Královédvorští fotbalisté napravili výpadek z úvodního divizního kola a na hřišti Semil zvítězili zaslouženě 3:0. Hosté se na hřišti nováčka představili v podobné sestavě jako před týdnem, tentokrát ale z utkání odcházeli mnohem veselejší.

Již v prvním poločase působili Dvoráci sebevědomým dojmem a dobrý výkon dokázali potvrdit brankou Kilevníka. Po přestávce domácí přidali na tempu, brankáře Ulrycha ale podrželo břevno. Ve zbylých příležitostech Semilští nedokázali zachovat chladnou hlavu, a tak udeřilo na straně druhé. Prosadil se Kruliš a před koncem utkání se hosté prezentovali ještě třetím gólem. Kilevník jako první hráč dvorské historie docílil padesáté divizní branky a velkou měrou se zasloužil o první tříbodový zisk v sezoně. V příštím kole čeká svěřence trenéra Doseděla Lhota pod Libčany a s dalším nováčkem je pro dvorské hráče jasným cílem další vítězství. ⋌(to)

Nová Paka – Pěnčín-Turnov 1:0 (1:0)

Po úvodním debaklu od nováčka z Jiren si chtěli hráči Turnova spravit chuť na hřišti Nové Paky. V úvodu zápasu byli aktivnějším týmem a brankové příležitosti přibývaly zejména na jeho straně. Postupně však v nadějných šancích neuspěli Bernát a Bár-ta a mimo tři tyče mířila také bomba Randáka. Ačkoliv měli hosté dvacet minut výraznou převahu, do vedení se pak dostali Novopačtí. Hyka nejprve zachránil na brankové čáře po hlavičce Macháčka, vyrazil i nájezd Poura, ale na Bažíkovu dorážku z trestného kopu už nestačil.

Druhá půle pak začal pokusem Bárty, který mířil do břevna. Pak se mohl prosadit Koubek, ale v nadějné pozici minul. S přibývajícím časem se domácí soustředili jen na obranu a Turnov se nedokázal prosazovat. V 66. minutě mohl vyrovnat Bernát, ale ani jeho tutovka v síti neskončila. Když pak na druhé straně vyrazil pokus Vavřince, další gól už nepadl a zápas skončil jednobrankovou výhrou domácích.

Fakta – branka: 37. Bažík. rozhodčí: Kembický. ŽK: 2:2. Diváků: 220.
FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Hybner, Novotný, Horák, Randák (86. Korček) – D. Hurt, Petřík, Kanaval (55. Dospěl), Bernát – Koubek (65. Vavřich), Bárta.

Semily – Dvůr Králové 0:3 (0:1)

Domácí nováček v úvodním domácím zápase sezony herně nepropadl, výsledkově však duel skončil pro hráče Dvora Králové. V úvodu zápasu se z pravé strany zastřeloval mimo dvorský Čenovský. Poté řídili hru domácí, jenže ve 12. minutě přišel blesk z čistého nebe, když Kilevníkův pokus zapadl s přispěním břevna k údivu všech za brankovou čáru – 0:1. Semily se snažily hrát aktivně, ale do výraznější šance se nedostaly. Hosté naopak stejně neúspěšně hrozili z nebezpečných brejků.
Na začátku druhého poločasu pokračovala semilská smůla. Hrmův přímý kop skončil na břevně a stejná situace se opakovala o padesát vteřin později. Stejný hráč pak následně rozehrál další standardní situaci, tentokrát se ale blýskl hostující brankář Ulrych.

Definitivní K.O. pro Semilské přišlo v 70. minutě. Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Kruliš a zdvojnásobil dvorské akcie. Definitivní podobu skóre dokonal pár minut před koncem jinak zajímavého zápasu Kilevník.

Fakta – branky: 12., 86. Kilevník, 70. Kruliš. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2. Diváků: 200.
SK Semily: Koudelka – Hrmo, Feri (25. Veg), Vlach, Bohatý – Vrchovský (57. Šulc), Ševčík, Hájek, Kočí – Hartman (74. Buček), Ježek.

