Dobrovice – Semily 2:0 (2:0)

Neznámý nováček vyrukoval na Semilské v sestavě s bývalým hráčem libereckého Slovanu Martinem Zbončákem nebo Ghaňanem Ansumou. A byl to právě bývalý spoluhráč Michaela Essiena z Realu Madrid, který rozhodl o osudu zápasu. První poločas hosté nezvládli. Dobrovice byly jasně lepší a už v 7. minutě se Ghaňan prosadil poprvé. Další šance na sebe nedaly dlouho čekat a když byl ve vápně faulován Tůma, kopala se penalta. Tu však Koudelka vyrazil a držel akcie semilského SK nad vodou. Z následného rohu je však ihned srazil znovu Ansuma a domácí vedli o dvě branky. Snížit před půli mohl Kázmer, ale netrefil se přesně.

Ve 2. půli aktivitou hýřil hostující Veg, jeho dvě šance však vyzněly na prázdno, a tak se Semily do zápasu nevrátily a letos podruhé prohrály.

Fakta – branky: 7. a 24. Ansuma. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2. Diváci: 110. SK Semily: Koudelka – Hrmo, Feri, Vlach, Bohatý (46. Ševčík) – Veg (87. Čivrný), Hájek, Hartman, Kočí – Ježek, Kázmer (46. Zboroň).

Nový Bydžov – Pěnčín/Turnov 4:1 (2:0)

Hosté sehráli špatné utkání a překvapivě na hřišti outsidera z Nového Bydžova nechali všechny body. Domácí celek ale byl lepší a do vedení se dostal už ve 21. minutě, kdy se radoval po střele Labíka. Turnov se na hřišti hledal, navíc sedm minut před poločasem Bastin po rohovém kopu přidal druhou branku domácího celku a s hosty to vypadlo zle. Ani domluva v kabině však svěřencům trenéra Broschinského nepomohla a když se po hodině hry trefil podruhé Bastin a o dvě minuty později z trestného kopu zaskočil Hyku Pavlásek, mohli házet Turnováci ručník „do ringu".

Hosté pak přece jenom výsledek alespoň kosmeticky upravili. Čtvrt hodiny před koncem se trefil obránce Hybner, který se druhou letošní brankou pasoval do role nejlepšího turnovského střelce. Bydžov vyhrál zaslouženě.

Fakta – branky: 20. Labík, 36. a 57. Bastin, 61. Pavlásek – 74. Hybner. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 390. FK Pěnčín/Turnov: Hyka – Hybner, Novotný (46. V. Hurt), Horák, Randák (55. Vavřich) – D. Hurt, Brett, Vít, Bernát – Koubek (66. Dospěl), Bárta.

Dvůr Králové – Letohrad 2:0 (0:0)

V souboji ostřílených rivalů první půle mnoho šancí nepřinesla. Po přestávce byli domácí hladovější po vítězství a v 66. minutě se hlavou prosadil Kilevník. Hosté přidali, naději na bodový zisk ale zmařila chyba gólmana Volšíka a premiérová divizní trefa Doseděla juniora.

Fakta – branky: 66. Kilevník, 83. Doseděl ml. Rozhodčí: Duchoň (Nové Strašecí). ŽK: 1:2. Diváci: 410. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Doseděl, Kruliš, Ježek – Kilevník, Fejk (90. Macek), Moník, Čenovský (72. Doseděl) – Klazar, Privara (46. M. Otradovský). FK OEZ Letohrad: Volšík – Kříž (80. Kabourek), Vaniš, Strassmeier, Vyskočil – Nadrchal, Macek, Brendl, Kail – Sekel, Kulhánek (60. Faltus).