1. A TŘÍDA

Trutnov B – Milíčeves 4:4 (2:2)

Jeden z nejdůležitějších zápasů na jaře čekal hned v prvním kole rezervu Trutnova. Ze souboje s předposledním mužstvem tabulky ale Valkounovo mužstvo vytěžilo jen bod, protože naprosto nezvládlo závěr utkání. Už ani samotný začátek se domácím zrovna nepovedl, když v prvním poločase dvakrát prohrávali, ale Ficner, jak na úvodní trefu Rejhy, tak pokutový kop Kalendy dokázal vždy velmi brzy odpovědět. Po přestávce se pak Trutnov dokonce dostal do vedení 4:2 (Holubec, Groer), a to ještě držel i osm minut před koncem zápasu. V 83. minutě ovšem za hosty snížil Novotný a v nastaveném čase jim bod vystřelil Čonka.

Dvůr B – N. Bydžov B 1:4 (0:2)

V souboji rezerv divizních týmů uspěli hosté, kteří dokázali trestat domácí chyby. Po zbytečném faulu před vápnem již v 10. minutě Skalický z trestného kopu za pomoci teče ve zdi překonal debutujícího brankáře Daniela – 0:1. Dvorský plán soustředit se jen na defenzivu, byl velmi záhy narušen. Co ale bylo horší, domácí dělali zbytečné hrubky a v samém závěru první půle je za to potrestal Kazda. Úvod druhé části přinesl vydařenou domácí pasáž, na jejímž konci byl faul na Kilevníka a proměněná penalta T. Otradovský – 1:2. O možnost k vyrovnání se ale domácí opět připravili sami. Trestuhodně volný Kolínek hlavou a z brejku dorostenec Volráb, po další zkažené přihrávce, rozhodli o výhře hostů.

Kostelec – Vrchlabí 3:0 (2:0)

Pět branek nastříleli na podzim vrchlabští hráči Kostelci. Jarní odveta se však horalům vůbec nepovedla. Na soupeřově půdě si nevypracovali žádnou šanci. To domácí se z prvního gólu radovali již po čtvrthodině. Po dlouhém nakopnutém míči kostelecký útočník obešel tři vrchlabské hráče a prostřelil Šulce. Druhý gólový moment, který hostující tým poslal ještě více do kolen, přišel těsně před přestávkou po střele z rohu vápna na vzdálenější tyč. Chyba obránce v podobě krátké malé domů stála u zrodu třetí domácí trefy.

1. B TŘÍDA

Žacléř – Lánov 1:0 (0:0)

Hráči Baníku se od začátku utkání pustili do obléhání lánovské branky a vypadalo to, že to bude jen otázka času, než se prosadí. Pozorná hostující obrana a hrbolaté hřiště však jejich gólový moment oddálily až do 75. minuty, kdy se trefil Kotyk. Po rohovém kopu vznikla před hostující brankou skrumáž, lánovští hráči si dávali přednost, a tak domácí záložník mezi ně vlítnul a hlavou poslal míč k tyči. Z drtivé převahy Žacléře se Lánovští vymanili až v závěru utkání, kdy se pokusili domácí zatlačit, ale více než dva rohy z toho nevytěžili.

HSM – Jičín B 2:0 (0:0)

Vydařený vstup „Horňáku“ do jarní části sezony. Domácí už v poločase mohli vést o tři branky, ovšem svou převahu dokázali zúročit až po přestávce, kdy se nejdříve premiérově prosadil Čermák a chvíli si po přímém kopu Kárníka počkal zkušeně na míč hlavičkující Duch. A jelikož hosté svou snahu o body nechali někde u Řáholce, domácí tým slavil zasloužené tři body.

Rudník – J. Lázně 3:1 (2:1)

Ačkoliv již v 6. minutě skóre utkání otevřel hostující bombarďák Němeček, byli to domácí hráči, kteří ovládli první poločas utkání. Rudník si vypracoval hned několik vynikajících šancí a hosté mohli děkovat jen brankáři Chráskovi, že po úvodním dějství prohrávali pouze o jediný gól. Ano, domácí zásluhou proměněné penalty Václavíka a trefě Lva výsledek otočili. Nováček se zvedl až po přestávce, přičemž dvakrát sahal po vyrovnání. V 63. minutě však hosté chybovali a Hylmar třetí brankou vnesl klid do domácích řad.

Stará Paka – Mostek 1:1 (0:1)

Ztracené dva body. Takové je závěrečné resumé fotbalistů Mostku po zápase ve Staré Pace. Brankář Lebeda nemusel za devadesát minut zasahovat proti žádné domácí šanci, kdežto jeho protějšek s vydatnou porcí štěstí držel svůj tým ve hře. Do zaslouženého vedení se hosté dostali v závěru poločasu, když Brádle ze strany naservíroval míč před branku V. Robkovi – 0:1. Dorazit soupeře druhým gólem se ovšem Mostku nepodařilo, když při trestném kopu Kučery domácí tým zachránilo i břevno. Za zahazování šancí Mostečtí pykali v závěru zápasu. Nešikovně v rohu šestnáctky šel do skluzu O. Pacák a Pluhař z penalty vyrovnal na 1:1.

Kratonohy – Úpice 3:0 (2:0)

Svěřenci trenéra Fingera v jarní premiéře na hřišti jednoho ze dvou aspirantů na postup herně obstáli. Doplatili ovšem na špatnou koncovku. Z dvou penaltových zákroků v šestnáctkách na začátku zápasu rozhodčí posoudil jako faul pouze ten ve vápně hostů. Nun – 1:0. Na hrbolatém hřišti hosté pustili domácí tým do dvoubrankového náskoku velkým zaváháním v obraně. Zdramatizovat duel poté mohl Hanzlík, avšak v samostatném úniku místo kličky zvolil střelu, se kterou si brankář Vaněk poradil. Gól na hostující straně si žádaly i akce Kejzlara, jenž do šance dvakrát postupoval ze strany. Kontaktní trefy se hosté nedočkali. Naopak domácí z ojedinělého protiútoku Mikolandou dali na 3:0. Kratonohy už osmkrát v řadě neinkasovaly.