V rámci 22. divizního kola zamířili fotbalisté Dvora Králové do Nové Paky a zde je čekal náročný souboj s letitým rivalem. Na podzim Dvoráci soka doma porazili jasně 4:1, v té době se ale tým nacházel ve zcela jiném rozpoložení. V úvodu jara trápí Cellerovu družinu řada absencí, a tak se v sestavě i tentokrát objevila netradiční jména.

Divize C

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové 0:0

Hosté ale i tak podali bojovný výkon a fanouškům jasně vzkázali, že v kabině vládne vůle a odhodlání porvat se s osudem. Co víc, Dvoráci byli na hřišti soupeře v prvním poločase i lepším týmem. Skvěle fungovala obrana a při nebezpečných kontrech musel řešit řadu nebezpečných situací domácí gólman Klíma.

Opravdové šance ale přišly až po přestávce. Ta největší při ráně Čenovského, kterou zpacifikoval Klíma skvělou robinzonádou. Z dorážky mohl hravě skórovat Fejk, zívající branku ale přestřelil. Až v závěrečných minutách získali na převaze domácí a také před Ulrychem bylo živo. Strážce hostující svatyně ale při střele Ptáčka zachránilo břevno, a tak se oba týmy po zásluze rozešli s jednobodovým ziskem.
Pro dvorský lazaret je remíza povzbuzením do dalších bojů. Hned v dalším kole je ale potřeba potvrdit úspěch domácím vítězstvím nad lepšícím se pojizerským celkem FK Pěnčín/Turnov.

Na obou podkrkonošským kolbištích se v neděli odehrály důležité bitvy, jejichž výsledky měly hodně napovědět o ambicích tří největších kandidátů na postup do divize.

Krajský přebor

Trutnov – Jičín 2:1 (1:1)

Trutnov odehrál jeden z klíčových soubojů jara a po zásluze si připsal tři velice cenné body. Úlohu domácímu celku ztížila situace z 8. minuty, v níž chyboval gólman Šťastný a Vích jeho nabídky využil k otevření skóre – 0:1. Hned za deset minut ale bylo na solidně zaplněné tribuně veseleji. Marks vysunul Kejzlara, ten pláchl po křídle a precizní přihrávky využil Čech – 1:1.

Domácí byli lepším týmem a ještě do pauzy mohli skóre otočit Čech a po něm i Marks. Udeřilo ale až třináct minut před koncem. Nejprve Marks na hostujícím bekovi vybojoval rohový kop pro Holubce. Jeho přetažený centr vrátil před branku Kejzlar a Křižovič z dorážky propálil vše, včetně gólmana Puše – 2:1. Pojistku mohl přidat Mařas, nakonec se ale domácí klepali až do úplného konce. V nastavení dostali totiž hosté příležitost zahrávat přesně z hranice šestnáctky trestný kop. Samko jej ale nasměroval jen do zdi, a tak zůstaly všechny body a naděje na postup doma.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Celý zápas jsme hráli dobře, akorát nám chyběl větší klid v koncovce. Často to z naší strany byly nádherné akce, co kluci předváděli. Jen to chtělo v závěru pojistku," hodnotil duel kouč Trutnova Dvořák.

Dvůr Králové B – Libčany 1:4 (1:1)

Špatná kádrová situace u divizního áčka se na jaře podepisuje i na sestavě rezervy, a tak i proti lídru tabulky nastoupili Dvoráci značně „posíleni" o dorostence. A mladá sestava nezklamala. Hráči se s favoritem rvali o co nejlepší výsledek, ve druhé půli ale doplatili na nezkušenost. Na gól Jedličky ještě odpověděl Marks (1:1). Ač domácí rozhodně nebyli horším týmem, po hodině hry inkasovali dva slepené góly a rázem bylo po nadějích.

„V poli jsme byli favorizovanému soupeři naprosto vyrovnaným soupeřem. Inkasovali jsme góly ze standardek, přesto ale mladíci podali výkon, za který je chválím, a který je příslibem do dalších sezon," vyzdvihl hru svěřenců trenér Michal Hruška.