Letohrad - Jaroměř 4:0

Jarní premiéra na domácím trávníku dopadla pro fotbalisty Letohradu výborně jak po herní stránce, tak i po té výsledkové. Hráči Jaroměře toho na hřišti moc nepředvedli. Po poločase nebylo pochyb, že tři body si připíše Letohrad. Po třetím gólu, který vsítil Tichý, už se pouze dohrávalo. Jaroměř se tak dál potápí a se záchranou v soutěži už to bude mít velmi složité.

Fakta – branky: 18. J. Štěpán, 26. Kabourek, 53. Tichý, 62. Černík. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. FK Letohrad: Ehrenberger – Černohorský, Krystl, Linhart, P. Štěpán – Valášek (62. Lorenc), Tichý, Čada, J. Štěpán (82. Stejskal) – Kabourek (79. Macek), Černík (79. Vágner). FK Jaroměř: Ondráček – Matějka, Holub, Ruml, Knap – Čenovský, Horák, Michálek (60. Častvaj), Štajer (82. Svoboda), Bano – Škoda.

Ústí n. O. - Dvůr Králové 2:2 penalty 4:3

Mužstva sehrála dramatické utkání. Všechny čtyři góly padly do poločasu. Hosty poslal do vedení hned ve druhé minutě O. Vaníček, což Ústecké zaskočilo. Nicméně na vyrovnání se dlouho nečekalo a proměněnou penaltou už měli domácí náskok. O ten záhy přišli. Po přestávce měly oba týmy jednu velkou příležitost, penalty ovšem neodvrátily. V rozstřelu byl hrdinou ústecký gólman Krátký, jenž první dva pokusy „Dvoráků" chytil a výrazně se podílel na zisku druhého bodu pro svůj celek.

Fakta – branky: 17. Heger, 29. z pen. Vaňous – 2. z pen. O. Vaníček, 39. Rejl. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 2:2. Ústí nad Orlicí: Krátký – Heger, Chleboun, Nágl, Coufal – Felcman, Falta, Vaňous, Kukla (61. Smola), Langer (86. Skalický) – Souček. Dvůr Králové: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Rejl (61. Hák, 93. Bednář), Pavlásek – Vitebský (86. Žaba), Podolník (58. Vágner), O. Vaníček, Fejk, Tomeš – Janouch (56. M. Otradovský).

Semily - Olympia Hradec 0:1

Favorita nakonec vysvobodila až branka z pokutového kopu v 76. minutě. Mužstvo ze spodku tabulky během zápasu kladlo tuhý odpor.

Fakta – branka: 76. Demeter z pen. Rozhodčí: Trska. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (75. Kočí). Diváci: 150. Poločas: 0:0. FC Olympia Hradec Králové: Kobos – Kosař, Novotný, Poděbradský – Ličman (61. Krejčík), Konstantinos (87. Kraus), Demeter, Ptáček – Malinský (72. Kuťák), Jukl, Očovan.

Trutnov - Jablonec 4:0

Jeden ze šlágrů 17. kola pro sebe domácí hráči rozhodli dvěma góly na přelomu poločasové přestávky.

Fakta – branky: 40. P. Holubec, 51. Marks, 70. a 75. Kejzlar. Rozhodčí: Raplík (Praha). ŽK: 0:2. Diváci: 152. Poločas: 1:0. MFK Trutnov: Šťastný – Kamitz (79. Mařas), Makovský, Kovář, J. Holubec – Tobiáš (85. Zezula), Tauchman (86. Brejcha), Marks, Matějka (62. Duch) – Kejzlar, P. Holubec.

Turnov - Živanice 0:3

Hosté byli po celý zápas lepší. Všechny tři branky si ale schovali až na druhý poločas.

Fakta – branky: 48. O. Ujec, 75. Janecký, 89. T. Kakrda. Rozhodčí: Kapoun (Ústí nad Labem). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Živanice: Volšík – Buriánek, Novák, Ferčák, Motyčka – Hundák, Herzán, Gorol (72. Polák), Janecký – O. Ujec (66. T. Kakrda), Petrus (83. Sůra).

Kutná Hora - Vysoké Mýto 1:0

Mýtští se vrátili bez bodů. Rozhodla jediná branka, o kterou se postaral před hodinou hry Šesták. Na utkání nebude v dobrém vzpomínat Tomášek, jenž v prvním ostrém startu v dresu Mýta dostal červenou kartu.

Fakta – branky: 58. Šesták. Rozhodčí: Kouba. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (82. Tomášek). Diváci: 120. Poločas: 0:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Trnka (84. L. Kopřiva), Konečný, Hock, Živný – Valášek (66. Wimmer), Tomášek, A. Kopřiva (63. Štěpánek), Motl – Mach (70. Benda), Fikejz.

Další výsledky - 17. kolo: Nový Bor - Litol 5:0, Admira Praha - Suchdol 1:1, pen. 3:5.