„Rekonstrukcí prošla hlavní travnatá plocha a na bývalé antukové hřiště jsme položili umělý povrch, který by tak měl sloužit také k ostatním druhům vyžití,“ řekl starosta Bozkova a hráč místního fotbalového týmu Stanislav Doubek.

Fakt, že se na hřiště v Bozkově všichni těšili, podtrhuje skutečnost, že na slavnostní otevření byla pozvána Kozlovna Ladislava Vízka. Tedy tým bývalého reprezentačního hráče, který se skládá z mnoha fotbalových internacionálů.

„Chtěli jsme otevřít hřiště slavnostně, sháněli jsme proto vhodného soupeře. Nakonec nám z možností vyšla právě Kozlovna,“ řekl dále Doubek.
Exhibice mezi místním A týmem a mužstvem Vízka začíná v 17 hodin. Předtím se na novém hřišti představí mladší žáci místního celku, Spolek stálého zdraví v souboji se spolkem Quadro a Stará Garda Bozkova změří síly s místním B týmem.

A co pro Bozkov znamená návrat fotbalu zpět na domácí pažit?

„Znamená to pro nás opravdu moc. Pro vesnici je fotbal tradiční sport a kultura. Teď jsme o něho byli tři dlouhé roky ochuzeni a jsme tak rádi, že se může vrátit zpět na domácí hřiště,“ vítá nejrozšířenější kolektivní sport v České republice zpět v Bozkově Stanislav Doubek.

Na „Cihelné pole“, jak se bozkovskému hřišti přezdívá, dorazí také skupina Naboso, která se bude následně starat o zábavu. Mimo to provede celým programem sportovní komentátor Václav Tittelbach a proběhne autogramiáda Jiřího Krytináře ke knize „Dívám se vzhůru.“

Program

13.00:
Zápas mladších žáků Bozkova
14.00:
Spolek stálého zdraví –
Spolek Quadro
15.00:
Stará Garda Bozkov – Bozkov B
17.00:
Bozkov – Kozlovna Ládi Vízka
od 18.30:
Skupina Naboso