VYBRAT REGION
Zavřít mapu

CELLER: "Noví soupeři přinesou podstatné zkvalitnění celé soutěže, bude to hodně našlapané"

Dvůr Králové - Kouče Dvora Čeňka Cellera potěšila úspěšná mládež a postup dorostu do divize, ale mrzí ho neadekvátní přístup královédvorské radnice.

21.7.2008
SDÍLEJ:

Čeněk CellerFoto: Jan Bartoš

V sobotu 21. června skončila místním fotbalistům úspěšná sezona, v níž obhájili bronzovou příčku a navázali tak na předešlé úspěchy v divizní soutěži. Nejen o tom, jaký ročník 2007 – 2008 byl, jsme si povídali s hlavním trenérem “A“ mužstva, panem ČEŇKEM CELLEREM. Poněvadž prioritou místního klubu byl letos úspěch dorostenců, týkalo se několik otázek také dvorské mládeže.

Vítězným zápasem v Převýšově jste se svým týmem zakončil sezonu 2007 – 2008. Jaká byla z vašeho pohledu?
Uplynulý soutěžní ročník 2007 – 2008 považuji za celkem úspěšný. Především se podařilo doplnit mužstvo o další odchovance z dorostu, z čehož mám radost největší.

Po podzimní části figuroval Dvůr na bronzové příčce a svoji pozici dokázal na jaře uhájit. Bylo právě třetí místo vaším cílem?
Naším cílem bylo umístění na co nejlepší pozici, poněvadž první, postupové, místo od začátku jasně patřilo družstvu SK Hlavice.

A co vedení klubu? Máte přehled, jaké byly jeho představy s umístěním?
Myslím, že naše cíle byly s vedením klubu v minulém soutěžním ročníku totožné.

Ve Dvoře Králové jste absolvoval již čtvrtou divizní sezonu. Název klubu se každoročně pohybuje na čelních příčkách soutěže a pro soupeře platí Dvůr za velmi silného soka. Jak byste zhodnotil své dosavadní vystoupení v klubu v pozici kouče?
Hodnocení mojí činnosti v pozici trenéra ve Dvoře Králové patří vedení klubu. Možná, že vedení v určitých fázích mělo představu dalšího postupu, ale to by v současné době a podmínkách byla cesta do pekla.

No a jak se ve Dvoře cítíte po mimosportovní stránce? Jsou nějaké odlišnosti oproti jiným štacím, které jste ve své trenérské kariéře zažil?
Každá trenérská štace má své klady a zápory. Jediný rozdíl, a to pořádný, spatřuji v diametrálně rozdílném přístupu radnice. Ve všech předcházejících trenérských postech byl kvalitní a vždy byl jednoznačně nejnavštěvovanější sport ve městě znatelně podporován. O takové podpoře radnice si ale ve Dvoře Králové můžeme nechat pouze a jenom zdát. Dříve jsme se doslýchali názoru, že družstvo tvoří pouze hráči mimo Dvůr Králové, ten ale nyní obstát nemůže, a tak jsem zvědav, jakého zdůvodnění se dočkáme tentokrát.

Již v loňském ročníku se vám dostalo velkých uznání, jakou měrou jste dokázal do týmu začlenit mladé odchovance. Vy jste ale nelenil a v následujícím roce dostal šanci ještě větší počet dorostenců. Zatímco loni byly objevem sezony Groh s Řežábkem, letošním hitem se stali Volf s Klazarem. Kde se ve Dvoře najednou vzali tak kvalitní mladíci?
Kvalita mladých hráčů je vždy obrazem práce mládežnické základny. Podíváme-li se na počty dorostenců, kteří již přišli do kádru dříve a také na současné přechody do dospělých, je naprosto zřejmé, že práce mládežnických trenérů má svoji kvalitu. Otázkou ovšem je, zda tady již dříve talentovaní hráči nebyli. Ale třeba byl problém v tom, aby dostali příležitost se prosadit. Zařazovat vlastní odchovance musí být priorita klubu. Ovšem nutno podotknout, že tito hráči musí mít odpovídající výkonnost.

