VYBRAT REGION
Zavřít mapu

CELLER: "Noví soupeři přinesou podstatné zkvalitnění celé soutěže, bude to hodně našlapané"

Dvůr Králové - Kouče Dvora Čeňka Cellera potěšila úspěšná mládež a postup dorostu do divize, ale mrzí ho neadekvátní přístup královédvorské radnice.

21.7.2008
SDÍLEJ:

Čeněk CellerFoto: Jan Bartoš

V sobotu 21. června skončila místním fotbalistům úspěšná sezona, v níž obhájili bronzovou příčku a navázali tak na předešlé úspěchy v divizní soutěži. Nejen o tom, jaký ročník 2007 – 2008 byl, jsme si povídali s hlavním trenérem “A“ mužstva, panem ČEŇKEM CELLEREM. Poněvadž prioritou místního klubu byl letos úspěch dorostenců, týkalo se několik otázek také dvorské mládeže.

Vítězným zápasem v Převýšově jste se svým týmem zakončil sezonu 2007 – 2008. Jaká byla z vašeho pohledu?
Uplynulý soutěžní ročník 2007 – 2008 považuji za celkem úspěšný. Především se podařilo doplnit mužstvo o další odchovance z dorostu, z čehož mám radost největší.

Po podzimní části figuroval Dvůr na bronzové příčce a svoji pozici dokázal na jaře uhájit. Bylo právě třetí místo vaším cílem?
Naším cílem bylo umístění na co nejlepší pozici, poněvadž první, postupové, místo od začátku jasně patřilo družstvu SK Hlavice.

A co vedení klubu? Máte přehled, jaké byly jeho představy s umístěním?
Myslím, že naše cíle byly s vedením klubu v minulém soutěžním ročníku totožné.

Ve Dvoře Králové jste absolvoval již čtvrtou divizní sezonu. Název klubu se každoročně pohybuje na čelních příčkách soutěže a pro soupeře platí Dvůr za velmi silného soka. Jak byste zhodnotil své dosavadní vystoupení v klubu v pozici kouče?
Hodnocení mojí činnosti v pozici trenéra ve Dvoře Králové patří vedení klubu. Možná, že vedení v určitých fázích mělo představu dalšího postupu, ale to by v současné době a podmínkách byla cesta do pekla.

No a jak se ve Dvoře cítíte po mimosportovní stránce? Jsou nějaké odlišnosti oproti jiným štacím, které jste ve své trenérské kariéře zažil?
Každá trenérská štace má své klady a zápory. Jediný rozdíl, a to pořádný, spatřuji v diametrálně rozdílném přístupu radnice. Ve všech předcházejících trenérských postech byl kvalitní a vždy byl jednoznačně nejnavštěvovanější sport ve městě znatelně podporován. O takové podpoře radnice si ale ve Dvoře Králové můžeme nechat pouze a jenom zdát. Dříve jsme se doslýchali názoru, že družstvo tvoří pouze hráči mimo Dvůr Králové, ten ale nyní obstát nemůže, a tak jsem zvědav, jakého zdůvodnění se dočkáme tentokrát.

Již v loňském ročníku se vám dostalo velkých uznání, jakou měrou jste dokázal do týmu začlenit mladé odchovance. Vy jste ale nelenil a v následujícím roce dostal šanci ještě větší počet dorostenců. Zatímco loni byly objevem sezony Groh s Řežábkem, letošním hitem se stali Volf s Klazarem. Kde se ve Dvoře najednou vzali tak kvalitní mladíci?
Kvalita mladých hráčů je vždy obrazem práce mládežnické základny. Podíváme-li se na počty dorostenců, kteří již přišli do kádru dříve a také na současné přechody do dospělých, je naprosto zřejmé, že práce mládežnických trenérů má svoji kvalitu. Otázkou ovšem je, zda tady již dříve talentovaní hráči nebyli. Ale třeba byl problém v tom, aby dostali příležitost se prosadit. Zařazovat vlastní odchovance musí být priorita klubu. Ovšem nutno podotknout, že tito hráči musí mít odpovídající výkonnost.

