DIVIZE: Semily vedení neudržely, bodoval jen Dvůr

Trutnovsko, Pojizeří – Když už někdo jede do Dvora Králové, vždy odsud odjíždí s nepořízenou. Tato rovnice stále platí i po víkendovém klání.

19.9.2010

Ilustrační foto - fotbalFoto: Jan Bartoš

Dvůr Králové – Jičín 1:0 (1:0)

Nováček soutěže Jičín přijel do podkrkonošského města s jasnou taktikou – neinkasovat. Hráči hostů se ani nesnažili hrát dopředu. Odkopávali a bojovali. Bohužel tomuto trendu hry se domácí přizpůsobili a nenacházeli na houževnaté hráče z města pohádky recept. Prosadil se pouze jediný fotbalista. A kdo jiný už by to měl být, než nejlepší divizní střelec Martin Otradovský. Jeho branka z jednačtyřicáté minuty znamenala tři body. Teď už jen, aby se Dvoráci dokázali prosadit také v utkáních na hřištích soupeřů.

Letohrad – Trutnov 4:2 (2:1)

Na hřišti favorizovaného Letohradu se v sedmém kole divizní soutěže představili hráči Trutnova. V utkání se sice rychlou brankou Hejny dostali do vedení 1:0, ale domácí neponechali nic náhodě a zápas čtyřmi brankami otočili. Tři góly sám zařídil obávaný kanonýr Brendl, jednou mu sekundoval Semerák. Za snaživé hosty pak již jen korigoval Holubec. Následující rozehrávaný pokutový kop v 65. minutě domácím nevyšel, protože Marks jejich záměr vystihl. Pro Trutnov je porážka svým způsobem krutá. Domácí sice byli lepším týmem, ale i svěřenci trenéra Kozáka si dokázali vypracovat další nadějné příležitosti. Letohradští si však zápas pohlídali a vedou tabulku.

AFK Chrudim – Semily 6:3 (1:1)

Utkání bylo rozloženo na tři dějství. Tím prvním byl vyrovnaný úvodní poločas. Nejprve domácí fotbalisté, v sestavě mj. s ex-ligovými fotbalisty Vladykou a Holubem, v úvodních minutách nastřelili tyč. Poté Hartman po rohovém kopu našel Ševčíka a ten zavěsil – 0:1. Chrudim vyrovnala o deset minut později – 1:1. Na konci poločasu domácí Vácha zahrával roh, semilský stoper Brezinský si po zákroku obnovil zranění stehna a musel odstoupit. Druhé dějství zápasu bylo pro hosty ze Semil velmi příznivé. Už minutu po zahájení druhé půle se parádně trefil Ševčík – 1:2. V 56. minutě byl pro Semily odpískán pokutový kop a Peškar mířil přesně – 1:3. Bohužel poté přišlo třetí dějství zápasu, a to pro Semily strašidelné. V 61. minutě začala útočná smršť chrudimských fotbalistů, kteří ještě góly v 63., 65., 76. a 80. minutě otočili skóre na konečných 6:3.

SK Semily: Bočok – Kočí (71. Buček), Brett, Brezinský (46. Matocha), Bohatý – Vrchovský (60. Radačovský), Makula, Peškar, Hartman – T. Veg, Ševčík.

FK Pěnčín/Turnov – Velim 0:2 (0:1)

Turnov nastoupil bez dlouhodobě zraněného Mičky, kterého pochroumaný meniskus vyřadil až do konce podzimu. V 10. minutě kryl domácí gólman Metelka hlavičku velimského Kacafírka. O deset minut později zahrával Bárta trestný kop, Vokáček špatně trefil míč a mířil vedle. Ve 21. minutě Škrétovu střelu na brankové čáře Velimi vykopl Mikloščák. Ve 27. minutě centroval Koubek na Škrétu, ten však Václavíkovu branku přestřelil. Ve 37. minutě se hosté po centru Kacafírka ujali vedení, když se trefil Vaigl. V 54. minutě velimského gólmana Václavíka obstřelil Maňas, brankář ale konečky prstů vyrazil míč na roh. O tři minuty později hosté vyšachovali obranu Turnova a Snop zvýšil na 2:0. V 81. minutě mohl snížit z trestného kopu Vítek, ale mířil vysoko nad.

Fakta – branky: 37. Vaigl, 57. Snop. Rozhodčí: Berka. ŽK: 2:2. Diváků: 200. FKP Turnov: Metelka – Selinger, Koťátko, Vokáček, Škréta – Daniel Hurt (60. Moravec), Maňas, Zdražil, Vojtěch Hurt (77. Vítek) – Koubek, Bárta (60. Vavřich).

19.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vrchlabí je zpět na vlně. Trutnov střelecky vyhořel a nováček padl po boji

Jiří Hlavatý

Majitel Juty bude poslancem. Byl jsem si hodně jistý úspěchem ANO, říká

Trutnovsko bude mít pět poslanců, Hlavatý vyskočil do sněmovny z 18. místa

Trutnovsko - Ve sněmovně zasedne pětice poslanců z Trutnovska: do Parlamentu se dostali krajští lídři Ivan Adamec (ODS), Martin Jiránek (Piráti) a Zdeněk Ondráček (KSČM), z druhého místa uspěl také Pavel Plzák z vítězného hnutí ANO.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

FOTBALOVÝ servis: Staré Buky porazily Mladé

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Jilemnice - Nové koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun včetně DPH s nerezovou vanou nebude. Výsledky místního referenda, které se konaly v době sněmovních voleb, byly jednoznačné. Z 2350 hlasujících voličů vyslovilo nesouhlas s projektem vedení města 1925, pro bylo pouze 341 voličů. Účast v referendu byla 52,99 procent.