A právě takovou spolupráci od letošní sezony navázaly oba divizní oddíly z Pojizeří. Jablonec nad Jizerou bude využívat služeb prvoligového Baumitu Jablonec. Turnov se těší na hráče ze sousedního Slovanu Liberec, který vloni skončil v nejvyšší české soutěži na 3. místě a vstoupí do předkola Evropské ligy.

FK Pěnčín/Turnov možnost využít služeb hráčů z Liberce vybral už v nedělním pohárovém utkání České pošty. Turnováci se těší, že jim ligisté a hráči z juniorské ligy pomohou zacelit případné díry v sestavě či menší počet hráčů na soupisce. Po odchodu Marka Kamische by zde takřka celou sezonu měl například strávit gólman Ondřej Kolář.

A jaký je postoj Slovanu? Pro fanoušky i oddíl z Pojizeří jistě velmi zajímavý a atraktivní. O spolupráci se rozepsal například sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar ve webové fanouškovské sekci oddílu „Ptejte se".
„Prioritně jsme jako farmu chtěli někoho ze třetí ligy. Tam ovšem bývá problém, že tato mužstva chtějí být příliš autonomní a nechtějí se moc přizpůsobovat našim požadavkům. Proto jsme se např. nedomluvili s Meteorem a potýkali jsme se s tím i v České Lípě. Jednoduše nám tam někdy nevzali hráče, pro kterého bychom chtěli vytížení, protože se jim prostě nehodil. Další možností byl Rapid, Jabloneček a Turnov. Probíhala jednání a všechna velice seriózní, ale pro Turnov rozhodlo i propojení klubů z hlediska mládeže. Tu dělají velice kvalitně a dost malých kluků buď už u nás je, nebo bychom je mít chtěli. Mají velmi velkou spádovou oblast a já jsem rád, že díky této spolupráci budeme mít dosah i na tyto kluky, které by jinak bylo obtížné k nám dostat. Navíc jsme se velmi konstruktivně dohodli i na spolupráci v oblasti dospělé kopané a pokusíme se Turnov společným úsilím dostat co nejdříve do 3. ligy," sdělil na adresu Turnova Jan Nezmar.

Zajímavá vize. Pro turnovského fanouška jistě lákavá, nová divizní sezona by mohla být tak velmi zajímavá. Jak se spolupráce projeví na výsledcích výběru Emila Šafáře, to ukáže už srpnový start.