Před sezonou 2007 – 2008 se dvorský fotbal netajil prioritním cílem, jímž byl postup dorostenců do divize. Povedlo se především díky fantastické jarní části. Jak moc jste sledoval spanilou jízdu dorostenců za postupem?
Osobně jsem byl přítomen na celé řadě zápasů především staršího dorostu, a to i na hřištích soupeřů. Pro získání obrazu jednotlivých hráčů bylo rozhodující. I když mi zase chybělo sledování divizních soupeřů, ale vše se nedalo stihnout. Postoupili, protože celou sezonu byli opravdu nejlepší. Patří velký dík trenérům u obou dorostů p. Hlavovi a p. Šimůnkovi. Jejich podíl byl jasně největší a rozhodující.

Co myslíte, že rozhodlo o tom, že oba dorostenecké celky dokázaly krajský přebor vyhrát a nechat za sebou silnou trutnovskou Úpu i hradeckou Slavii?
Rozhodující byla soudržnost obou kolektivů, schopnost trenérů kvalitně trénovat a zároveň dobře doplňovat stávající kádr. U staršího dorostu také měli hráči již zkušenosti z kategorie dospělých tj. A mužů v divizi a B mužů v I. A třídě, to jistě také pomohlo k postupu. Důležité bylo, že postup dorostu se stal cílem snažení celého klubu a ne jenom hráčů a trenérů.

Nyní čeká mladíky vyšší soutěž, na kterou ve Dvoře nebyli vůbec zvyklí. Jak ji oba kolektivy zvládnou, myslíte, že je v silách klubu, stát se tradičním účastníkem divize i v mládežnické kategorii? Co se jejich postupem a účastí v divizi změní pro celý klub?
Pokud bude tréninková činnost na kvalitní úrovni a kádry obou družstev se vhodně doplní, určitě s účastí v divizi dorostu nebude problém. Pochopitelně si všichni musíme zvyknout, že doba vysokých vítězství nenávratně skončila. Ale na druhou stranu účast v divizi má i svoje klady ve spojitosti s divizí dospělých. Především nesmíme dorostenecké hráče zatížit takovým šíleným zápasovým tempem, jako se nám to „povedlo“ v jarní části minulé sezony. Bude to všechno náročnější herně ale i finančně. Pro klub to může znamenat jediné – docílit postupu do divize také pro žákovská družstva. Nelze hrát dobře dorosteneckou divizi a mít družstvo starších žáků umístěné v dolní polovině krajského přeboru.

Zpět k mužské kategorii. Dvouleté účinkování v divizi ukončil sestupem okresní rival z Trutnova. Co myslíte, že scházelo podkrkonošským borcům k tomu, aby divizi uhájili?
Nepřísluší mi provádět rozbory, proč Trutnov sestoupil. To je otázka k řešení pro funkcionáře FK Trutnov. Ale jednu poznámku si neodpustím, i když asi vyvolám záporné reakce některých činovníků. FK Trutnov neměl nikdy připustit vznik FKM Úpa a odloučit od sebe mládežnickou základnu (mimo přípravky). Dost kvalitních končících dorostenců mohlo výrazným způsobem pomoci v záchraně divizní soutěže. Ze znalosti přestupního řádu ovšem víme, že po 6. dubnu již nelze přestupovat ani hostovat. Kluby mají představovat soudržná společenství mládeže a dospělých. Vznik těchto uzavřených mládežnických spolků vede především k narušení spolkového klubového života. Pro region je to škoda, neboť derby obou družstev mělo ten správný náboj.

Nejednoho fanouška napadne otázka: Je v hledáčku Dvora některý z hráčů právě Trutnova?
Jeden hráč byl, ale nedošlo s ním k dohodě.

Divizní skupina C projde na podzim spoustou změn. Opustilo ji 6 mužstev, která vyměnilii známí i neznámí soupeři. Co myslíte, že do céčka přinesou Kolín, Nový Bydžov, Živanice, Kunice, Horní Měcholupy a rezerva pražských Bohemians?

Noví soupeři přinesou rozhodně podstatné zkvalitnění celé soutěže. Tentokrát to tedy bude opravdu „našlapané“. Proto každý získaný bod bude mít svoji váhu. Zápasy, ve kterých body zajistil pouze průměrný výkon, definitivně skončily.

A co Dvůr? Jaké jsou plány pro nadcházející sezonu?
Naše cíle se nemění. Hrát o co nejlepší umístění, i když letos to bude velmi těžké. A podle umístění staršího dorostu v nové divizní soutěži uvidíme, jaká bude možnost zapojení dalších mladých hráčů – talentovaných je tam celkem stále dost.