Před sezonou 2007 – 2008 se dvorský fotbal netajil prioritním cílem, jímž byl postup dorostenců do divize. Povedlo se především díky fantastické jarní části. Jak moc jste sledoval spanilou jízdu dorostenců za postupem?
Osobně jsem byl přítomen na celé řadě zápasů především staršího dorostu, a to i na hřištích soupeřů. Pro získání obrazu jednotlivých hráčů bylo rozhodující. I když mi zase chybělo sledování divizních soupeřů, ale vše se nedalo stihnout. Postoupili, protože celou sezonu byli opravdu nejlepší. Patří velký dík trenérům u obou dorostů p. Hlavovi a p. Šimůnkovi. Jejich podíl byl jasně největší a rozhodující.

Co myslíte, že rozhodlo o tom, že oba dorostenecké celky dokázaly krajský přebor vyhrát a nechat za sebou silnou trutnovskou Úpu i hradeckou Slavii?
Rozhodující byla soudržnost obou kolektivů, schopnost trenérů kvalitně trénovat a zároveň dobře doplňovat stávající kádr. U staršího dorostu také měli hráči již zkušenosti z kategorie dospělých tj. A mužů v divizi a B mužů v I. A třídě, to jistě také pomohlo k postupu. Důležité bylo, že postup dorostu se stal cílem snažení celého klubu a ne jenom hráčů a trenérů.

Nyní čeká mladíky vyšší soutěž, na kterou ve Dvoře nebyli vůbec zvyklí. Jak ji oba kolektivy zvládnou, myslíte, že je v silách klubu, stát se tradičním účastníkem divize i v mládežnické kategorii? Co se jejich postupem a účastí v divizi změní pro celý klub?
Pokud bude tréninková činnost na kvalitní úrovni a kádry obou družstev se vhodně doplní, určitě s účastí v divizi dorostu nebude problém. Pochopitelně si všichni musíme zvyknout, že doba vysokých vítězství nenávratně skončila. Ale na druhou stranu účast v divizi má i svoje klady ve spojitosti s divizí dospělých. Především nesmíme dorostenecké hráče zatížit takovým šíleným zápasovým tempem, jako se nám to „povedlo“ v jarní části minulé sezony. Bude to všechno náročnější herně ale i finančně. Pro klub to může znamenat jediné – docílit postupu do divize také pro žákovská družstva. Nelze hrát dobře dorosteneckou divizi a mít družstvo starších žáků umístěné v dolní polovině krajského přeboru.

Zpět k mužské kategorii. Dvouleté účinkování v divizi ukončil sestupem okresní rival z Trutnova. Co myslíte, že scházelo podkrkonošským borcům k tomu, aby divizi uhájili?
Nepřísluší mi provádět rozbory, proč Trutnov sestoupil. To je otázka k řešení pro funkcionáře FK Trutnov. Ale jednu poznámku si neodpustím, i když asi vyvolám záporné reakce některých činovníků. FK Trutnov neměl nikdy připustit vznik FKM Úpa a odloučit od sebe mládežnickou základnu (mimo přípravky). Dost kvalitních končících dorostenců mohlo výrazným způsobem pomoci v záchraně divizní soutěže. Ze znalosti přestupního řádu ovšem víme, že po 6. dubnu již nelze přestupovat ani hostovat. Kluby mají představovat soudržná společenství mládeže a dospělých. Vznik těchto uzavřených mládežnických spolků vede především k narušení spolkového klubového života. Pro region je to škoda, neboť derby obou družstev mělo ten správný náboj.

Nejednoho fanouška napadne otázka: Je v hledáčku Dvora některý z hráčů právě Trutnova?
Jeden hráč byl, ale nedošlo s ním k dohodě.

Divizní skupina C projde na podzim spoustou změn. Opustilo ji 6 mužstev, která vyměnilii známí i neznámí soupeři. Co myslíte, že do céčka přinesou Kolín, Nový Bydžov, Živanice, Kunice, Horní Měcholupy a rezerva pražských Bohemians?

Noví soupeři přinesou rozhodně podstatné zkvalitnění celé soutěže. Tentokrát to tedy bude opravdu „našlapané“. Proto každý získaný bod bude mít svoji váhu. Zápasy, ve kterých body zajistil pouze průměrný výkon, definitivně skončily.

