Divize C

Dvůr Králové (7. místo, 21 bodů) - Ústí nad Orlicí (5. míst, 22 bodů)

V tabulce zatím lépe postaveného reprezentanta regionu čeká utkání dvou nejstabilnějších účastníků divizní skupiny C. Oba týmy v ní posledních deset sezon ani jednou nechyběly, žádný jiný takový klub v soutěži není k nalezení.

Letos oba zdobí i velká podobnost. Na skvělý vstup do sezony v dalších kolech ne a ne navázat, a tak až nedělní derniéra rozsoudí, který kolektiv bude podzimní část hodnotit jako úspěšnou. Dvoráci věří v sílu domácího prostředí, kde letos zaváhali jen dvakrát (porážka 0:4 od Pardubic B a remíza 0:0 s Živanicemi pozn. aut.).

„Rádi bychom navázali na poslední domácí duel s Jabloncem nad Jizerou. Hráči v něm prokázali obrovské odhodlání a právě tato cesta by měla být základem úspěchu. Poslední zápas roku chceme vyhrát. Souhlasím i s tvrzením, že právě nedělní utkání určí, zda budeme moci podzim hodnotit jako úspěšný," řekl Deníku před zápasem dvorský kouč Roman Oliva.

Trutnov (12. místo, 16 bodů) -Náchod (13. místo, 15 bodů)

Podobně jsou na tom i svěřenci trenéra Dvořáka. Také je čeká pomyslný zápas o šest bodů. Na břeh Úpy přijede soupeř z nedalekého Náchoda, který v předchozím kole poslal pod horu Sněžku vizitku jako hrom. Na domácím stadionu totiž porazil silnou rezervu Pardubic vysoko 4:0!

Makovský a spol. se ale před soupeřem rozhodně klanět nehodlají. Pokud si nechce Trutnov velice slušný podzim pokazit, musí náchodskou družinu před vlastními fanoušky porazit. „Soutěž je obrovsky vyrovnaná, takže pokud chceme mít trošku klidnější zimu, měli bychom doma s Náchodem vyhrát," potvrzuje tento fakt i šéf kabiny Miloš Dvořák.

Držme oběma okresním rivalům palce. Případná vítězství by znamenala velice dobrá podzimní umístění i výhledy pro jarní pokračování.