Již nějaký ten pátek se v kuloárech mluví o reorganizaci týkající se soutěží od ČFL níž. Může k ní dojít v dohledné době, a co by to znamenalo pro divizi a Dvůr?
Navrhovaná reorganizace je dílem Pražského a Středočeského fotbalového svazu, narazila však na silný odpor ostatních KFS a také současných družstev divizí a ČFL. Došlo by totiž k dalšímu odčerpání družstev ze soutěží OFS a KFS a úroveň všech soutěží by opět utrpěla jako se již stalo přechodem na nové krajské uspořádání. Pokud by došlo, i přes uvedené nesouhlasy, k jejímu schválení, musel by být Dvůr připraven hrát o postup do jedné ze dvou skupin ČFL. Pro informaci: hrubý nástin reorganizace by byl 2x ČFL po 16-ti účastnících a 4x divize po 16-ti účastnících.

Pohárový los dává Dvoru již podruhé možnost, změřit síly s naším druhým nejlepším klubem, pražskou Spartou. K zápasu prvního kola zajíždíte do Holic, jak by to s konáním případného druhého kola vypadalo ohledně hřiště? Ve Dvoře momentálně probíhá rekonstrukce atletické dráhy a úvod divize odehrajete v Podharti, kde by se pohár hrát nedal.
Tentokrát již opravdu musíme 1. kolo hrát venku a bohužel, i když jde o Spartu, nebudeme kompletní. Chybět budou dvě opory: Martin Tomek bude na dovolené v Chorvatsku a Martin Kruliš je v současnosti bohužel zasádrován – kotník levé nohy. Věřím ovšem, že se hráči o postup v Holicích řádně poperou a co bude s případným utkáním se Spartou Praha, uvidíme. Pokud by vzhledem k probíhající rekonstrukci atletické dráhy a příslušenství nebylo možno utkání ve Dvoře odehrát, zájemců o uspořádání je v okolních městech dost.

Ještě před koncem sezony odešel ze Dvora mladý záložník Tomáš Groh, jenž zahájil přípravu s prvoligovým Jabloncem. Máte informace o tom, jak se mu vydařila a v jakém dresu by měl hráč zahájit podzim 2008?

Pravděpodobně bude hrát v některém z klubů druhé ligy, ale každopádně již bude hráčem FK Jablonec n. N. Jeho odchod do vrcholového fotbalu je doufám dostatečným impulsem pro ostatní mladé hráče. Ta velká námaha se opravdu může dobře vyplatit i zaplatit.

Jeho odchod a také zranění Kruliše z posledního jarního zápasu, to jsou citelné zásahy do mužstva. Jak vypadá momentální situace v kádru? Odešel v létě někdo a kdo je naopak v hledáčku?
Kádr hráčů čítá v současnosti 22 hráčů – mimo Groha nikdo neodešel. Do kádru definitivně přišli po ukončení dorosteneckého věku: Rejl, Jukl, Šimůnek a dorostenci Volf a Klazar, ve Slavii Praha ukončil hostování Daniel Urban a budeme usilovat o přestup hráče Miloše Šulce z Vrchlabí.

Co je jinak nového v klubu? Změnily se nějak podmínky, které jste nikdy nepovažoval za kvalitní, případně, blýská se na lepší časy?
Podmínky pro hráče ze strany sponzorů jsou plněny, tam žádný problém nebude. V současnosti jsme se odsunuli na Podharť, neboť na hlavním hřišti v současnosti se provádí při rekonstrukci dráhy a přilehlých prostorů. Zde firma Strabag předvádí pracovní nasazení, které připomíná spíše stávkovou činnost. Dle smlouvy má být dráha dokončena k 30. 9. 2008. Proto z úvodních sedmi mistrovských zápasů čtyři hrajeme venku a tři na Podharti. Celý klub má do 30. 9. 2008 na trénování, přípravná a mistrovská utkání pouze jedinou hrací plochu.

Ve čtvrtek byl fotbalovým svazem zvolen nový kouč české reprezentace. Koho byste býval volil vy a kde vězí podle vás ten opravdový háček v odmítnutí reprezentace Ivanem Haškem?
Jako zaměstnanec ČMFS Praha se zdržím odpovědi.