A co Dvůr? Jaké jsou plány pro nadcházející sezonu?
Naše cíle se nemění. Hrát o co nejlepší umístění, i když letos to bude velmi těžké. A podle umístění staršího dorostu v nové divizní soutěži uvidíme, jaká bude možnost zapojení dalších mladých hráčů – talentovaných je tam celkem stále dost.

Již nějaký ten pátek se v kuloárech mluví o reorganizaci týkající se soutěží od ČFL níž. Může k ní dojít v dohledné době, a co by to znamenalo pro divizi a Dvůr?
Navrhovaná reorganizace je dílem Pražského a Středočeského fotbalového svazu, narazila však na silný odpor ostatních KFS a také současných družstev divizí a ČFL. Došlo by totiž k dalšímu odčerpání družstev ze soutěží OFS a KFS a úroveň všech soutěží by opět utrpěla jako se již stalo přechodem na nové krajské uspořádání. Pokud by došlo, i přes uvedené nesouhlasy, k jejímu schválení, musel by být Dvůr připraven hrát o postup do jedné ze dvou skupin ČFL. Pro informaci: hrubý nástin reorganizace by byl 2x ČFL po 16-ti účastnících a 4x divize po 16-ti účastnících.

Pohárový los dává Dvoru již podruhé možnost, změřit síly s naším druhým nejlepším klubem, pražskou Spartou. K zápasu prvního kola zajíždíte do Holic, jak by to s konáním případného druhého kola vypadalo ohledně hřiště? Ve Dvoře momentálně probíhá rekonstrukce atletické dráhy a úvod divize odehrajete v Podharti, kde by se pohár hrát nedal.
Tentokrát již opravdu musíme 1. kolo hrát venku a bohužel, i když jde o Spartu, nebudeme kompletní. Chybět budou dvě opory: Martin Tomek bude na dovolené v Chorvatsku a Martin Kruliš je v současnosti bohužel zasádrován – kotník levé nohy. Věřím ovšem, že se hráči o postup v Holicích řádně poperou a co bude s případným utkáním se Spartou Praha, uvidíme. Pokud by vzhledem k probíhající rekonstrukci atletické dráhy a příslušenství nebylo možno utkání ve Dvoře odehrát, zájemců o uspořádání je v okolních městech dost.

Ještě před koncem sezony odešel ze Dvora mladý záložník Tomáš Groh, jenž zahájil přípravu s prvoligovým Jabloncem. Máte informace o tom, jak se mu vydařila a v jakém dresu by měl hráč zahájit podzim 2008?

Pravděpodobně bude hrát v některém z klubů druhé ligy, ale každopádně již bude hráčem FK Jablonec n. N. Jeho odchod do vrcholového fotbalu je doufám dostatečným impulsem pro ostatní mladé hráče. Ta velká námaha se opravdu může dobře vyplatit i zaplatit.

Jeho odchod a také zranění Kruliše z posledního jarního zápasu, to jsou citelné zásahy do mužstva. Jak vypadá momentální situace v kádru? Odešel v létě někdo a kdo je naopak v hledáčku?
Kádr hráčů čítá v současnosti 22 hráčů – mimo Groha nikdo neodešel. Do kádru definitivně přišli po ukončení dorosteneckého věku: Rejl, Jukl, Šimůnek a dorostenci Volf a Klazar, ve Slavii Praha ukončil hostování Daniel Urban a budeme usilovat o přestup hráče Miloše Šulce z Vrchlabí.

Co je jinak nového v klubu? Změnily se nějak podmínky, které jste nikdy nepovažoval za kvalitní, případně, blýská se na lepší časy?
Podmínky pro hráče ze strany sponzorů jsou plněny, tam žádný problém nebude. V současnosti jsme se odsunuli na Podharť, neboť na hlavním hřišti v současnosti se provádí při rekonstrukci dráhy a přilehlých prostorů. Zde firma Strabag předvádí pracovní nasazení, které připomíná spíše stávkovou činnost. Dle smlouvy má být dráha dokončena k 30. 9. 2008. Proto z úvodních sedmi mistrovských zápasů čtyři hrajeme venku a tři na Podharti. Celý klub má do 30. 9. 2008 na trénování, přípravná a mistrovská utkání pouze jedinou hrací plochu.