Letohrad – N. Bydžov 2:0

Fakta – branky: 20. Štěpán, 36. Kulhánek. Rozhodčí: Šimek (Ústí n. O.). ŽK: 0:5. Diváci: 210. Poločas: 2:0. FK OEZ Letohrad: Volšík – Mi. Sekel, Macek, Strasmeier, Kail – Štěpán, Dvořák, Bíro, Kabourek (84. Kříž) – Brendl (68. Ma. Sekel), Kulhánek. RMSK Nový Bydžov: J. Vaníček – Šorm, Žalman, Pavlásek, J. Vaněk – Labík, Obermajer (70. Krejčí), Věchet, Tomeš – Janouch (81. T. Vaněk), Bastin (64. Šusta).

Ústí nad Orlicí – Pardubice B 5:1

První domácí utkání vyšlo hráčům Jiskry na výbornou. Fotbalisté Pardubic doplatili na diskutování s rozhodčím. Zápas tak dohrávali v devíti, přičemž Čihaře v bráně nahradil v 80. minutě obránce Hanč.

Fakta – branky: 19. Roušar, 23. Smejkal, 24. Knápek, 82. Pászto z pen., 87. Ráb – 15. Kudrna. Rozhodčí: Krupa (Hradec Králové). ŽK: 1:5. ČK: 0:2 (38. Buriánek, 80. Čihař) Diváci: 200. Poločas: 3:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Neoral – Roupec, Pászto, Felgr – Smejkal, Roušar (64. Ráb), Vaňous, Falta, Kukla (86. Macek) – Knápek (72. Felcman). FK Pardubice B: Čihař – Hanč, Vencl, Buriánek, Šejvl – Polák, Kudrna, Růžička (54. Klátil), Kakrda (69. Rydval) – Janecký (78. Vanžura), Brychta.

Lhota pod Libčany – Náchod 0:2

Domácí nováček mohl jít do vedení ve 20. min., Jiřík však z nařízené penalty trefil pouze tyč. Neujala se ani hlavička Bednáře. Hosté se šťastně dostali do vedení, když Martinovskému trestuhodně propadla za záda střela Punara – 1:0. Lhota měla šance, jenže v koncovce její hráči selhali. V 84. min. z brejku přidal razítko na tříbodový zisk hostů Simon (0:2).
Fakta – branky: 57. Punar, 84. Simon. Rozhodčí: Slavíček (HK). ŽK: 1:0. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Lhota p. L.: Martinovský – Král, Drapač, Kábrt, Friedl (39. Bednář, 87. Vach) – Krátký, Hrabík, Hegr, Polyakov (25. Ročín) – Jiřík, Michálek. Náchod: Baláž – O. Nejman, Rompotl, Hubka, Gross – Simon, Hubička, Srkal, Punar (66. Škoda) – Kuťák (54. Moravec), Malý (85. D. Nejman).

Holice – Kutná Hora 0:1

V první půli nováčkovského střetu měli více ze hry hosté. Po změně stran se karta obrátila, ale trochu paradoxně udeřila Kutná Hora.

Fakta – branka: 66. Wolf. Rozhodčí: Vít (Nová Paka). ŽK: 4:3. Diváci: 210. Poločas: 0:0. SK Holice: Šváb – Žák, Ručka, Kopřiva, Pištora – Krpata, Jedlička, Ujec, Fidra (76. Strachota) – Chára, Semerád.

Dobrovice – Svitavy 1:0

Vydařený rychlý brejk soupeře v závěru první půle a sterilní hra hostů směrem dopředu, to byly důvody porážky.
Fakta – branka: 37. Ansuma. Rozhodčí: Langer (Pěnčín). ŽK: 3:4. Diváci: 200. Poločas: 1:0. TJ Svitavy: J. Ehrenberger – J. Novák, Kroulík, Ptáček, Hrdlovič – L. Urban (63. Kovář), R. Ehrenberger, Čížek, Belej – Svoboda (75. Brůna), Černík.

Další výsledek – 2. kolo: Jirny – Mšeno 1:0.