Jasná výhra na straně Trutnova, vydřené dva body v podání fotbalistů Dvora Králové. Dvanácté kolo se divizním fotbalistům z Podkrkonoší výsledkově povedlo, ačkoliv k výkonům svých svěřenců trenéři tentokrát měli připomínky.

Divize C

Trutnov – Jaroměř 4:0 (1:0)

Do Trutnova přijel nováček soutěže, tedy tým, který se zde představil už v předkole Českého poháru. V polovině července z toho bylo domácí vítězství 6:0, přičemž čtyřmi góly hned v prvním poločase zazářil útočník Martin Kejzlar. Stejný hráč otevřel skóre i tentokrát, a jelikož se tak stalo už v 7. minutě, očekávali diváci podobný průběh zápasu.

Jenže první půle už další branky nepřinesla. Hosté pozorně bránili a hlavně neustále zaměstnávali soupeře pokusy o brejkové situace. Vyrovnání jim domácí obrana nepovolila a naopak to byli hráči Trutnova, kteří po přestávce zlomili odpor sympaticky hrajícího soka. V 66. minutě už ale málokdo pochyboval o tom, že tři body zůstanou na břehu Úpy. Krásnou ranou, která cestou do sítě „pozdravila" břevno, se prosadil Petr Holubec a stejný hráč ve zbytku utkání stihl dvě další trefy připravit spoluhráčům. Nejprve vyzval ke skórování Tauchmana, pro něhož se jednalo o jubilejní desátou branku v sezoně, poté se podepsal i pod úspěch bratrance Jana.

Trutnov si tak připsal vcelku pohodové vítězství a tím i pátý tříbodový zisk v řadě. Na domácím hřišti navíc svěřenci kouče Dvořáka vyhráli všech sedm zápasů (jednou na penalty) a po duelu ve Vysokém Mýtě zde přivítají vedoucí celek Olympii Hradec.

Zdroj: Youtube

Nový Bor – Dvůr Králové 1:1 (1:0), na penalty 2:4

Dvoráci se po porážce v derby představili na hřišti Nového Boru, kde chtěli napravit týden staré zaváhání. Jenže utkání jim nevyšlo podle představ. Tým nepodal dobrý výkon a pouze proto si nepřipsal tři body. Vyrovnaný souboj přinesl první změnu skóre ve 14. minutě. Domácí zaútočili po pravé straně, přízemní centr do šestnáctky jen lízl rukavice gólmana Vaníčka a na Kubeše zívala prázdná branka – 1:0. Za další čtvrthodinu mohli, lépe řečeno měli, udeřit Dvoráci. Fejk rozjel akci před vlastním pokutovým územím, na polovině hřiště ukázkově předložil míč Řežábkovi, a ten rázem běžel zcela sám na branku. Nejlepší střelec mužstva bohužel nezachoval klid a střelu namířil přímo do rukavic brankáře. Na druhé straně dvakrát úřadoval Jakub Vaníček, jenž vyrazil dvě parádní rány ze šibenice, když mu jednou pomohlo i břevno.

Po přestávce hosté vrhli všechny síly do útoku, Řežábkovu krásnou ránu gólman vyrazil, na druhé straně třikrát tým podržel Vaníček. V 75. minutě se už Dvoráci radovali, asistentka rozhodčího ale míč z nohy Hrušky za brankovou čarou nepostřehla. A tak přišlo vyrovnání až na konci 90. minuty. Na pas z poloviny hřiště si naběhl Kruliš a přece jen protrhl střeleckou smůlu mužstva. V penaltovém rozstřelu pak hosté obrat dokonali, když ve střelbě penalt byli stoprocentní, zatímco domácí dvakrát zaváhali.