TJ Dvůr Králové nad Labem – Jiskra Ústí nad Orlicí 0:1 (0:1).

Ve Dvoře Králové bude stadion pod Hankovým domem fotbalistům přístupný až v dubnu, úvodní jarní duel tak odehráli na hřišti číslo 2, v Podharti, kde divizní zápas ještě nikdy neprohráli.

Dvůr chtěl soupěře od úvodu zatlačit, tento plán se ale nedařilo plnit. Hráčům odskakoval míč, nedokázali si pořádně přihrát a soupeři stačilo poctivě bránit. Navíc stihl čas od času vyrazit do protiútoku a hned ten první přinesl gól. V 11. minutě přišel centr zprava, v šestnáctce se zjevil zcela osamocený Dostál a přes všechnu snahu gólmana Ulrycha poslal hosty do vedení – 0:1. Dvůr se v první půli vůbec nedostával k zakončení a jediným hráčem, jenž se snažil vymyslet kloudnou akci, byl Fejk.

Po přestávce hra dlouho divizi nepřipomínala, až několikeré prostřídání domácích zvedlo aktivitu týmu. Přišly i šance. Rejl hlavou těsně minul, pak si málem vstřelil vlastnence hostující Stejskal a poslední tutovku doslova zazdil Řežábek.

FC Hradec Králové B – FK Trutnov 4:2 (2:0).

Bez bodů dohráli svůj duel také borci Trutnova, ti měli ale mnohem těžší úlohu. Na půdě hradecké rezervy inkasovali dvakrát již v první půli, trefili se Veselka s Korbou.

Brzy po pauze snížil po Mařasově centru hlavou Kamitz a hosté žili v naději na bodový zisk. Pak se ale ukázal rozdíl mezi oběma celky. Zatímco totiž Lacina s Korbou mířili znovu do branky Šťastného, Marks s Přívratským jen orazítkovali brankovou konstrukci. Nakonec se ale hosté přece jen ještě jednou trefili, to když na 4:2 snížil tečovanou střelou Přívratský.

SK Semily – FC Velim 1:1 (0:0).

Na Semily čekal ve druhém jarním kole lídr tabulky z Velimi. Domácí celek však již dopředu avizoval, že by velmi rád minimálně potvrdil bod z Prahy, a tak se dal čekal v Pojizeří vyrovnaný zápas.

První se prosadil do šance Ševčík, ale stejně jako Vít za chvíli na druhé straně úspěšný nebyl. Po čtvrt hodině se připomněl domácím fanouškům poprvé po návratu Brož, ale brankář Velimi skórovat opět nedovolil. Když poté v dalším průběhu první půle neskončily brankou ani další příležitosti, šlo se do kabin bez branek.

Otáčky nabral zápas až po hodině hry. To se dostal do úniku hostující Vajgl a následná ruční brzda nové posily Vavrouška znamenala červenou kartu, trestný kop hostů a dlouhé oslabení. To Velim využila po několika velkých šancích, kdy Vajgl přízemní střelou skóroval – 0:1.

Šťastnou ruku poté předvedl domácí trenér Procházka. Čtyři minuty před koncem se totiž dokázal prosadit Stehlík a zajistil domácím cenný bod.

Fakta – branky: 86. Stehlík – 67. Vajgl. Rozhodčí: Berka, Černý, Tikal, ŽK: 1:3, ČK: 1:0 (61. Vavroušek), Diváků: 220. SK Semily: Macháček – Koťátko, Vavroušek, Brett, Bohatý – Matocha, Vrchovský (73. Stehlík), Brož, Ševčík (68. Buček) – Radačovský (65. Kočí), Hartman.