatném úniku poslal Dvořákův tým do vedení. Do půle mohl ještě navýšit nejlepší střelec soutěže Martin Špína, ale po postupu z úhlu neuspěl.

Hosté byli i přes nepříznivý stav nadále pasivní a spoléhali na brejky. Domácí naopak hráli prim, naráželi však na tuhý obranný val lídra tabulky. Na začátku druhé půle trefil tyč Špína, ojedinělá šance Višňové vyústila jen ve skvělý zákrok Prokopce po střele z klubka hráčů. Sedmihorští hráči tlačili a byli lepší. Pojišťovací branka přišla v 88. minutě, kdy se prosadil po akci Pařízka Martin Špína.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Hosté působili hrozně pasivním dojmem, ne jako tým, který vede tabulku. My jsme byli po celý zápas lepší. Musím říct, že i Semily hrály minulý týden lépe než Višňová," zhodnotil zápas vedoucí FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Fakta – branky: 31. Škréta, 88. Martin Špína. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 2:2. Diváků: 110. FK Sedmihorky: Prokopec – Marcel Špína (88. Holý), Bakeš, Marek, Čermák – Petrlák, Dvořák, Pařízek, Červinka (60. Drahoňovský) – Škréta (83. Bangha), Martin Špína.

Semily – Hrádek 0:0

Domácí si po nepovedeném utkání v Sedmihorkách chtěli napravit reputaci. Ani tentokrát ale příliš nezazářili. Hrálo se takřka bez šancí. Hostující dva pokusy neměly gólové parametry, Semily branku soupeře prakticky neohrožovaly, jejich snaha končila na vápně. A tak výraznější vzruch přinesla jen 17. minuta. V ní totiž došlo k velmi nepříjemnému zranění hostujícího Vinše, s nímž byl odvezen do nemocnice. Největší fotbalová příležitost přišla ve 38. minutě. Pronikajícího Ježka zastavil Brožík jen za cenu faulu. Následný pokutový kop ale Havlín „zazdil".

Po změně stran Semily přeskupily řady. Začaly hrát útočněji, ale na riziko vzadu. A tak se v obraně objevovaly skuliny, do nichž hosté vyráželi k rychlým protiútokům. Ani jeden tým se ale v ofenzivní fázi neprosadil. Semily zachraňoval dobře chytající Kumprecht, obrana Hrádku působila jako pevný hrad.

„Tenhle zápas jsme měli zvládnout i přesto, že jsme nastoupili v oslabené sestavě. Kostra týmu by se s takovým soupeřem měla popasovat. Po neproměněné penaltě šel výkon mužstva ale jakoby dolů a nakonec nás zachraňoval Kumprecht. Teď hrajeme tři zápasy venku (Skalice, Česká Lípa, Doksy). Tam se asi rozhodne o sezoně," tuší hlavní trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Fakta – rozhodčí: Kadlec. ŽK: 5:3. Diváků: 110. SK Semily: Kumprecht – Kočí, Zonyga, Havlín, Sládek – Hájek, Brett – Horák, Tokan (62. Žabokrtský), Hurt – Ježek.

Turnov B – Skalice 3:1 (1:1)

Turnovská rezerva proti rozjetému soupeři začala aktivně, ale jako první se prosadila Skalice díky Milnerovi. Petříkovi svěřenci byli zaskočeni a chvíli trvalo, než se vrátili do tempa. Po úvodních příležitostech Matouška, Hav-la či Zdražila ale nakonec ještě do půle přece jen vyrovnali. Ve 40. minutě se po standardní situaci prosadil Tvrdý.

Po změně stran už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Turnov dominoval a i když se dlouho nemohl prosadit, v poslední čtvrthodině rozhodl. Nejprve se po pohledné kombinační akci trefil Kunst, v závěru jistil výsledek po sólovém úniku Zdražil.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Hlavně za druhou půlku jsme tři body brali oprávněně. Hosté se totiž nedostali prakticky do jediné šance," komentoval utkání trenér domácích Josef Petřík mladší.

