Divize C

Dvůr Králové - Hradec B 4:3
Když už v 50. minutě Čech zvyšoval na 3:0 pro Hradec, někteří královédvorští fanoušci to již nevydrželi, sebrali se a s pocitem „zabitého“ nedělního odpoledne se vydali na návrat do svých domovů. Velká chyba. I když těžko se jim divit.  Po dvou brankách Zinkeho, dvou lobech, ten první přišel více než z 35 metrů, a trefě Čecha nic nenasvědčovalo tomu, že by Dvůr mohl v utkání pomýšlet na body, natož na tři. Zvláště poté, co Kruliš ještě v první půli neproměnil penaltu.
Jenomže pak se na Podharti začaly dít „nadpozemské“ věci. A to doslova. Domácím se v rozmezí od 57. do 82. minuty čtyřmi góly ze vzduchu podařilo otočit ztracený zápas. Premiérovými trefami v divizi se o to zasloužili i mladíci D. Novák a Urban.
Fakta – branky: 57. Kilevník, 58. D. Novák, 72. Holub, 82. Urban – 7. a 23. Zinke, 50. Čech. Rozhodčí: Moník (Trutnov). ŽK: 3:3. Diváci: 400. Poločas: 0:2. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Volf, Kruliš, Novák, D. Ježek – Kilevník, Holub, Míl, Blažek (32. Urban) – M. Otradovský, Řežábek (87. Šulc). FC Hradec Králové B: Hrdina – Přibyl, Janoušek, Zieris, Hradecký – Kašpar, Čech, Kout (86. Mikušík), Veselka – Zinke (86. Hubička), Černý.

Nový Bydžov - Ovčáry 2:0
První šance patřila favorizovanému hostujícímu celku, který před utkáním okupoval první příčku. Bydžov však podržel Cejnar. Skóre se měnilo v 10. min., kdy se odražený míč dostal k Matějkovi a ten již věděl, co s ním – 1:0. Po půlhodině hry mohly Ovčáry vyrovnat, ovšem proti bylo břevno. Před přestávkou se po trestném kopu Blažeje prosadil opět stoper Matějka a poslal Bydžov do čela tabulky.
Fakta – branky: 10. a 42. Matějka. Rozhodčí: Kapoun (Ústí nad Labem). ŽK: 0:1. Diváci: 400. Poločas: 2:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Žalman, Matějka, Šoufek, Špidlen – Vaníček (39. Václavek), Obermajer, Blažej, Kazda – Valenta (90. Petr Průcha), Janouch (92. Novák).

Tesla - Převýšov 3:1
Tesla nasadila v úvodu utkání pekelné tempo a již v první minutě potrestal Škvrňák chybu Štočka. V 11. min. fauloval Sedláka ve vápně gólman Petr a Petrus z penalty zvýšil na 2:0. Vše se zdálo být jasné, ale v 16. min. napřáhl z dálky Semelka a vymetl šibenici Shejbalovy branky.  Hra se rázem vyrovnala a Shejbal musel mařit nebezpečný projektil z kopačky Nováka. Domácí však byli v pohodě. Po ideálním centru Gavuly mířil Sadílek vysoko, nájezd Škvrňáka zneškodnil Petr. Největší příležitost ale zmařil ve 43. min. Petrus po standardce Gavuly.
Druhý poločas již tolik vzruchu nepřinesl. Rozhodnutí padlo v 70. min., Sedlák nabil Prorokovi a ten dělovkou pod břevno uzavřel gólový účet. Loženku ještě spálil Sadílek.
Fakta – branky: 1. Škvrňák, 11. Petrus z pen., 70. Prorok – 16. Semelka. Rozhodčí: Kořínek (Praha). ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Tesla Pardubice: Shejbal – Hlava, Pospíšil, Třešňák, Voženílek – Sadílek, Prorok, Gavula, Škvrňák (90. Vanžura) – Petrus (73. Veverka), Sedlák (90. Baldrych). SK Převýšov: Petr – Michal, Klička, Franc, Šmíd – Holý (84. T. Hrabík), Krejčí, Breda, Štoček (15. Machač, 78. Kopecký) – Semelka, Novák.

