Divize C: Dvůr velebí Janoucha, za Trutnov pálil Zezula

Východní Čechy - Ve fotbalové divizi C se o víkendu hrály další zápasy.

17.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 17.4.2017

Kratonohy - TrutnovFoto: Lubomír Douděra

Kratonohy - Trutnov 0:3

Svěřenci kouče Dvořáka do Kratonoh cestovali po dvou těžkých porážkách, zároveň ale s vědomím, že je čeká soupeř, který v jarní části prohrál všech pět dosavadních utkání. Šlo tak o souboj dvou mužstev namočených do hry o záchranu, o to důležitější body byly ve hře. A získali je hosté, kteří především v prvním poločase působili připravenějším dojmem.

Trutnov byl více na míči a do vedení se dostal ve 33. minutě. Akci rozjel z vlastní poloviny Kovář, před brankou Holubec předložil míč Kejzlarovi, a tradiční trutnovský střelec zamířil přesně – 0:1.

Ve druhé půli chtěli hosté pokračovat v dobrém výkonu, plány jim ale kazil zlepšený přístup soupeře. Kratonohy usilovaly o vyrovnání a několikrát mu byly i blízko. Místo zvratu ale přišla 80. minuta a v ní druhá trefa hostů, kterou zařídil mladíček Zezula. Stejný hráč se prosadil ještě v 87. minutě, a tak mělo utkání na vlas stejný scénář, jako duel 17. kola, v němž Trutnov o tři branky vyhrál i v Kutné Hoře.

Fakta – branky: 33. Kejzlar, 80. a 87. Zezula. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Kratonohy: Ordelt – Kejmar, P. Drozd, Strasser, D. Drozd – Tulach, Franc, D. Novák (70. V. Pražák), Pago (46. Jilemnický) – Peterka (46. Habrman), Jiroutek. Trutnov: Šťastný – Vyhnánek, Makovský, Kovář, Mařas – Kamitz, Marks, Tauchman (72. O. Tobiaš), Zezula (90. P. Matějka) – Kejzlar (83. Křižovič), P. Holubec (90. Turner).

Náchod - Dvůr Králové 1:2

Dvorští fotbalisté v jarní části sezony vybojovali již 11 bodů, trápí je však fakt, že výkony na domácím a venkovních stadionech jsou jako den a noc. Nejinak tomu bylo v Náchodě. Poslední tým tabulky byl v prvním poločase lepším týmem a na vině byl matný výkon hostů. Těm se herně absolutně nedařilo a tak nebylo překvapením, že se jako první dostali do náskoku domácí. Ve 28. minutě se k samostatné akci odhodlal náchodský Malý, na hranici šestnáctky vypálil na branku Dvora a míč si pod tělem gólmana Vaníčka našel cestu do sítě – 1:0.

Vysvobození pro hosty přišlo o deset minut později. Dvoráci zakombinovali na levé straně hřiště, Fejk vysunul za obranu Janoucha a toho před brankou žlutým zákrokem stáhl k zemi Kábrt. Následoval pokutový kop, z něhož se tradičně nemýlil Podolník – 1:1.

I tak měl trenér Matějka svým svěřencům o poločasové přestávce co vytknout a úvod druhé půle vypadal lépe. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách a odměny za aktivitu se dočkali v 55. minutě. Jakub Vaníček dlouhým odkopem za obranu nastartoval důrazného Janoucha, jenž první pokus ještě namířil do brankáře Hladíka, dorážku už ale otřel o břevno a hlavně poslal do sítě – 1:2.

Ve zbytku zápasu mohli Dvorští vedení navýšit, šance ale zahazovali. Dočkali se tak nervózního závěru, v němž se ale domácí vyrovnání přes všechnu snahu již nedočkali.

Fakta – branky: 29. Malý – 38. Podolník z pen., 54. Janouch. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:5. Diváci: 120. Poločas: 1:1. FK Náchod: Hladík – Runkas, Schärfer, Kábrt, Petr – Moravec, Káva, Brich, Simon (75. Strnad) – Malý, Omovie. TJ Dvůr Králové: J. Vaníček – Picha, Kruliš (66. Novák), Podolník, Poděbradský – Vitebský (66. Dvořák), O. Vaníček, Fejk (77. Hruška), Tomeš – Janouch (73. Škoda), O. Ujec (88. M. Otradovský).

Turnov – Chrastava 2:2 (0:0), penalty: 4:2

Fakta – branky: 83. Šulc, 85. Beníšek – 54. Řezka, 59. Beneš. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 2:1. Diváci: 245. FK Turnov: Hyka – Šimek (78. Šulc), Novotný, Kordík, Tvrdý – Cigánek, Benek, Petrlák, Š. Havel – Papoušek (18. Špína, 65. Beníšek), Horák.

Ústí n. O. - Letohrad 3:1

Lepší vstup do derby si Letohrad nemohl přát, když se po sedmi minutách ujal vedení. Jenže ústecký kapitán Vaňous brzo vyrovnal a do poločasu výsledek otočil Opina. O tom, že lídr vyhraje, rozhodl stoper Strnad.

Fakta – branky: 20. Vaňous, 41. Opina, 79. Strnad – 7. Tichý. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 2:2. Diváci: 450. Poločas: 2:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Souček, Falta, Opina (85. Skalický), Vaňous (86. Felgr), Smejkal (76. Heger) – Kukla (89. Kopecký). FK Letohrad: Ehrenberger – P. Štěpán (75. J. Štěpán), Kail, Vaniš, Krystl – Černohorský (46. Konečný), Tichý, Čada, Macek – Kabourek, J. Procházka (82. Slodičák).

Čáslav - Vysoké Mýto 0:0, pen. 6:5

Z horké půdy si hosté odvezli bod. Druhý zůstal po penaltách v Čáslavi.

Fakta – rozhodčí: Zadinová. ŽK: 4:1. Diváci: 110. Poločas: 0:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Tomášek, Kouřil, Dvořák, Žák – Benda (75. Mach), Trnka, Kopřiva, Rezek (58. Motl) – Štěpánek (85. M. Fišer), Fikejz.

Z hornické bašty je skanzen

Žacléř /FOTO/ - Taková to byla pýcha. Čtyři staletí žacléřského hornictví dnes připomíná už jen industriální skanzen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.