Fotbalová Divize C napsala o víkendu svou letošní poslední kapitolu. Ve východočeském derby se v Převýšově představila pardubická rezerva, která nakonec po výsledku 0:2 odjela s prázdnou. Stejně dopadl Nový Bydžov i sestupující Trutnov. Vítěznou tečku naopak zaznamenal Náchod.

Mšeno – Nový Bydžov 5:0

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Co je nám platné, že s domácími hrajeme vyrovnaný fotbal, když se na začátku druhého poločasu během sedmi minut dopustíme tří hrubých individuálních chyb, kterých mužstvo Mšena dokáže okamžitě využít a rozhodnout o svém výrazném vítězství. Konečný výsledek se tak z našeho pohledu nese v kontextu s nevydařenou sezonou."

Náchod – Admira Praha 2:1

Karel Havlíček, trenér FK Náchod: „Zasloužené vítězství, kdy jsme opět začali obrovským náporem a neproměněnými šancemi. Pak se zastřeloval soupeř a bohužel se asi pět minut před poločasem trefil. Morál a lepší kondice ve druhém poločase rozhodly, že jsme si vytvořili více šancí a utkání nakonec otočili. Děkuji klukům, že moje poslední utkání na lavičce dokázali zvládnout."

Převýšov – Pardubice B 2:0

Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Z mého pohledu se hrál kvalitní zápas, který měl tempo. Šance byly na obou stranách. My však dvě využili, a díky tomu jsme vyhráli. Se závěrečným vystoupením v letošní sezoně jsem velmi spokojený."

Josef Krupička, trenér FK Pardubice B: „ K poslednímu utkání sezony jsme zajížděli na horkou půdu do Převýšova. Domácí celek potvrdil své postavení v tabulce, ale náš herní výkon nebyl špatný. Bohužel jsme opět vyhořeli v koncovce, kdy jsme neproměnili tři velké šance. Naopak domácí ze čtyř dvě ano, a proto jsme bez bodů. Celkově se hrál slušný zápas, nahoru dolů. Z našeho týmu byl nejlepší na place Polák."

Kolín – Trutnov 4:0

Petr Brejcha, vedoucí družstva FK Trutnov: „Řekl bych, že jsme v utkání s vítězem celé soutěže a zaslouženým postupujícím celkem do ČFL měli dobré pasáže. Zase jsme je ale střídali se špatnými. Hlavně jsme si však opět dva góly dali úplně sami."

Hvězdy kola

1. Jakub Petřík (Převýšov): Do utkání naskočil jako střídající hráč v 6. minutě a stal se jeho hrdinou, když vstřelil pardubickému béčku dva góly.

2. Marek Srkal (Náchod): Po čtyřech minutách svého pobytu na hřišti posadil na zadek u postranní čáry prvního soupeře, ve vápně si poradil s dalšími dvěma a poté vstřelil vyrovnávací gól.

3. Martin Malý (Náchod): Hrdina hraničářů. Svým gólem šest minut před koncem zápasu dokonal obrat náchodských fotbalistů v duelu s pražskou Admirou.

Vítěz

Fotbalisté Převýšova: Skvělou sezonu, na jejímž konci je postup do ČFL, zakončili svěřenci Bohuslava Pilného vítězstvím nad rezervou Pardubic. Byla to devatenáctá výhra v soutěži.

Zajímavost

Brankář na hrotu: Náchodská gólmanská jednička Baláž se proti pražské Admiře opaloval na lavičce jen do 88. minuty, kdy ho trenér Karel Havlíček poslal do útočné linie.

Obrat kola

Vzpoura Náchoda: Ještě dvanáct minut před koncem prohrával Náchod doma s pražskou Admirou 0:1. K obratu domácí nastartoval parádní individuální akcí Srkal a dílo zkázy dokonal gólem na konečných 2:1 Malý.

Střelci

1. Svoboda (Převýšov) 27 branek; 2. Vaňous (Ústí nad Orlicí) 14; 3. Čech (Dvůr Králové) 12; 4. - 6. Knápek, Kukla (oba Ústí nad Orlicí), Kořínek (Dvůr Králové) vš. 11.