Týniště - H. Měcholupy 2:0
Po dvou šancích hostů (Mišák přestřelil a Birna hlavičkoval vedle) se radovali domácí, když ránu Černého usměrnil do sítě Hájek. Po přestávce měli Pražané více ze hry, ale v 75. min. rychlou akci Týniště zakončil střídající Lehovec přehozením brankáře. V 80. min. ještě Gorol nedal penaltu.
Fakta – branky: 19. Hájek, 75. Lehovec. Rozhodčí: Benedikt (Vodňany). ŽK: 0:4. Diváků: 200. Poločas: 1:0. SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Tomášek (46. Lehovec), Zdeňka, Hrubý, Enoch – Gorol, Řehák, Plašil (82. Grimm), Černý – Lemfeld, Hájek (90. Winkler).

Chrudim - Holice 5:1
V první půli zaujala pouze tyč Vladyky v 11. min., jinak duel nepřipomínal, že hosté jsou v tabulce jasně poslední. Vše podstatné se událo až ve druhém poločase.  Ke zteči zavelel kapitán „afrkáčů“ Holub. V 58. min. chladnokrevně využil ideální uličku Vladyky a za čtyři minuty přidal po individuálním průniku druhý gól. V 65. min. zrežíroval Vladyka další gól, tentokrát pro Váchu – 3:0.
Jiskřička naděje pro Holice vzplála v 69. min., kdy Klíma fauloval Myšáka a D. Velinský z penalty korigoval na 3:1. Definitivně hosty zlomil čtvrtý gól v jejich síti, který vstřelil Hauf po krásné kombinaci s Hýskem a Váchou. O dvě minuty později si gólovou radost Hauf zopakoval ze skrumáže po rohu – 5:1.
Fakta – branky: 58. a 62. Holub, 75. a 77. Hauf, 65. Vácha – 69. D. Velinský z pen. Rozhodčí: Haleš (Hradec Králové). ŽK: 0:5. Diváci: 120. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Hýsek, Holub, Zvára, Hauf (78. Zdražil) – Vladyka (88. Merkl), Vácha (82. Čechlovský). SK Holice: Pišta – Brož, T. Jedlička, Hála – J. Velinský (82. Ráliš), Jelínek – Veselý, Pich, J. Jedlička (70. Skalický) – D. Velinský (70. V. Englich), Myšák.

Živanice - Velim 1:2
Domácí si vytvořili územní převahu, ale gól vstřelili až ve 41. min., kdy se zblízka trefil Michal. Jenže vzápětí po zbytečné ztrátě míče na polovině soupeře utekl Křelina a bylo srovnáno. Přes převahu domácích ve druhé půli rozhodla chyba Vrby v rozehrávce, kterou potrestal opět Křelina.
Fakta – branky: 41. Michal – 43. a 84. Křelina. Rozhodčí: Doležel (Frýdlant). ŽK: 2:1. Diváci: 165. Poločas: 1:1. Sokol Živanice: Hlouš – Vrba, Vrážel, Ferčák, Moravec – Hrmo, Kopřiva (74. Černohubý), Kaciáň, Michal (80. Mocanu) – Jůn (63. Podlipný) , Balog.

Další výsledky – 7. kolo: Kolín – Pěnčín–Turnov 1:1, Kunice – Bohemians 1905 B 2:2.

ČFL

Letohrad - Slavia Praha B 0:1
Fakta – branka: 27. Honka. Rozhodčí: Kučka (Sokolov). ŽK: 1:2. Diváci: 540. Poločas: 0:1. FK OEZ Letohrad: Kykal – Hynek (59. Lukeš), Valta, Strasmeier, Adam – D. Stejskal, Řehák (89. Rompotl), Čada, Hundák – Ujec (80. Remeš), M. Stejskal. SK Slavia Praha B: Diviš – Kobler, Kindel, Held, J. Hošek – Šimeček, Koreš (82. Vácha), Javorek, Grajciar – Litteri (63. Gulajev), Honka (87. P.Hošek).

Náchod/Deštné - Písek 0:2
Fakta – branky: 23. a 64. Zušťák. Rozhodčí: Pařík (Jablonec n. N.). ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (88. Kopřiva). Diváci: 250. Poločas: 0:1. FK Náchod–Deštné: Florian – Nejman, Kopřiva, Jandík, Gross (75. Kotal) – Umlauf (76. Šťavík), Vodehnal, Kudrna, Čech (71. Jirman) – Malý, Merganc. FC Písek: Samoel – Pastyrik, Pivoňka, Pravda, Kubiš – Hrbáč (66. Linhart), Komárek, Kosobud, Malý – Hanzlík (79. Červenka), Zušťák (90. Pobiš).