Pěnčín-Turnov – Ústí nad Orlicí 0:0, 5:4 pen.

Rozhodující penalta: Finklár. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 1:0. Diváků: 160. FK Pěnčín-Turnov: Lukáč – Šimek (75. Kunst), Novotný, Pimpara, Janošík – Finklár, Beníšek, Douglas (63. Petřík), Bernát – Papoušek, Šulc (70. Bárta).

V Turnově se diváci po velmi dlouhé době nedočkali jediného vstřeleného gólu. Domácí byli v zápase aktivnější, pozorná defenziva soupeře je ale do šancí nepouštěla. Domácí zkoušeli štěstí prostřednictvím střel Šulce, Douglase, Papouška nebo Finklára. Všechny pokusy ale končily buď v rukavicích gólmana nebo mimo tři tyče. Hosté útočili sporadicky, a tak první půle skončila nerozhodně.

Po změně stran se do velké příležitosti dostal Šulc, ale z malého vápna hlavičkoval mimo. A když o chvíli později Lukáč vyrazil tutovou šanci ústeckého Vaňouse, mířil zápas k remíze. V 70. minutě Turnov po rohu dosáhl přece jen branky, sudí ji však kvůli údajnému ofsajdu neuznal a když ani ze závěrečného tlaku týmy na gól nedosáhly, musely rozhodnout penalty. V nich měl více štěstí Turnov, a tak si připsal o bod navíc.

„Byli jsme po celý zápas aktivnější, měli jsme víc šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Hosté bránili v deseti lidech a presovali, gólovku ale měli jedinou. Bod jsme ztratili my," litoval vedoucí FK Pěnčín-Turnov Petr Horáček.

Jablonec nad Jizerou – Pardubice B 1:2 (1:0)

Branka: 3. Kuhn – 46. a 85. Petráček. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 1:2. Diváků: 180. Sokol Jablonec n. J.: Krásný – Helm, Halama, Karásek, Žemba – Krejčík, Povr, Rozkovec, Kozel (85. Dědek) – Žitka (74. Šilhán), Kuhn.

Záchranářský souboj začal zostra. Již v úvodní minutě Klátil netrefil branku v gólové šanci, a tak se radovali domácí, když po ose Krejčík – Žitka doputoval míč ke Kuhnovi, který rozvlnil pardubickou síť. Druholigová rezerva však dřela, ale ofenzivní choutky projevovaly oba celky. Gólu byl nejblíž domácí Krejčík, ale překonaného gólmana Pardubic zastoupil na čáře Konvalina, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Start druhé půle ovšem Jablonečku nevyšel. Hned v první minutě obešel Petráček dva beky a i když ho Krásný ještě vychytal, stejný hráč se radoval hned z následného rohu. Oba týmy pokračovaly v útočných manévrech, gól byl na spadnutí. Vítězství ale nakonec putuje do města perníku. Pět minut před koncem vystihl brejk domácích Fidler, vyslal míč na Petráčka, který svým druhým gólem stanovil konečný stav.

„Hrál se vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Měli jsme zvýšit na rozdíl dvou gólů, pak bychom asi vyhráli. To se nám nepovedlo a v závěru jsme nedovedli zápas k penaltám a darovali výhru soupeři," mrzelo vedoucího domácích Davida Holmana.

Trutnov – Náchod 1:0 (0:0)

Ač konečné skóre 1:0 na první pohled nevypadá na nějak ofenzivní partii, byl to v neděli v Trutnově útočně laděný fotbal. Domácí zápasem s tradičním sokem otevírali zrekonstruovaný trávník, u čehož nechyběl ani starosta města Ivan Adamec. Po jeho výkopu chtěli dát slavnostní ráz duelu i svěřenci trenéra Dvořáka, pro něhož bylo utkání pikantní i díky souboji s kamarádem Janem Mílem, jenž stojí na lavičce Náchoda.

Už v prvním poločase domácí zaměstnávali hostující obranu, velkou šanci ale zahodil Kilevník, sám proti Kobosovi neuspěl ani pozdější hrdina Holubec. Co dál trápilo trutnovskou partu, to bylo postavení tyčí. Po přechodu z umělé trávy na něj domácí evidentně nejsou zvyklí. Vždyť brankovou konstrukci trefili v utkání šestkrát! Čech, Holubec, Tobiáš, Horák či Tauchman mohou vyprávět.

Naštěstí se jednou v utkání i od tyče dokázal míč odrazit ideálně pro trutnovské barvy. V 71. minutě, po střele střídajícího Čecha totiž zamířil k nohám Petra Holubce, a ten umí stát na tom správném místě. Zbytek utkání už změnu stavu nepřinesl, a tak se z vítězství mohla radovat skvělá návštěva čtyř stovek diváků.

Fakta – branka: 71. P. Holubec. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 4:2. Diváci: 400. Poločas: 0:0. MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Kovář, Makovský, Tobiáš – Matějka (72. Čech), Tauchman, Marks, Kilevník (83. Kamitz) – Kejzlar (78. Horák), P. Holubec. FK Náchod: Kobos – Moravec, Kábrt, Rompotl, Brich (61. Simon)– Malý, Srkal, Runkas, Vaněček (69. Samek) – Hlava (86. Vejprava), Plšek.

Dvůr Králové – Kutná Hora 4:1 (0:1)

Po lídrovi tabulky pod Hankův dům dorazil třetí tým aktuálního pořadí a před domácím týmem znovu stál náročný úkol. Ve hře o záchranu uzmout body favoritovi. Zatímco proti Dobrovici ve středu zradila Dvoráky koncovka (1:3), tentokrát byli svěřenci kouče Ujce produktivnější.

V prvním poločase se hrál rychlý fotbal a aktivnější rozhodně byli domácí. Už ve 14. minutě Vaníčkův rohový kop přistál na břevně, po chvíli ale hosté podnikli rychlý brejk a Váchův centr si nešťastně do vlastní sítě srazil obránce Picha – 0:1. 28. minuta nabídla pokus Ujce těsně mimo tyče a Podolníkova technická střela roztleskala publikum stejně jako vynikající zákrok gólmana Stoupy.

Ani pěkně zahraný trestňák Fejka ještě gólem neskončil, po faulu na Ujce ale domácí konečně vyrovnali (47.) z penalty Podolníkem. V 59. minutě si hostující brankář neporadil s „velkou" malou domů a Ujec zakončil tanec malým vápnem trefou do prázdné branky – 2:1. Skvělou čtvrthodinu Dvora dokonal v 61. minutě Hruška, jenž zakončil parádní kombinaci Samlera a Vaníčkem.

Domácí druhou půli odehráli ve velké euforii. V 76. minutě Ujcovu gólovou střelu nejprve hosté odvrátili z brankové čáry, po chvíli stejný hráč orazítkoval tyč. Osm minut před koncem sice Rejl nedosáhl na centr Vaníčka, dorážka Hrušky ale přece jen doladila konečné skóre na 4:1.

Fakta – branky: 47. Podolník z pen., 59. M. Ujec, 61. a 82. Hruška – 19. vlastní (Picha). Rozhodčí: Brož (Liberec). ŽK: 3:2. Diváci: 310. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové: Vízek – Ježek, Kruliš (46. Samler), Rejl, Tomeš – Picha (79. T. Macek), Podolník, Fejk, Vaníček (90. Vitebský) – M. Ujec (87. Mertlík), Hruška (82. Žaba).