Tomáš Otradovský

21.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč

Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ochota učit se, loajalita vůči společnosti, komunikativnost, nový zaměstnanec bude zaučen, vhodné pro absolventy, , vyuč. v tzv. "černém" řemesle , , řidič. průkaz sk. B výhodou, , příspěvek na obědy, , prac. doba od 6.00 do 14.30, úprava prac. doby je možná, , kontakt: e-mailem, telefonicky po - čt: 6.00 - 16.30, pá: 6.00 - 15.00, osobně po tel. domluvě. Pracoviště: Tauchman sws s.r.o. jilemnice, Jizerská, č.p. 1332, 514 01 Jilemnice. Informace: Jindřich Tauchman, +420 481 544 418.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 17 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař - ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POMOCNÝ KUCHAŘ - KA - spolehlivost, pracovitost , ubytování zajištěno. Nástup možný ihned., Volat v době: 8:00-14:00 hod. Po-Pá. Pracoviště: Radek polák- hotel pivovarská bašta, Horská, č.p. 198, 543 02 Vrchlabí 4. Informace: Radek Polák, +420 777 240 552.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 25 000 Kč

Fyzioterapeuti s osvědčením Fyzioterapeut - ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: FYZIOTERAPEUT - KA , Ukončené vyšší odborné vzdělání - diplomovaný fyzioterapeut nebo vysokoškolské vzdělání v oboru (Bc., Mgr.), minimálně střední vzdělání s maturitou - obor fyzioterapeut s praxí v oboru , odborná způsobilost k výkonu zdravotního povolání v oboru fyzioterapeut , trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, pracovitost, organizační a komunikační schopnosti, vstřícný přístup ke klientovi, samostatnost, pečlivost, flexibilita, praxe i zvláštní odborná způsobilost je výhodou, ale rádi přivítáme i absolventy , očkování proti hepatitidě typu B podmínkou, úvazek plný na dobu určitou, po roce možnost dalšího prodloužení na dobu neurčitou, jednosměnný provoz- pracovní doba 7.00- 15.30 h , základní plat od 25.000,- do 33.000,-Kč + zaměstnanecké benefity , nástup možný od 1.9.2018 nebo dle dohody, k žádosti zašlete strukturovaný životopis, tel. kontakt, adresu i mailový kontakt, skeny dosaženého vzdělání, ev. specializovaných kurzů , požadované doklady zasílejte na email: iveta.huskova@clr-laura.cz a libena.holikova@clr-laura.cz informace v prac.dny mezi 8.00-15.30h na telefonu: 704 249 685 - pí. Hušková či 491 616 380- v pátek od 8.00-14.00h., Výhody: jednosměnný provoz, , práce v moderní, prosperující společnosti, motivující finanční ohodnocení, možnost dalšího odborného vzdělávání i profesního růstu, příspěvek zaměstnavatele na stravování a životní pojištění, 5 týdnů dovolené, sick days, další zaměstnanecké benefity, možnost nájemního bytu 2+1 či 3+1 ve Dvoře Králové n.Labem , stabilní zázemí, příjemné pracovní prostředí i kolektiv zaměstnanců , Vhodné zejména pro uchazeče z Trutnova, Náchoda, Hradce Králové. Zaměstnavatel má zájem o občany z jiného státu Evropské unie. Nabídne místo i uchazečům z Polska a Slovenska.. Pracoviště: Clr laura s.r.o. - centrum léčebné rehabilitace a lymfologie, Legionářská, č.p. 561, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Iveta Hušková, +420 704 249 685.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POKOJSKÁ - pomoc v kuchyni, myčka, strava a bydlení zdarma, Vpřípadě zájmu kontaktujte zaměstnavatele e-mailem: penzion.podlesem@seznam.cz, tel. 723559549.. Pracoviště: Unica technologies akciová společnost - penzion pod lesem, 542 21 Pec pod Sněžkou. Informace: Pavel Choc, +420 723 559 549.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stavba nové větrné elektrárny ve Zlaté Olešnici na Trutnovsku,
18

OBRAZEM: Kolos v pohybu

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

OBRAZEM: Opravují chodníky v Krkonoších

Krkonoše /FOTO/ - Strážci Krkonošského národního parku připravují na sezonu chodníky v Krkonoších. Opravili například lávku na cestě vedoucí Obřím dolem na Sněžku.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Za znásilnění a zneužití nezletilé sestřenice dostal mladík podmíněný trest

Hradec Králové - Za znásilnění a pohlavní zneužití nezletilé dívky udělil soud 21letému mladíkovi roční podmíněně odložený trest.

Kukský festival zahájí Má vlast

Kuks - Festival Hudební léto Kuks startuje v sobotu 23. června od 18 hodin v Kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT