Dvůr Králové A – Trutnov A 4:1 (0:1)

Nedělní derby potvrdilo, že se oba rivalové dobře znají. V prvním poločase působili o mnoho lepším dojmem hosté, kteří se zcela po zásluze ujali ve 25. minutě vedení brankou Kamitze, jenž dokončil kombinace Andrleho s Groerem – 0:1. Domácí byli nejblíže gólu při ráně Fejka, ta ale otřásla jen břevnem.

Již na konci první půle se dostávali domácí do tempa a po pauze získali převahu jasně na svoji stranu. V 52. minutě přebral míč v místě zavánějícím postavením mimo hru Fejk a po jeho přihrávce Samler prvně překonal velmi dobře chytajícího Douska – 1:1. Hned za další tři minuty odcentroval Řežábek a na hlavičku Kořínka neměl strážce trutnovské branky nárok – 2:1. Až od této chvíle se hra vrátila do průměru, závěr ale už patřil favorizovanému Dvoru. V 72. minutě nastartoval Gorol Čecha a jeho křížná střela zapadla přesně k tyči. Tři minuty před koncem neproměnil domácí gólman Kobos penaltu a poslední slovo patřilo Samlerovi, jenž doladil skóre na 4:1.

Fakta – branky: 52. a 89. Samler, 55. Kořínek, 72. Čech - 25. Kamitz. Rozhodčí: Štuk (Hradec Králové). ŽK: 0:3. Diváků: 400. Dvůr Králové: Kobos – Rejl (87. Macek), Doseděl, Kruliš, Motyčka – Samler, Fejk, Gorol, Řežábek – Kořínek (74. M. Otradovský), Čech. Trutnov: Dousek – Martínek, Kozák, Kejzlar, Mařas (64. Hofmann) – Makovský – Groer (64. Ficner), Marks – Kamitz, Holubec, Andrle (53. Knap).

Pěnčín/Turnov – Pardubice B 2:1 (1:0)

Hosté do utkání vstoupili o poznání aktivněji a už v deváté minutě trefil jilemnický rodák Jarosz tyčku Hykovy branky. O tři minuty později mohli skórovat také domácí, ale Vavřich po uvolnění od Maňase přestřelil. Pardubice pokračovaly v útočných snahách – do hlavní role se ale vžil gólman Hyka. Nejprve zastavil ránu Baldrycha a následně svůj tým podržel také v minutě třicáté sedmé, kdy dokázal zázračně vyrazit další pokus hostí.
Ve 39. minutě padl první gól. K rozehrávce trestného kopu se postavil Pavel Bernát, svůj projektil zakroutil k bližší tyči, umístil míč do sítě a rozjásal sto padesát přihlížejících fanoušků!

Také druhý poločas měl stejné jmenovatele. Mezi třemi tyčemi se nejprve zdatně oháněl Hyka, který ke konci sezony dostává pravidelně přednost před Metelkou, a v poli tvrdil muziku Bernát. A právě druhý jmenovaný se podepsal také pod druhou branku Turnova. V 62. minutě obešel tři bránící pardubické hráče a nekompromisní ranou nedal gólmanovi hostů šanci. Následně mohl zvýšit Bělík, ale jeho střela si cestu do sítě nenašla. Stejný hráč naopak zanedlouho chyboval a Polák duel gólem zdramatizoval. Ač Pardubice měly nadále snahu, k vyrovnání se nedostaly a v 82. minutě je naopak od dalšího gólu zachránilo břevno.

Fakta – branky: 39. a 62. Bernát – 75. Polák. Rozhodčí: Severýn. ŽK: 5:1. Diváků: 150. FK Pěnčín/Turnov: Hyka – Koťátko, Brett, Horák, Randák – Bělík, Maňas, V. Hurt (90 Korček), Bernát – Vavřich (73. Havel), Bárta.