Ve čtvrtek byl fotbalovým svazem zvolen nový kouč české reprezentace. Koho byste býval volil vy a kde vězí podle vás ten opravdový háček v odmítnutí reprezentace Ivanem Haškem?
Jako zaměstnanec ČMFS Praha se zdržím odpovědi.

Tomáš Otradovský

21.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: telefonicky na tel. 774 314 153, na email kapicka@unikom.cz nebo osobně na adrese Kruh 42.. Pracoviště: U n i k o m, a.s. - potraviny kruh, 514 01 Jilemnice. Informace: Aleš Kapička, +420 774 314 153. Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 25 640 Kč Psychologové Psycholog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25640 kč, mzda max. 36280 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PSYCHOLOG - VŠ - jednooborová psychologie, , Nabízíme: mzdu 25640 Kč - 36280 Kč dle dosažené započitatelné praxe, po zapracování osobní příplatek , 5 týdnů dovolené + 1 týden dodatkové dovolené, závodní stravování, příspěvek FKSP 6000,-Kč/rok, Požadujeme: bezúhonnost, osobnostní způsobilost, zdravotní způsobilost. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky- věznice odolov, 542 34 Malé Svatoňovice. Informace: Anna Martincová, +420 499 867 205;601 572 554. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 25 000 Kč Hlavní účetní Hlavní účetní. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HLAVNÍ ÚČETNÍ, Požadujeme: Vedení účetnictví společnosti vč. mzdového účetnictví, fakturace, , příprava měsíčních a ročních závěrek, spolehlivost, pracovitost. Nástup možný ihned. , Práce na HPP. Pracovní doba: pružná, v denních směnách. Nabízíme: zaměstnání na dobu neurčitou, , zvýhodněné stravování, mzda: 25.000 Kč - pohyblivá složka až 5.000 Kč. Životopisy prosím zasílejte na provoz@sdbu.cz. , V případě zájmu volejte na telefonní číslo 608 953 301, kontaktní osoba Karolína Hanousková. Pracoviště: Senior dům beránek s.r.o., náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1132, 542 32 Úpice. Informace: Karolína Hanousková, +420 608 953 301. Zdravotnictví - Zdravotnictví Dentální hygienista 25 000 Kč Dentální hygienisti Dentální hygienistka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DENTÁLNÍ HYGIENISTKA , Do našeho týmu v Trutnově hledáme milou dentální hygienistku /hygienista, která stane posilou našeho týmu. Prace možná jak na plný, tak i na částečný úvazek . Dbáme na kvalitu, profesionalitu a spokojenost jak pacientů, tak i personálu . Praxe výhodou, ale není podmínkou. Mladého kolegu/kolegyni rádi zaučíme. Požaduji pečlivost, spolehlivost, zájem o obor. Nabízím flexibilní pracovní dobu, vlastní ordinaci, podporu v dalším vzdělávání. Nástup možný od 1. 11. 2018.. Pracoviště: Impladent s.r.o., nábřeží Václava Havla, č.p. 208, 541 01 Trutnov 1. Informace: Olena Lebedieva, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Úspěch Evy Vrabcové Nývltové

Vrabcová poběží nejstarší maraton na světě v Bostonu

Ilustrační foto

Ulrich pálil na obě strany. Nejdřív vlastní gól, pak bleskový hattrick

Turnaj O pohár města začnou basketbalistky proti maďarské Pécsi

Trutnov Závěr týdne bude v trutnovské sportovní hale při ZŠ Komenského patřit devatenáctému ročníku mezinárodního turnaje basketbalistek. Šestice klubů tu bude soupeřit O pohár města Trutnova.

-

Děti si mohou přijít na zimák zahrát hokej

Trutnov - Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení mají ve čtvrtek od 16 hodin jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

Basketbalovou Lokomotivu posílila dvojnásobná mistryně světa

Trutnov - Basketbalistky Lokomotivy před blížící se sezonou získaly do svého kádru velmi zajímavou posilu. V příštím ročníku bude jejich dres oblékat dvojnásobná mistryně světa Jordan Adamsová! Rovných 185 centimetrů vysoká křídelnice přichází pod Krkonoše po dokončení studií na prestižní University of Southern California (USC). Půjde o její první evropské angažmá, ovšem s basketbalem v Evropě už zkušenosti má.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT