H. Branná B – Libštát 1:1 (1:0)

Pěkné utkání s množstvím šancí na obou stranách skončilo zaslouženou dělbou bodů. Branky: R. Šlechta – D. Kobrle. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Košťálov B – Nová Ves 0:1 (0:0)

Hosté byli pohyblivější a techničtější, měli převahu, a nebýt výborného výkonu domácího gólmana Průchy, mohla být jejich výhra výraznější. Branka: Golis. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 4:3. Diváků: 80.

Lomnice B – Zál. Lhota 5:2 (3:0)

Hrdinou utkání se stal domácí Kos, který jako brankář nastoupil pro nedostatek hráčů v útoku a za prvních 15 minut dosáhl hattricku. Ve druhém poločase hosté během jedné minuty snížili na 3:2, ale v závěru opět zaúřadoval Kos a vystřílel domácím výhru. Branky: Kos 5 – Palivoda, Vlasák. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Stružinec – Vysoké 4:0 (2:0)

Vypjaté utkání dvou vedoucích mužstev tabulky se hrálo před skvělou návštěvou více než 400 diváků. Domácí si vypracovali více brankových příležitostí, které dokázali i proměňovat. Hosté naopak byli při svých šancích méně důrazní, a tak hráči Stružince dosáhli vysokého vítězství. Branky: vlastní, J. Láska, Ševců 2. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 1:1, ČK: 1:1. Diváků: 440.

D. Branná B – Mříčná 1:2 (1:1)

Domácí se sice ujali vedení, ale ještě do poločasu Metelka krásnou střelou vyrovnal. Stejný hráč pak po přestávce svoji druhou brankou poslal domácí na poslední místo tabulky. Branky: Rychlovský – Metelka 2. Rozhodčí: Bergemann, ŽK: 1:1. Diváků: 90.

Kruh – Roztoky 0:1 (0:1)

V tradičním derby se hrál hodně běhavý fotbal. V prvním půli šli lepší hosté do vedení, ve druhé sice převzali iniciativu domácí, ale při svých šancích trefili pouze dvakrát tyč. Branka: Grof. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 4:3, ČK: 1:0. Diváků: 180.

Bělá – Martinice 2:0 (1:0)

Bojovné utkání plné nepřesností. Domácí vzhledem k postavení v tabulce měli více vůle a nakonec vydřeli cenné tři body. Branky: Rajm, Patz. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 4:2. Diváků: 100.

Dohrávky 15. kola: Nová Ves – Bělá 5:1 (2:1). Branky: Dušta 2, Golis, Tomášek, Koudelka – Maryško. Rozhodčí: Imlauf, ŽK: 2:3, ČK: 0:1. Diváků: 40. Košťálov B – D. Branná B 5:2 (3:1). Branky: kašpar, Moravec ml., Pálka z pen., Houžvička, Zboroň – Jira z pen., Votoček z pen. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Lomnice B – Stružinec 2:0 (1:0). Branky: Vrkoslav, Jirounek. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 3:2. Diváků: 120.

Co láká fanoušky na okresní přebor ve Stružinci?

Podruhé v jarní části okresního přeboru Semilska praskaly ochozy na stružineckém hřišti ve švech. Důvodů je několik a pokusil se je vyjmenovat vedoucí domácího družstva Jiří Máka: „Tradice, hřiště zasazené do svahu, odkud mají přítomní diváci nádherný výhled ze všech míst na celý trávník. Je to skoro jako v antickém amfiteátru,“ přiblížil.

Nezanedbatelné jsou ovšem také výkony domácích fotbalistů, kteří se pohybují na špici tabulky. Působí i lákadlo derby s družstvem z okolních obcí, které patří k tomu nejlepšímu v soutěži (Nová Ves, Lomnice B, Libštát, Košťálov B).

„Když se k tomu přidá příznivé vylosování okresních i krajských soutěží a třeba v sobotu se v okruhu 10 km hraje fotbal jen ve Stružinci, tak to přiláká i spoustu fanoušků odjinud,“ doplnil Jiří Máka.

Minulé derby s Novou Vsí nad Popelkou navštívilo rekordních 450 diváků. Poslední utkání o průběžné vedení v přeboru s Vysokým nad Jizerou shlédla další výborná návštěva 440 diváků.

„Doufáme, že podobné návštěvy se ještě budou v této sezoně opakovat, protože do konce soutěže zbývá sedm kol a ještě je o co hrát,“ dodal Máka na závěr.

Nelze než souhlasit, týmy od prvních čtyřech místech jsou srovnány do odstupu pohých čtyř bodů. Atraktivita pro fanoušky je tak do posledních kol zaručena.