Úvodním kolem odstartoval v sobotu a v neděli krajský fotbalový přebor mužů. Fanoušci v regionu se hned na startu mohli těšit na dvě derby.

Pěnčín/Turnov B – Bozkov 0:2 (0:0)

Úvod zápasu patřil domácím mladíkům, kteří nastřelilo břevno a hosty podržel gólman Maňák. Pak se ale začal obraz hry překlápět a ve druhé půli už tempo hry diktovali hosté. Nováček z Bozkova si začal vypracovávat šance a dvakrát se také prosadil. Pro turnovskou rezervu je výsledek nakonec ještě poměrně přívětivý, několikrát se totiž zaskvěl gólman Hyka.

Fakta – branky: 63. Mazánek, 73. Havel. Rozhodčí: Ujka. ŽK: 2:5. Diváků: 150. Turnov B: Hyka – Tvrdý, Šteffan, Matoušek, Nedošetko (46. Náhlovský) – Korček, Kunst, J. Škréta, Dlouhý (70. Poláček) – Šulc (46. Š. Havel), Zdražil. Bozkov: Maňák – Kobrle, Červený, Burnus, Krejčík – Makula, Feri, Jíra, M. Havel (75. Aster) – Mazánek (85. Doubek) – Nesvadba.

Semily – Desná 2:1 (0:1)

Domácí po sestupu v úvodním kole předvedli zajímavý útočný fotbal se spoustou neproměněných šancí. Festival začal hned v úvodu. A protože se domácí jen zastřelovali, hosté jim dali lekci z produktivity. Po propadlém autu Kočího se míč dostal k Jechovi, který z vápna o břevno nedal Koudelkovi šanci – 0:1. Následné šance Bučka, Hájka a Šulce zůstaly nevyužity, v závěru neuspěl ani hostující Houbička.

Pruhovaní tak museli ve druhé půli dohánět manko. Semily se ale gólově prosadily až po dvojitém prostřídání. Po zmarněných šancích Šulce a Bučka se ze standardní situace ukázkově k tyči trefil Hrmo – 1:1. Následné střely Bretta a Bučka míjely těsně tyč, a tak rozhodnutí přišlo v poslední minutě. Buček s vybojovaným míčem přelstil gólmana hostí Doubka, předložil Vrchovskému, který uklidil do prázdné branky.

Fakta – branky: 76. Hrmo, 90. Vrchovský – 21. Jech. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:3. Diváků: 180. SK Semily: Koudelka – Hrmo, Brett, Klazar, Kočí – Šulc, Hájek (65. Vrchovský) – Havlín, Močkovský (67. Veg), Vávra – Buček.

Sedmihorky – Mírová 3:0 (3:0)

Sousedské derby přilákalo do ochozů na dvě stovky fanoušků. V úvodu se hrál vyrovnaný zápas. Hostující nováček držel tempo a hrozil díky Špínovi. Příběh utkání se začal odvíjet od 29. minuty. V ní byl sražen ve vápně Pařízek a sám postižený následnou penaltu proměnil. Poté už měli domácí hru pod kontrolou a ještě do půle přidali další dvě trefy zásluhou střely Koudelky a teči Miloše Zelnického, třetí gól přidal po nejhezčí akci zápasu Kroupa.

Po změně stran už měli domácí hru pod kontrolou. Sedmihorky si vypracovaly zhruba šest tutových šancí, ale všechny zůstaly nevyužity. A to včetně penalty, kterou Jíra chytil Vavřichovi.

Fakta – branky: 29. Pařízek z pen., 36. Koudelka, 42. Kroupa. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (76. D. Zelnický). Diváků: 200. FK Sedmihorky: Koubus – Valentin (74. Holý), Bakeš, Vítek, Kratochvíl – Koudelka, Mencl, Dvořák (84. Drahoňovský), Pařízek (64. Červinka) – Vavřich, Kroupa. SK Mírová: J. Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, D. Zelnický – Kulhánek, Horák, Bernard, Beneš (46. Taibr) – Špína, Tokan.

Ostatní zápasy: Višňová – Mimoň 3:0 (0:0), Hrádek – Mšeno 2:1 (1:1), Skalice – Doubí 0:0, Č. Lípa – Doksy 0:1 (0:0).