Náchod – Jablonec n. J. 2:1 (2:1)

Jabloneček potřeboval v příhraničním městě už urgentně bodovat, jarní čekání se však prodloužilo. I když byli hosté fotbalovější, nedokázali převahu vyjádřit gólově. Z kraje zápasu se neprosadili Šedý s Chropůvkou, na druhé straně naopak ze smrtícího brejku poslal do vedení Náchod Vaněček. Hosté se spoléhali na obranu, jejich šance však byly výrazně nebezpečnější. Dvakrát zvonilo břevno, ve 41. minutě pak Vaněček vstřelil druhý gól svého týmu. Až těsně před poločasovým hvizdem Povr překonal skvěle chytajícího Kobose a snížil.

Po změně stran brankových příležitostí ubylo. Diváci viděli bojovný fotbal, příležitosti na obou stranách buď nenacházely správný směr nebo si s nimi poradili brankáři. Jablonečtí fotbalisté tak i v pátém jarním zápase prohráli.

„Celý zápas jsme byli lepší, fotbalovější, jenže se hraje na góly a ty my nedáváme. Ztratili jsme tady tři body, protože Náchod byl zatím nejslabší," řekl k zápasu vedoucí Sokola Jablonec David Holman.

Fakta – branky: 7. a 41. Vaněček – 45. Povr. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 0:1. Diváci: 190. Jablonec n. J.: Krásný – Helm, Karásek, Halama, Žemba – Krejčík, Kmoníček (86. Žitka), Rozkovec, Šedý (76. Kozel) – Chropůvka (64. Šilhán), Povr.

Kutná Hora – Turnov 1:0 (0:0)

Petřík a spol. nesehráli v Kutné Hoře špatné utkání, doplatili však na mizernou koncovku. V první půli soupeře mačkali, vytvořili si dvě velké šance, ale Hadaščok sólo neproměnil, Papouškova rána ke konci poločasu olízla tyč. Domácí si vypracovali jednu příležitost, leč ani Vácha Kubátovu branku netrefil.

Po změně stran se v tutovce po akci Hadaščoka zjevil Bernát, ale ke své smůle trefil na brankové čáře posledního zachraňujícího obránce. A když Turnov gól nedal, byl potrestán. Sudí Kapoun v 77. minutě nařídil diskutabilní penaltu za faul Hadaščoka, kterou Franc proměnil. Hosté odjížděli s křivdou, o body je ale připravila střelecká impotence.

„Jsme nazlobeni. Nedali jsme tři opravdu tutové šance a Kutná Hora z ničeho vstřelila jediný gól. Nebyl to pro nás šťastný zápas," byl smutný vedoucí Turnova Petr Horáček.

Fakta – branka: 77. Franc. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 4:2. Diváci: 170. FK Pěnčín-Turnov: Kubát – Mudra, Karišik, Novotný, Petřík – Finklár, Beníšek, Papoušek, Bernát – Bárta (79. Korček), Hadaščok.

Trutnov – Dobrovice 1:1 (0:0), penalty 1:3

K poslední prověrce před očekávaným šlágrem přijel na trutnovskou „umělku" soupeř z nejtěžších, aktuální lídr tabulky Dobrovice. Hosté především v prvním poločase potvrzovali kvality a domácí se do hry příliš nedostávali.

Jak ale známo, defenzíva Dvořákových svěřenců letos patří k nejlepším v soutěži, a tak se hosté nemohli divit, když odcházeli do poločasové přestávky pouze s bezbrankovým stavem.

Chvíli po pauze už ale ani trutnovská obrana nestačila zastavit hosty ve skórování. Prosadil se před Šťastným osamocený Volf a favorit směřoval k očekávanému vítězství. O to jej ale v 82. minutě připravil důraz Kejzlara, jenž stál na konci akce střídajícího Tobiáše.

Poosmé v sezoně tak šel duel trutnovských fotbalistů do penaltového rozstřelu, popáté jej hráči nezvládli. Landyš s Kejzlarem trefili brankáře, Matějka mířil do břevna a Kilevníkova trefa na tři úspěchy hostů stačit nemohla. Přesto stejně jako na podzim Trutnovští uzmuli silné Dobrovici cenný bod.

Fakta – branky: 82. Kejzlar – 50. Volf. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 3:2. Diváci: 260. MFK Trutnov: Šťastný – Makovský, Kovář, Marks, Křižovič – Kilevník, Tauchman (65. J. Holubec), Landyš, P. Holubec (71. Tobiáš) – Kejzlar, Matějka.

V. Mýto – Dvůr Král. 1:1 (1:0), penalty 2:4

Důležitý a zároveň náročný zápas čekal také na fotbalisty Dvora Králové. Ti se představili ve Vysokém Mýtě, tedy na hřišti jednoho z konkurentů v boji o záchranu. Domácí byli po celý první poločas lepším týmem a po zásluze šli do vedení gólem Kopřivy.

Po pauze přišel zvrat. Přestávková domluva v hostující kabině změnila ráz utkání a byli to Dvoráci, kteří diktovali tempo. Vyrovnávací gól nejprve ale nebyl uznán, stav změnila až další trefa Řežábka z 86. minuty. Poprvé v sezoně tak skončil duel Dvora remízou a premiérové pokutové kopy zvládli hosté na jedničku.

Fakta – branky: 18. Kopřiva – 85. Řežábek. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 2:2. Diváci: 210. Poločas: 1:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Žák (27. Benda), Pecháček (54. Motl, 85. Sedlák), Konečný, Hock – Štěpánek, Valášek, Daněk, Malinský (65. Lebeda) – Kopřiva, Mach (33. Krátký). TJ Dvůr Králové: Vízek – Ježek (71. Samler), Kruliš, Rejl, Tomeš – Picha, Podolník, Fejk, T. Macek (46. Klazar) – Hruška (63. Řežábek), M. Ujec.