Domácí hráči potvrdili vítězstvím 2:0 pozici lídra přeboru a o postup do 1. B třídy by snad mohli přijít už jen zázrakem. Slavit titul již mohou hned v příštím duelu, ve středu v Poříčí. Pět kol před koncem soutěže mají v čele čtrnáctibodový náskok.

Neuvěřitelně zamotaná je situace na opačném pólu tabulky. Patnácté Poříčí dělí od deváté Dolní Kalné jen sedm bodů. Počtvrté za sebou byl v sobotu úspěšný Pilníkov. Tři body jasně vytěžil z přímé záchranářské bitvě s Poříčím. Naopak Staré Buky po čtyřech výhrách tentokrát narazily ve Svobodě na lepšího soupeře. Už pátou porážku v řadě utrpěly Kunčice.

OKRESNÍ PŘEBOR

Mladé Buky – Bílá Třemešná 2:0 (1:0). Branky: Hrubeš, Horák. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 2:1. Diváků: 70. Celé utkání probíhalo za jasné převahy domácího týmu, jehož hráči další tutovky neproměnili.

Kocbeře – Hostinné 3:2 (0:1). Branky. Šmíd 2, Hulík – vlastní, Petružálek. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 0:2. Diváků: 40. Domácí šli hned od úvodního hvizdu za cílem získat body. Z tempa je nevyvedla ani vlastní branka v úvodu utkání. Byli lepším mužstvem, a i když jim paní štěstěna nebyla nakloněna při zakončování šancí, vyhráli po právu.

Pilníkov – Poříčí 4:0 (1:0). Branky: Mihálka 2, Voženílek, Vitvar. Rozhodčí: Gereg. ŽK: 2:2. Diváků: 85. První polovina byla vyrovnaná, domácím se ale podařilo Mihálkou skórovat „do šatny“. Ve druhé půlce měli domácí jednoznačnou převahu. Hosté za stavu 2:0 neproměnili pokutový kop, který brankář domácích Kuřík lapil.

Svoboda – Staré Buky 5:3 (2:1). Branky: Zbořil 2, Doležal 2, M. Brejcha z pen. – Prokop 2, Záplata. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 5:3, ČK: 0:1 (Gábrle). Diváků: 70. Na Okresní přebor pohledný fotbal s bouřlivou atmosférou, jak mezi diváky, tak i hráči. Domácí byli lepší, potvrdili vzestup své formy a spravedlivě vyhráli. Za zraněného gólmana domácích musel chytat obránce Tomáš Matějka a skvěle ho zastoupil.

Radvanice – Vrchlabí B 0:2 (0:1). Branky: Janda, Vejnar. Rozhodčí: Kocurek. ŽK: 0:2. Diváků: 80. Hosté z Vrchlabí vstřelili úvodní branku již ve 3. minutě po chybě ve středu hřiště a vzali tak vítr z plachet domácím borcům. Ve druhém dějství se prakticky opakovalo to samé, ve 2. minutě po půli to bylo 0:2. Hosté si poté výsledek v klidu pohlídali.

Kunčice – Vítězná 1:3 (1:1). Branky: J. Jeřábek – Pohořelý 2, Pácalt. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 0:1. Diváků: 60. Ve třetí minutě se domácí ujali vedení a poté do patnácté zahodili další tři šance. Minutu před poločasovou přestávkou pěknou střelou z hranice šestnáctky vyrovnal Pohořelý. Ve druhém poločase se hrál méně záživný fotbal, hosté svojí výhrou potvrdili, že jsou správně výše postaveným celkem v tabulce.

Libeč – Rtyně 2:1 (1:1). Branky: Laštovička, Herout – L. Kult. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 0:3. Diváků: 60. Utkání, kterému by více slušela remíza, když obě mužstva podrželi gólmani, nakonec vyhráli šťastnější domácí, kteří využili v závěru hrubou chybu hostující obrany.

Dolní Kalná – Podhůří 0:0. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 1:4. Diváků: 130. Vyrovnané utkání s pěknou diváckou kulisou skončilo spravedlivě remízou. V prvním poločase měli více ze hry i šancí hosté, ve druhém zase domácí, ale své tři jasné příležitosti také nevyužili. Tahouna hostů z minulého kola Mlejnka zcela přehrál teprve šestnáctiletý mladíček domácích Milan Ježek.

Program středečního vloženého kola: Libeč – Radvanice, Kocbeře – Kunčice, Pilníkov – Svoboda, Poříčí – Mladé Buky, Vrchlabí B – Podhůří, Vítězná – Hostinné, Rtyně – Dolní Kalná, Staré Buky – Bílá Třemešná.