Trutnov – Jablonec n. J. 3:0 (1:0)

Domácí byli jasným favoritem, což úplně nepotvrdili herní převahou, výsledkem ale ano. Jabloneček sice byl v první půli mírně aktivnější, své tři gólové šance ale neproměnil. Naopak po ráně Landyše prohrával.

Po změně stran už převzal otěže Trutnov a dvěma góly potvrdil výhru. Hosté dohrávali bez vyloučeného P. Králíčka, jeho střídající bratr si alespoň připsal čestný úspěch, když chytil penaltu.

„V první půli jsme hráli dobře, ale chybí nám gólový zabiják a psychická pohoda. Domácí byli lepší až po změně stran, kdy rozhodla chyba před druhým gólem. Věřím ale, že příští víkend nepříznivou sérii proti Kutné Hoře zlomíme," řekl vedoucí Sokola Jablonec n. J. David Holman.

Fakta – branky: 22. Landyš, 67. Makovský, 86. Matějka. Roz.: Fojtík. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (73. P. Králíček). Diváků: 150. Jablonec n.J.: P. Králíček – Štemberk, Karásek, Halama, Povr – Krejčík, Rozkovec (84. Žitka), Kmoníček (82. Šedý), Helm (70. Kozel) – Chropůvka (76. O. Králíček), Kuhn (46. Dressler).

Dobrovice – Turnov 4:2 (2:0)

Neposílený Turnov sehrál s favoritem vyrovnané utkání. V úvodu se dostal do šance Bárta, lob ale nasměroval nad branku. A tak se prosadili během deseti minut dvakrát trefil Volf. Další šance pochytali gólmani, hostující Bárta v závěru půle opět těsně minul.

Podobně jako ve Dvoře, i tentokrát Turnov rychle srovnal. Šance Volfa a Bernáta nejprve vyzněly na prázdno, pak ale čaroval s míčem Šulc, byl sražen a penaltu proměnil Papoušek. O dvě minuty později navíc Finklár vyrovnal a hosté byli na koni. Při jejich tlaku ale prostřelil Hyku Osvald a před koncem rozhodl Synek.

„Turnov odehrál vyrovnaný zápas. Vlastními chybami jsme se ale, v době, kdy jsme byli lepší, připravili o výsledek," litoval Petr Horáček, vedoucí turnovského týmu.

Fakta – branky: 3. a 12. Volf, 72. Osvald, 85. Synek – 63. Papoušek z pen., 65. Finklár. Roz.: Starý. ŽK: 2:1. Div.: 170. Turnov: Hyka – Kratochvíl, Petřík, Novotný, Beníšek – Finklár (74. Tvrdý), Kunst, Papoušek, Bernát – Bárta, Šulc (82. Šteffan).

Český Brod – Dvůr Králové 1:0 (1:0)

19. kolo svedlo dohromady dva týmy, které na jaře ještě neztratily ani bod. Bylo tak jisté, že minimálně jednomu kolektivu báječná série skončí. První poločas patřil hráčům Českého Brodu, za což mohlo mimo jiné i oslabení dvorského kádru. V sestavě chyběli Ujec s kapitánem Ježkem, ke všemu se brzy smolně zranil špílmachr Fejk.

Zpočátku se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, ve 20. minutě se ale v pokutovém území skácel domácí útočník a kopala se penalta. Tu však skvěle zneškodnil gólman Vízek a na úvodní gól museli diváci dál čekat.

Dočkali se ve 26. minutě. To si na prudký centr od autové čáry skvěle naběhl Musa Ansuma a důraznou hlavičkou nedal Vízkovi šanci – 1:0.
Po přestávce ale přišel zlom. Hosté zapnuli na větší obrátky a soupeři zle zatápěli. Veškeré šance zůstaly nevyužity, a když se v 87. minutě nabídla obrovská příležitost Mackovi, mával asistent sudího k pobavení všech diváků nesmyslný ofsajd. Hostující záložník totiž v momentě přihrávky od spoluhráče vybíhal dobré dva metry za obrannou linií.

V dalším kole čeká Dvoráky domácí duel s lídrem tabulky z Dobrovice, Trutnov se představí na hřišti Turnova (oba zápasy jsou na programu v neděli od 16.30).

Fakta – branky: 26. Ansuma. Rozhodčí: Vrchota (Praha). ŽK: 3:4. Diváci: 220. Poločas: 1:0. TJ Dvůr Králové: Vízek – Picha, Kruliš, Rejl, Tomeš – Vaníček, Podolník, Fejk (24. Řežábek), T. Macek – Klazar, Hruška (80. Žaba).