Společné posezení nejúspěšnějších tipérů poprvé zafungovalo loni na jaře, a jelikož se setkalo s pozitivními ohlasy, sešli se účastníci TIP ligy také po podzimní části soutěže. O zábavu bylo postaráno, vždyť témat na pořádný rozbor byla spousta.

NEHODA NA VÝŠINCE ÚČASTNÍKY NEODRADILA

Vůbec prvním nemohlo být nic jiného než nepřízeň počasí. Z důvodu více než hodinové neprůjezdnosti hlavního tahu mezi Trutnovem a Dvorem Králové (důsledky autonehody a hustého sněžení – pozn. aut.) se totiž dva pozvaní do Bílé Třemešné dostali o hodinu později, což se bez deseti minut týkalo i hostitele v osobě sportovního redaktora.

Když už se přece jen všichni usadili a ochutnali první várku připraveného rautu, mohlo se přejít k předání cen. Na poslední chvíli se z akce omluvili v pořadí třetí Víťa Schafránek z Radvanic a trutnovský Ladislav Rybín. Prvně jmenovanému účast zkomplikoval zdravotní stav, druhý chyběl z pracovních důvodů.

Vedle zbylých členů nejlepší desítky se „Na Dubinu“ dostavili vítězové premiérového ročníku týmové soutěže. Jiří Pelák, Jaroslav Macek a Pavel Tomeš (název týmu Fotbal Dvůr) v této kategorii vystoupali na vrchol až v úplně posledním kole a stejně jako TOP 10 obdrželi tři poslední výtisky Krkonošského deníku, časopis Gurmet, křížovky, certifikát úspěšného tipéra a navíc ještě dárkový poukaz od Restaurace Dubina.

DVA TIPÉŘI OBHÁJILI POZICE V TOP DESÍTCE

Posledně jmenovaný Tomeš se zároveň probojoval na desátou příčku mezi jednotlivci a spolu s Karlem Kábrtem (6. místo) tak jako jediní obhájili jarní umístění v nejlepší desítce. Postupně ceny převzali všichni zúčastnění, mezi nimiž nechyběly hned čtyři ženy. Hana Vydrová s dcerou Anetou potvrdily, že úspěšná v naší soutěži může být i rodina z jičínského regionu, přesněji z Hořic. Na sedmém místě skončila Zdena Pivková z Trutnova a pouze za Jitku Čížkovou dorazil manžel Jaroslav, jemuž vedle již zmiňovaných cen náležela kniha se sportovní tématikou Hrdinové, která popisuje největší příběhy české kopané.

V pořadí třetí Schafránek si v redakci Krkonošského deníku brzy vyzvedne předplatitelský poukaz v hodnotě 500 korun, na který bude možné zvolit donášku samotného Deníku, případně jednoho z vybraných časopisů (Vlasta, Překvapení, Gurmet a další). Však právě předplatné a lednové problémy s distribucí řady periodik byly dalším dlouze probíraným tématem středečního večera.

Jako poslední se ceny za své výkony dočkal vítěz podzimní části TIP ligy Jaroslav Birke. Další tradiční tipér z Trutnova obdržel hlavní dar v podobě soudku desetistupňového piva Gambrinus. Stejně jako řada dalších tipérů navíc využil volných vstupenek na páteční extraligový duel pardubických hokejistů se Zlínem. Tam se včera skupinka našich čtenářů setkala znovu a společné klábosení mohlo pokračovat.

Elita podzimní části TIP ligy

Tipovací soutěž jednotlivců

1. Jaroslav Birke (Trutnov)
2. Jitka Čížková (Dubenec)
3. Víťa Schafránek (Radvanice)
4. Ladislav Rybín (Trutnov)
5. Petr Slezák (Dvůr Králové n. L.)
6. Karel Kábrt (Trutnov)
7. Zdena Pivková (Trutnov)
8. Hana Vydrová (Hořice)
9. Aneta Vydrová (Hořice)
10. Pavel Tomeš (Nový Bydžov)

Vítěz týmové soutěže (Fotbal Dvůr)

Jiří Pelák
Jaroslav Macek
Pavel Tomeš