Krajský přebor

Jaroměř – Úpice 1:1 (1:1)

Tohle je velice cenný bodový zisk. Fotbalisté Úpice před týdnem doma nestačili na vedoucí tým tabulky z Týniště (0:3) a ani v Jaroměři je nečekal slabý soupeř. Ambiciózní domácí tým plánoval cestu za povinným vítězstvím, škrt přes rozpočet mu ale udělal hostující Černý. Ten už ve 38. vteřině využil chyby soupeřova obránce a proti gólmanovi Ondráčkovi se zachoval chladnokrevně – 0:1.

Favorit musel zapnout na plné obrátky a nutno uznat, že obrana Sparty často přežívala jen díky pomoci štěstěny. Kořínek mířil dokonce do tyče, ve 40. minutě už ale stejný hráč vyrovnal.

Konstrukci branky trefil po chvíli i hostující Chmelík, další gól už ale v Jaroměři k vidění nebyl.

Fakta – branky: 40. Kořínek – 1. Černý. Rozhodčí: Miškař. ŽK: 3:5. Diváků: 154.

Bohumil Kafka, vedoucí mužstva Úpice: „Se ziskem bodu jsme spokojeni. Vstřelili jsme branku hned z první akce, poté jsme se soustředili na defenzivu a snažili se chodit do rychlých protiútoků."

I. A třída

Bílá Třemešná – Dvůr Králové B 5:3 (2:0)

Derby Podzvičinska přilákalo „Na Dubinu" skoro čtyři stovky diváků a těm hráči obou týmů podávali fotbal plný branek. Vše v první půli odstartovali nedávno ještě Dvorští Hruška s Mackem (2:0).

Brzy po pauze snížil Martin Otradovský, když ale během chvilky udeřili bratři Tomáš a Jaroslav Kubelkové, zdálo se být vymalováno. Hostující mladíci však ještě jednou korigovali na rozdíl jediné trefy, na víc už ale jejich nadšený výkon nestačil. Nováček I. A třídy si totiž šel odhodlaně za výhrou a tu potvrdil v poslední minutě hráč utkání Macek.

Fakta – branky: 4. Hruška, 45. z pen. a 90. Macek, 58. T. Kubelka, 62. Jar. Kubelka – 53. a 71. M. Otradovský, 74. Řežábek. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 1:3. Diváků: 360. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss (88. Čuboň), Jos. Kubelka, Hažer, Pátý – Jar. Kubelka (68. Šturma ml.), Macek, T. Kubelka, Hruška – D. Kubelka, Hendrych (46. Hrubý). TJ Dvůr Králové B: Matula – Gábor (78. Tichovský), Bednář, Krejsa, Černý (65. Mertlík) – Žaba (65. Novotný), Ruprich (31. Vitebský), Marks, Řežábek – M. Otradovský, Vondrouš.

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Vyšel nám úvod i závěr prvního poločasu. V tom druhém sice nejprve soupeř snížil, za stavu 4:1 se ale zdálo být rozhodnuto. Jenže nebylo a po dvou standardních situacích jsme definitivu získali až na konci utkání."

Stanislav Ježek, trenér Dvora Králové B: „V naší sestavě nastoupila znovu řada dorostenců, kteří měli bohužel v nohách dopolední zápas. Přesto jsme odehráli hlavně ve druhé půli dobrou partii a soupeři nedali nic zadarmo. Ke kvalitě utkání, které se hrálo ve skvělé kulise, jsme určitě přispěli také."