Kouči, poté, co jste ve Dvoře Králové skončil v roli trenéra A mužstva, se neočekával váš návrat. Teď ale trénujete rok a půl béčko. To se vám ve městě tolik líbí?
Především to bylo způsobeno přesvědčením, že hráči a především ti mladší nemohou přijít o I. A třídu z pohledu jejich dalšího fotbalového růstu. Pokud navíc najdete v místě působení lidi, kteří vám mohou ve vaší činnosti po všech stránkách pomoci, nikdy nevidíte důvod mužstvo opouštět. I když po záchraně jsem měl možnost přejít do jiných klubů vyšších soutěží, nakonec převážilo to velké seskupení na hřišti v Podharti při červnovém závěru sezony 2009/2010. Účastníci vědí o čem je řeč.

Loni jste pomohl zachránit I. A třídu, asi jste ale nečekal, že o rok později budete s týmem slavit postup.
Loňská záchrana probíhala ve spolupráci s A mužstvem a dorostem, neboť na některé duely bylo nutno posílit. Důvěra v tyto hráče se pochopitelně projevila v kvalitním jaru. Ale teď již mohu přiznat, že na jednání před zahájením právě ukončené sezony jsem u význačných podporovatelů naší činnosti postup slíbil realizovat.

Jak jste viděl podzimní část, během níž se mladý kolektiv držel na skvělém druhém místě tabulky?
V té podzimní části musíme především vyzdvihnout kvalitní doplnění kádru na jednotlivá utkání především o dorostenecké hráče (Macek, Marks, Čenovský, Novotný ml, Kasan, Klevcov, Samler). Tento kolektiv byl schopen udržet krok s čelem tabulky, což bylo pro jaro rozhodující.

Na jaře jste již byli dominantní a přispělo k tomu posílení kádru o zkušené borce…
Pravda, jarní část již byla o něčem jiném. Družstvo výrazně posílili Doseděl s Hůlkou, také návrat Hrušky se projevil jako velké posílení. Rozhodující pro zápasovou činnost byla jednoznačně přítomnost Doseděla, která se v závěru sezony ukázala jako důležitá pro celý klub. Také účast hráčů ze širšího kádru áčka se projevila kladně. Obě části sezony měly tedy své klady, i když počet hráčů, který se v kádru vystřídal poněkud přesáhl normální počet.

Prozraďte, jak je vlastně ve Dvoře Králové vnímán rezervní tým?
Vnímání každého týmu v místě působení je dílem kolektivu a vedení družstva. Po celou dobu jsem nezaznamenal žádné výrazné negativní připomínky k činnosti. Pochopitelně, že vždy se objeví lidé, kteří se na B mužstvo dívají negativně, ale toto musíte překonat právě vytvářením atmosféry okolo družstva. Myslím, že v tomto je postavení současného béčka velmi silné. Máme vytvořenou dobrou základnu podporovatelů celé naši činnosti.

Nyní bude áčko působit v divizi a béčko v krajském přeboru. V čem to bude pro dvorský fotbal výhoda?
Pokud se vytvoří dostatečný kádr pro obě družstva a hráči přecházející z dorostu budou podávat dobré výkony v krajském přeboru, mohou pak být herně připraveni k absolvování divizní soutěže. Pochopitelně na činnost to bude náročnější, ale vše se dá zvládnout. I když v současnosti čekají klub především v otázce hracích ploch velmi složité podmínky.

Je v klubu dostatek hráčů pro dvě takto kvalitní soutěže?
Je třeba využít hráčského potenciálu klubu. Dle mého názoru zbytečně velký počet hráčů hostuje v okolních klubech. Jejich využití ve vlastním Dvoře může zajistit dostatečné počty kádrů. Pochopitelně lze počítat i s dorostenci, kteří ve své nové soutěži nemohou ani sestoupit ale ani postoupit.

I. A třídou jste prošli hladce. V áčku jistě plánují nějaké posily, dají se očekávat i pro samotný B tým?
Určitě budeme chtít kádr na některých postech doplnit. V současnosti je v jednání šest hráčů, kteří by mohli posílit kádr rezervního mužstva. Některá jména jsou velmi zajímavá, ale uvidíme jak jednotlivá jednání budou probíhat.

Miloš Šulc: „Nervozita po podzimu byla veliká“

Splněnou misi za sebou má také fotbalový tým z Vrchlabí. Po náročném podzimu se družstvo dobře připravilo na jarní část a v ní nenechalo nikoho na pochybách, že do města I. A třída patří. O průbězích jednotlivých zápasů Deník v průběhu ročníku informoval středopolař MILOŠ ŠULC a právě jemu patřilo slovo po skončení jara.

