Odtajněme proto, jaké duely již mají fotbalisté za sebou, a co je naopak čeká právě o nadcházejícím víkendu.

MFK Trutnov

Po podzimu nejlépe umístěný klub, MFK Trutnov, stihl v přípravě odehrát pět utkání. Po vítězství nad divizním lídrem Olympií Hradec Králové (3:2) ale odešel čtyřikrát poražen (– Hradec Králové U19 3:6, – Červený Kostelec 2:3, – Dvůr Králové 1:5, – Ústí nad Orlicí 0:2). „Pravda, výsledkově se nám v přípravě nedaří, ale posledně proti Ústí už jsem byl s hrou spokojen. Postupně se to zlepšuje," prozradil k zápasové zkušenosti trenér Trutnova Miloš Dvořák.

Horší je to s kádrem. Z testů v SK Union se sice vrátil talentovaný Kovář, některá jména ale v tréninkové docházce doposud chyběla. „Honza Čech trénovat nezačal, skončili Landyš a Horák, z dlouhodobého zranění se teprve vrací Martin Křižovič. Trénujeme ale společně s béčkem, navíc se nám do týmu vrátil Jakub Matějka. Nemoci se nevyhýbají asi žádnému celku, ale já jsem přesto s průběhem přípravy spokojen," nedělá z problémů žádnou vědu Dvořák, jehož těší, že s týmem v zimě stihl i tradiční soustředění.

Tuto neděli se Trutnovští představí na vlastní umělce proti Náchodu (14.00).

Sokol Jablonec nad Jizerou

Pro Jabloneček začala zimní příprava duelem s prvoligovým Jabloncem (0:9), pokračovala porážkou od juniorky pražské Slavie (2:6) a v zatím posledním duelu Sokol porazil Desnou 8:2. Zítra se svěřenci trenéra Šafáře představí v České Lípě, kde v 11 hodin vyzvou tým Litoměřic.

„U nás probíhá zimní pauza v poklidu. Jednáme s ligovým Jabloncem o další spolupráci, na druhou stranu jsme momentálně zcela soběstačným klubem. Samozřejmě bychom raději víc posílili, než oslabili," řekl k přípravě kouč Emil Šafář, jehož dále čekají soupeři jako Dobrovice, Chrastava a Kratonohy.

FK Pěnčín-Turnov

Kdo opravdu s přípravnými zápasy nelení, to je po podzimu šestý FK Pěnčín-Turnov. Svěřenci hrajícího trenéra Petříka stihli od ledna odehrát už sedm utkání, z nichž tím posledním byl středeční souboj s týmem Semily. Divizního rivala FKP porazil 4:0.

Předchozí výsledky Turnova: – Dobrovice (ČFL) 0:3, – Přední Kopanina 1:1, – Mnichovo Hradiště 2:1, – Hrádek nad Nisou 5:3, – Chrastava 2:6, – Bozkov 7:1

„S průběhem zimní přípravy jsem spokojen tak napůl. Máme v týmu řadu mladých vysokoškoláků, takže účast na trénincích je proměnlivá. Jednou nás je deset, jindy osmnáct. Snažíme se kádr oživit. Novými hráči jsou útočník Horák z Mladé Boleslavi, Kordík ze Železného Brodu a navrátilec Daniel Hurt. Opustili nás naopak Kratochvíl, Bárta a Kunst," prozradil Deníku Josef Petřík.

V sobotu jeho svěřenci v Lomnici vyzvou soupeře z Železného Brodu (12.00).

TJ Dvůr Králové nad Labem

Na třináctém místě zimují fotbalisté z města na Labi a jejich zimní příprava probíhá podobně jako v předchozích letech. K pondělní posilovně patří dva dny na umělém trávníku v Novém Městě, pátek pak trénování v domácích podmínkách.

Dvoráci stihli odehrát zatím pouze čtyři duely. Nejprve remizovali s Novým Městem 2:2, následně přehráli Trutnov 5:1 a poté podlehli Převýšovu (1:3) a juniorce Jablonce nad Nisou (0:3). V sobotu se Dvůr postaví vedoucímu celku krajského přeboru Libereckého kraje, když od 10 hodin v Lomnici vyzve Chrastavu.

SK Semily

Posledním do regionální party je tým Semil. A to doslova, jelikož se nováček po podzimu krčí na 16. místě. U týmu skončil zaskakující kouč Martin Abrahám, vrátil se Miroslav Procházka a s ním přišel i radikální řez v kádru. „Skončilo u nás šest hráčů, mrzí nás zranění Nesvadby. Do týmu naskočila řada místních mladíků. Rádi bychom se ctí dohráli soutěž a hlavně se připravili na příští sezonu v krajském přeboru," prozradil navrátilec na post trenéra.

Semily prozatím odehrály pět přípravných utkání (– Velké Hamry 3:3, – Rejšice 0:4, – Mnichovo Hradiště 3:0, – Železný Brod 3:0, – Turnov 0:4) a v sobotu se od 11 hodin představí na hřišti Jičína. Tým, který se připravuje převážně v Železném Brodě, dále vyzve Desnou a v generálce Lomnici.