Česká Třebová – Turnov 0:2 (0:0)

Branky: 50. Bernát, 66. Šulc. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 1:1. Diváků: 120. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Šimek, Novotný, Matoušek, Kratochvíl – Tvrdý, Beníšek, Petřík (80. Šteffan), Bernát – Šulc, Moravec (60. Veber).

V divizi je už většina nejdůležitějších otázek vyřešena. I aktéři tohoto střetnutí už věděli, na čem jsou. Zatímco Turnov si ale může postavení v lepší polovině tabulky stále vylepšovat, domácí už byli smířeni se sestupovým údělem. V prvním poločase se diváci nudili, výraznější gólová šance chyběla. Největší příležitost měl těsně před přestávkou Moravec, jehož střela se však zastavila o břevno.

Všechno podstatné se tak událo až ve druhé části hry. Turnovští hráči zvýšili úsilí a hnali se za třemi body. Už v 50. minutě uvolnil Petřík Bernáta, jehož křižnou střelu zastavila až síť. Na druhé straně se pak zaskvěl při snad jediné vážnější šanci České Třebové z trestného kopu Hyka, a tak mohl na druhé straně Turnov výsledek pohodlně pojistit. Bernátovu bombu sice Hejl ještě zlikvidoval, se Šulcovou pohlednou střelou do šibenice však už nenadělal nic. Těsně před koncem navíc nastřelil Petřík ještě tyč.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Měli jsme víc šancí, dali jsme góly a domácí si naopak nevypracovali takřka nic. Chtěli sice fanoušky potěšit výhrou, ale hráli křečovitě," řekl vedoucí FK Pěnčín-Turnov Petr Horáček.

Živanice – Jablonec n. J. 4:2 (2:2)

Branky: 28. Kakrda, 41. Kulič, 48. Hlouš, 62. Janecký – 17. Kozel, 37. Kuhn. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 0:3. Diváků: 50. Sokol Jablonec n. J.: Králíček – Helm, Karásek, Halama, Povr – Krejčík, Rozkovec, Chropůvka (46. M. Štěpánek), Dorničák – Kozel (68. P. Štěpánek), Kuhn.

Protože ani jeden z týmů už neměl práci s naplňováním ambicí, odehrál se také v Živanicích zápas za uvolněného tempa. Oba celky se tak nemusely trápit s defenzivními pokyny a užívaly si útočné manévry. Diváci v malé vesnici na Pardubicku tak viděli řadu gólových situací a šest branek.

I když měli více ze hry domácí, byli to fotbalisté z Krkonoš, kteří šli v průběhu úvodního poločasu dvakrát do vedení. Už v 17. minutě předvedli hráči Jablonečku ukázkově rychlý brejk, na jehož konci byl Kozel. Pak sice Kakrda srovnal, ale po dalších deseti minutách využil Kuhn kiksu Volšíka při odkopu a vrátil vedení týmu Zbyňka Houšky. Bývalý prvoligista Marek Kulič však zařídil, že se do kabin přece jen odcházelo za nerozhodného stavu.

Živanice už po změně stran mladý tým z hor přehrávaly. Jabloneček stěží odolával ofenzivním manévrům soupeře, tím spíš,L když ho na koně posadil gól Hlouše už ze 48. minuty. Králíček většinu dalších šancí, včetně Kuličovy penalty, pochytal, kapituloval už jen po střele Janeckého. Hosté si příležitosti vypracovávali až na konci, utkání hrané v přátelském duchu však skončilo výhrou favorita.

„Zápas připomínal spíše přípravný duel. Šlo v uvozovkách jen o tři body, situace v tabulce byly pro oba soupeře rozhodnuty, takže se nic zásadního nestalo. V posledním kole se budeme chtít s domácími diváky rozloučit vítězně," řekl vedoucí Jablonce nad Jizerou David Holman.

Benátky – Dvůr Králové 4:0 (2:0)

Dvoráci cestovali na půdu hodně úspěšného nováčka s jistotou záchrany v kapse, ale zároveň bez stoperů Rejla, Kruliše i Podolníka, navíc chyběl kanonýr Milan Ujec. Kdo však hostům nechyběl, to byl gólman Patrik Vízek. A byl to právě on, kdo dlouho držel naděje svého týmu na úspěch. Už v úvodní půlhodině musel třikrát předvést skvělý zákrok, ve 31. minutě ale fauloval ve vápně a kopala se penalta. Karáskovu střelu ještě Vízek vyrazil na tyč, na dorážku Škareckého však nestačil a stejně tak na trefu Wojnara, jenž se prosadil o sedm minut později – 2:0.

Po přestávce se Dvoráci na chvíli nastěhovali na polovinu soupeře, do sítě ale nepronikla střela Hrušky, ke zvratu nevedly ani akce Tomeše. A tak se znovu prosadily Benátky, přesněji v 62. minutě Smetana. Sedmnáct minut před koncem navíc obrana Dvora chybovala, Klain běžel sám na branku a lobem upravil na konečných 4:0.

Fakta – branky: 32. Škarecký, 39. Wojnar, 62. Smetana, 73. Klain. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 2:3. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vízek – Picha, Ježek, Kasan (63. Řežábek), Tomeš – Vaníček (79. Vitebský), Hruška, Fejk, Macek – Samler (80. Žaba), Klazar.

Vysoké Mýto – Trutnov 2:2 (1:1) penalty 4:3

Svěřencům trenéra Miloše Dvořáka stačilo v utkání ve Vysokém Mýtě vyhrát a pátá konečná příčka by tím byla pojištěna. Leč nestalo se. Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří šli ve 22. minutě do vedení gólem Štěpánka. Hrál se vyrovnaný fotbal a smírem skončil také první poločas. Minutu před pauzou totiž zahrávali hosté standardní situaci a do černého po ní zamířil Horák – 1:1.

Po čtvrthodinové přestávce navíc bylo pro Trutnov ještě lépe. V 62. minutě se prosadil Kejzlar, bohužel vedení hostům vydrželo jen pět minut. Znovu totiž srovnal Živný a jelikož se nechal po chvíli vyloučit Kovář, museli vzít jeho spoluhráči za vděk alespoň remíze. Tu v závěru několikrát uhájil gólman Šťastný.

Ani on však nemohl nic změnit na následné jednobodové porážce. Při trutnovském vedení 3:2 totiž propadli Marks s Kamitzem a jedenáctý (!) penaltový rozstřel v sezoně pro Trutnov poosmé dopadl neúspěšně.

Fakta – branky: 21. Štěpánek, 65. Živný – 44. Horák, 62. Kejzlar. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (70. Kovář). Diváci: 120. Poločas: 1:1. SK Vysoké Mýto: Kovařík – Žák, Kopřiva, Konečný, Hock – Živný, Valášek, Daněk (65. Benda), Malinský – Sedlák (78. Krátký), Štěpánek. MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Horák, Kovář, Makovský (76. Čech), Tobiáš (84. Holubec), Marks, Landyš (65. Tauchman), Matějka (78. Kamitz) – Holubec, Kejzlar.