Čtyřmi výhrami domácích kolektivů skončilo další kolo I. B třídy skupiny B. Největší pozornost vzbudila vysoká porážka Rudníku na půdě Police. Hylmar a spol. zde inkasovali tvrdý direkt v podobě deseti branek.

I. B třída

Žacléř – Hostinné 6:2 (2:0)

Okresní derby potkalo oba celky v rozdílných náladách. Zatímco Baník rozjel sezonu v ideálním rozpoložení, Tatran zatím zůstává za očekáváním. Podle toho vypadal i vzájemný duel těchto soupeřů. Žacléři vyšel samotný úvod zápasu a již po třech minutách domácí vedli. Hosté se snažili o vyrovnání, ale ve 23. minutě inkasovali podruhé a o poločasové přestávce mohli být za stav 2:0 i rádi.

Brzy po pauze domácí odskočili do tříbrankového vedení a s nadějemi Hostinného to vypadalo hodně zle. Přesto dokázal snížit Jakoubek a za stavu 4:1 ještě jednou Kosina. Na víc se ale Tatran nezmohl a ze Žacléře odjel s vysokou porážkou.

Fakta – branky: 3. Kovačík, 23. Ondráško, 50. Hradecký, 65. z pen. a 82. Kotyk, 84. L. Vít – 55. Jakoubek, 70. Kosina. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 3:4. Diváci: 130. TJ Baník Žacléř: Volhejn – Herman, Baše, M. Vít, Skála – Mádle, Kotyk (84. M. Skála), Hradecký (88. Cvik), Ondráško (75. M. Těžký) – Špecián (46. L. Vít), Kovačík. Tatran Hostinné: Zítko – Rodr, Slavík, L. Horák, D. Polák – Šmucer, Kosina, Blažek, Valeš – Nosek, Jakoubek.

Vlastimil Honek (Žacléř): „Povedl se nám vstup do utkání a brzy jsme vedli. Vázla nám kombinace, převážně jsme míče nakopávali, ale soupeře jsme do šance nepustili. Po změně stran to bylo herně lepší a za stavu 3:0 se zdálo být rozhodnuto. Laciná branka však dostala hosty do hry. Zdánlivě jednoznačný výsledek, o který jsme ale museli bojovat až do konce."

Pavel Šmucer (Hostinné): „Po našem tragickém výkonu a hry bez jiskry i nasazení domácí naprosto zaslouženě vyhráli."

Trutnov C – Mladé Buky 3:2 (3:0)

Druhé derby začalo šťastné pro domácí celek, to když si hosté ve 12. minutě vsítili vlastní gól. Ještě do přestávky trutnovské céčko stihlo navýšit náskok na tři góly a s hosty to nevypadalo dobře.

Po přestávce ale přišel zvrat. Mladobučtí začali soupeře přehrávat a odměnou jim byla branka Doležala ze 60. minuty. Když za další dvě minuty snížil na 2:3 Štěpánek, nebylo k vyrovnání daleko. Domácí ale soupeři již další změnu stavu nepovolili a do tabulky si tak připsali hodně cenné tři body.

Fakta – branky: 12. vlastní, 25. Vomočil, 44. Zákravský z pen. – 60. Doležal, 62. Štěpánek. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 3:2. Diváci: 100. MFK Trutnov C: Dřímal – Bělonožník (72. Čermák), Šimočko, Drtina, Zákravský – Kárník, Petr, Vomočil, M. Nývlt (86. R. Horáček) – M. Kulda, Chvalina (82. Smola). FC Mladé Buky: Koščál – Kvíčala, Ruml, Vávra, Brhel – Štěpánek, Tošovský, Kahoun, Hrubeš – Machalík, Jurík (46. Doležal).

Jiří Kulda (Trutnov C): „První poločas nám vyšel a díky třem gólům jsme živili dostatečný náskok. Po změně stran nás ale hosté začali přehrávat a v rozmezí dvou minut snížili na 3:2. Závěr zápasu jsme si už ale pohlídali a připsali si tři body."

Pavel Hrubeš st. (Mladé Buky): „V prvním poločase jsme nezvládli obrannou činnost a třikrát inkasovali. Po domluvě v kabině a změnách v sestavě jsme se dostali do hry a dvěma brankami zdramatizovali zápas. Nicméně tři body už zůstaly domácím."

Dolní Kalná – Hronov 3:2 (1:1)

Šťastné, ale o to cennější vítězství si fotbalisté Dolní Kalné připsali v souboji s Hronovem. Hosté šli do vedení již po dvaceti minutách, ale krátce před pauzou zajistil přestávkové skóre 1:1 T. Jiřička.

Po pauze domácím soupeř zle zatápěl a nebylo překvapením, když mu po hodině hry vrátil náskok Šťavík – 1:2. Chvíli poté ale stihl podruhé srovnat Kodytek a deset minut před závěrečným hvizdem odvrátil blížící se penaltový rozstřel Ježek.

Fakta – branky: 42. T. Jiřička, 65. Kodytek, 80. Ježek – 20. Kuru, 60. Šťavík. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 0:1. Diváci: 135. FK Dolní Kalná: Porkert – Kodytek, Tauchman, T. Navrátil ml., Dědek – J. Navrátil (46. Šimůnek), Najman, Hampl, J. Jiřička – Ježek (86. Běhounek), T. Jiřička (76. Dohnal).

Tomáš Navrátil (Dolní Kalná): „Naše hra tentokrát nebyla dobrá a doslova jsme utrpěli vítězství. Dvakrát jsme museli dotahovat vedení soupeře a nakonec se nám díky nezměrné vůli a nasazení podařilo vstřelit rozhodující branku a zvítězit."

Police – Rudník 10:1 (5:0)

V Polici se odehrál souboj posledních dvou týmů tabulky, ale nijak vyrovnanou partii hrstka diváků rozhodně nesledovala. Domácí nastartoval brzký vlastní gól Hlouška a hned za minutu vedla Police již 2:0. Do přestávky inkasoval Rudník ještě třikrát a začal se rodit debakl.

Brzy po přestávce sice hosté snížili vlastním gólem soupeře, šlo ale jen o labutí píseň utkání. Domácí totiž znovu zabrali a dalšími pěti góly potěšili vlastní fanoušky, o to méně otráveného soupeře.

Fakta – branky: 8. vlastní, 9. Šnábl, 19. T. Mucha, 37., 43. a 58. Čermák, 70. J. Mucha, 73. Klapkovský, 76. Hauk, 88. Kučera z pen. – 55. vlastní. Rozh.: Hlavsa. ŽK: 0:1. Diváci: 50. TJ FC Avon Rudník: Sahánek – Brož, Štemberka, Václavík, Novák – Beláň, Hylmar, Čáp (46. Stránský), Hloušek (74. Trejbal) – Zeman (81. Sucháň), Privara (23. Parasič).

Milan Matěna (Rudník): „Domácí nás předčili ve všech směrech a výsledkem je debakl, pro který jsme rozhodně do Police nejeli. Momentálně se nám nedaří."