Dobrovice – Jablonec n. Jizerou 3:1 (2:1)

Vedoucí tým tabulky hostů odjel na hřiště favorita s lazaretem zraněných hráčů. Už v 6. minutě navíc Jabloneček inkasoval z trestného kopu. V dalším průběhu se hrál ale vyrovnaný zápas a šance se střídaly na obou stranách. Také další gól však přidali domácí. Při ošetřování Kmoníčka hosté ztratili lacino míč a Miškovský v úniku nadvakrát prostřelil Šebka. Lídr divize však nesložil zbraně a brzy díky Kuhnovi snížil. Stejný hráč si o chvíli později naskočil na nadějnou hlavičku, brankář Bartoš se však vyznamenal.

Po změně stran už tahal za delší konec provazu domácí výběr a brzy také díky Váňovi navýšil na 3:1. Snížit mohl Krystan, ale kličku brankáři nedotáhl. A když i další příležitosti domácích pochytal Šebek, případně je zastavilo břevno, diváci se už dalšího gólu nedočkali. Především v defenzivě zdecimovaný Jabloneček už na vyrovnání neměl síly.

„I když jsme měli zdravotní problémy a několik hráčů dohrálo se sebezapřením, o výsledku rozhodly naše chyby. Lacino jsme domácím darovali dva góly a naopak proměnili jen jednu z několika šancí," byl zklamán vedoucí Jablonce David Holman.

Fakta – branky: 6. Volf, 27. Miškovský, 58. Váňa – 33. Kuhn. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 4:2. Diváci: 190. Sokol Jablonec n. J.: Šebek – Hlubuček, Soběslav (74. Barcuch), Kmoníček, Šilhán (61. Dorničák) – Krejčík, Linka, Jiroušek, Povr, Krystan – Kuhn.

Turnov – Dvůr Králové 5:2 (3:1)

Kdo přišel na zápas v Turnově pozdě, musel litovat. Domácí totiž už v 5. minutě po gólech Finklára a Novotného vedli 2:0 a neohroženě mířili za letošním premiérovým vítězstvím. A demontáž soupeře z města ZOO pokračovala i dál. Jíchovi svěřenci valili na dvorskou obranu jeden útok za druhým, v zápase jasně dominovali. Až po dvaceti minutách se hra naoko vyrovnala. A Dvůr ukázal, že umí také útočit. Nejprve střelu hostů z nadějné pozice gólman Kubát zlikvidoval, pak ale stejný muž vyrobil společně s Kunstem obrovskou hrubici a Marks pohodlně snížil. Do půle však dvoubrankové vedení domácím vrátil z penalty, nařízené za ruku ve vápně, Papoušek.

Po změně stran upadla hra místy do průměru. Dlouho se hrálo bez výraznějších šancí a góly začaly padat až v osmé desetiminutovce. Nejprve hosté snížili, čímž Turnov mírně vyděsili. O dvě minuty později ale většinu stadionu pojišťovací trefou uklidnil Papoušek. Turnovský matador navíc za pět minut dovršil hattrick a zajistil tím první výhru pro tým i nového kouče Jíchu.

„Naše zasloužené vítězství dirigované skvělým Papouškem. Hosté sice ze čtyř střel dvakrát skórovali, ale jinak byli zcela bezzubí," komentoval utkání vedoucí domácího mužstva Petr Horáček.

Fakta – branky: 37. z pen., 79. a 84. Papoušek, 2. Finklár, 5. Novotný – 32. Marks, 76. Podolník. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 2:3. Diváků: 275. Turnov: Kubát – Mudra, Novotný, Karišik, Beníšek – Finklár, Petřík (46. Luckassen), Kunst, Bernát – Papoušek (86. Korček), Bárta (74. Kratochvíl).

Trutnov – Benátky 1:1 penalty 4:5

Obrovská smůla se lepí na paty trutnovským fotbalistům v úvodu sezony. Od tří bodů byli včera pouhou minutu a v penaltách vedli už 3:1! Přesto mají pouze bod.

Fakta – branky: 57. Kejzlar – 89. Frýha. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. MFK Trutnov: Šťastný – Kamitz, Horák (74. Křižovič), Makovský, J. Holubec – Holubec, Marks, Kovář, Landyš (70. Čech), Kilevník – M. Kejzlar (87. P. Doubic).