Miloši, po podzimu váš tým figuroval těsně nad sestupovými příčkami. Panovala u vás v zimě nervozita?
Určitě panovala. Ve Vrchlabí se I. A třída hraje dlouho dobu, tak rozhodně nikdo nechtěl, aby tomu nebylo i pro příští sezonu. Nevědělo se, kolik týmů sestoupí, takže nervozita byla veliká. Tréninková morálka přes zimu byla dobrá, ale výjimky se našly (práce, školy).

Do jara jste ale vstoupili skvěle a bylo zřejmé, že to se záchranou myslíte vážně. Kde se vzalo takové zlepšení?
Klíčový byl pro nás hned první duel s Jánskými Lázněmi. vyhráli jsme 9:2, ač jsme měli před utkáním velké obavy. A kde se vzalo zlepšení? Vydařila se nám první tři utkání, tým si začal věřit a věděli jsme, že to bez bojovnosti nepůjde. Muselo se makat každý zápas.

Zvládali jste především klíčové bitvy. Znamená to, že je váš kádr dostatečně zkušený?
Už jsem zmínil zápas s Janskými Lázněmi, velmi důležitý byl i duel s Kostelcem n. O., či remíza s Jaroměří. Každý bodík pro nás měl cenu zlata, mohlo jich být však i více.

I přes úspěšné jarní výsledky opustil tým vedoucí mužstva Fictum. Znamenalo to pro vás nějakou změnu?
Trenérem u nás je Vlado Letkovsky, který dal kolektiv velmi dobře dohromady. Má mnoho zkušeností i ze své hráčské kariéry, dokáže poradit a tréninkové jednotky má velice kvalitní. Po Romanu Fictumovi se stal vedoucím družstva pan Hawel.

Prozraďte na závěr jaká podle vás letos byla kvalita I. A třídy? Kdo překvapil a kdo naopak zklamal?
Kvalita podle mě určitě byla, některé týmy však zůstaly za očekáváním, například Černilov. Určitě i Jaroměř bude na podzim někde jinde. Vrací se Chlumec, sestoupily k nám Přepychy a Doudleby. Myslím, že příští rok bude soutěž ještě silnější.
Oldřich Hanuš: „Příliš rychlý výkonnostní skok“

Jako by se zdejšímu oddílu v žádné soutěži nelíbilo. Ze III. třídy postoupil do okresního přeboru, pak hned do I. B třídy a také v ní vydržel jen rok, aby slavil postup do I. A třídy. Zde se ale křivka úspěchů zastavila a trenér OLDŘICH HANUŠ se s mužstvem musel vrátit zase o patro níž.

Kouči, po roce sestupujete z I. A třídy. Jaká to pro vás byla sezona?
Tak jelikož jsme skončili na posledním místě, tak asi nic moc (usmívá se). V každém případě to ale pro nás byla skvělá zkušenost, šli jsme sem na zkoušku. Ke konci jara jsme vyhráli několik utkání a i svými výkony jsme dokázali, že umíme hrát fotbal. Výkonnostní vzestup od III. třídy byl ale příliš rychlý a ne úplně jsme ho ustáli.

Říká se, že rozdíl mezi I. B a I. A třídou je obrovský. Vidíte to stejně?
Je to přesně tak. Ten rozdíl je veliký, hrají zde již opravdu kvalitní fotbalisté. Hlavně první tři mužstva byla někde jinde, prostředek byl vyrovnaný a dole jsme se prali s Opočnem a Sobotkou my.

Skončili jste sice poslední, ale ve spoustě utkání váš tým nepřipomínal outsidera. V čem tedy hledat hlavní příčinu pádu?
Hlavně jsme se několikrát ani pořádně nesešli. Mrzelo mě, že jsem se nemohl opřít o mladé hráče. Ti jednou přišli a dvakrát ne.

Pokud byste v této sestavě měli nastoupit i do I. B třídy, patřili byste opět ke kandidátům postupu. Otázka proto zní: zůstane stávající kádr kompletní?
Kádr by měl zůstat pohromadě, snad jeden hráč může odejít, jinak ale budeme usilovat o všechny hráče které máme. Věřím, že budeme znovu patřit do popředí tabulky a navíc plánujeme několika kvalitními hráči mužstvo posílit.

Je někdo, koho byste ve svém týmu vyzdvihl za jarní část?
Jednoznačně brankáře Davida Bernasinského. Ačkoliv jsme skončili na posledním místě a dostali hodně gólů, tak právě on nás několikrát výrazně podržel. Chytal opravdu výborně! Své si určitě odehráli také starší hráči, kteří do puntíku splnili to, co se od nich očekávalo.