Fakta – branky: 40. Tvrdý, 76. Kunst, 90. Zdražil – 35. Milner. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:2. Diváků: 100. FK Pěnčín-Turnov B: Hyka – Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Kratochvíl – Kunst (90. Poláček), Škréta – Tvrdý, Zdražil, Randák – Havel (46. Dlouhý).

Bozkov – Doksy 3:0 (2:0)

Domácí po třech porážkách už potřebovali zabrat, a tak se do soupeře zakousli hned od úvodu. Šance se však střídaly na obou stranách, navrch měli ale brankáři. Vlnu neproměněných příležitostí ukončil až ve 41. minutě Jíra, který se trefil z trestného kopu a ukončil 340 herních minut Bozkova bez vstřeleného gólu. Hosté mohli vyrovnat, ale když Sedláček vytáhl další z arsenálu neuvěřitelných zákroků, mohl ještě do půle přidat gólovou pojistku pro domácí Nesvadba – 2:0.

Po změně stran tempo hry mírně upadlo. Hrálo se především mezi oběma vápny, prakticky bez šancí. Komplikace pro domácí přišla v 65. minutě, kdy druhou žlutou a následně červenou kartu uviděl Mazánek. Hosté se i díky tomu dostali na koně, byli aktivnější a Bozkov náskok bránil s vypětím všech sil. Definitivní rozuzlení přišlo až v 85. minutě, kdy Krejčíkovu střelu umístil za záda bezmocného gólmana Aster.

„Po dlouhé době musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení. To byl základ k našemu vítězství. Dalším faktorem byl vynikající výkon Sedláčka v brance a disciplína celého týmu. Červená karta zápas mírně zkomplikovala, ale odhodlání a vůle hráčů zvítězit přinesla ovoce v podobě zisku tří bodů," těšilo trenér Bozkova Milana Mayera.

Fakta – branky: 41. Jíra, 44. Nesvadba, 85. Aster. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (65. Mazánek). Diváků: 100. Sokol Bozkov: Sedláček – Krejčík, Jíra, Červený, Kobrle – Plátek (88. Prousek), Feri, Mazánek, Makula – Nesvadba (72. Aster), Havel (64. Coufal).

Mírová – Mšeno 0:3 (0:2)

Vloni na podzim padl v utkání Mšena s Mírovou historický mezník. Domácí totiž nováčka soutěže rozstříleli poměrem 16:0! Tentokrát chtěl mírovský otloukánek podobnému debaklu rozhodně zamezit. Poslední tým tabulky sice začal aktivně, ale nadějnou střelu Tokana odvrátila obrana. Pak už se prosadili hosté. Jíra nejprve stáhl hlavičku Filipa, v 11. minutě ale Sekerák křížnou střelou určil ráz utkání – 0:1. Domácí největší šance v první půli přišla ve 36. minutě, ale Grebeníček z trestného kopu zamířil jen do tyče. A tak Mšeno náskok navýšilo díky signálu ze standardní situace a trefě zakončujícího Kulhánka.

Ihned po nástupu ze šatny navíc definitivně pohřbil naděje Mírové Svoboda. Hosté vedli 3:0 a bylo zřejmě, že tři body si utéct nenechají. Zápas pak nezdramatizoval opět ani Grebeníček st., který v situaci tváří v tvář gólmanovi nakonec ani nezakončoval.

„Znovu jsme dostali po vlastních chybách laciné branky. Naše malé nedůslednosti posílají soupeře lacino do vedení. A když už se dostaneme do dvousetprocentní šance, nedáme ji. Těžko pak můžeme myslet na nějaký bodový zisk," byl znovu zklamán vedoucí SK Mírová Jiří Kadlec.

Fakta – branky: 11. Sekerák, 41. Kulhánek, 46. Svoboda. Rozhodčí: Milner. ŽK: 1:0. Diváků: 50. SK Mírová: Jíra – Rypl, M. Zelnický, Hejduk, Masařík – Michal Kovář – Beneš (80. Hanko), Močkovský, Grebeníček st., Taibr – Kázmer.

Další: Mimoň – Č. Lípa 2:3 (2:0), Desná – Doubí 2:1 (1:1).