Velkou slávu zažijí již zítra obyvatelé Chvalče. Na fotbalové hřiště přijedou internacionálové pražské Sparty, aby společně s domácími hráči oslavili výročí 50 let od založení zdejšího oddílu.

Přijedou Berger, Mistr či Skuhravý

Výkop očekávaného utkání mezi FK Chvaleč a někdejšími reprezentanty a zbylými hráči slavného českého klubu je naplánován na 14. hodinu. Na diváky ale čeká bohatý doprovodný program. Na své si přijdou i nejmenší, jelikož na přilehlém koupališti bude pro děti připraven skákací hrad a fůra cukrovinek a sladkostí. Občerstvení nejen pro dospělé nebude scházet a zakoupit bude možno maso připravené na grilu. Zajímavostí je jistě almanach historických fotografií chvalečského týmu, který si bude moci pořídit každý z fotbalových nadšenců. Ke každé vstupence navíc příchozí zdarma obdrží podpisovou kartu. „Těšíme se na hojnou účast nejen sportovních fanoušků. Akce je určena i pro rodiny s dětmi, jelikož i ty čeká zajímavý program. Sparťané přislíbili účast v silném složení, a tak bude na našem hřišti k vidění řada velkých osobností," pozval diváky do hlediště za všechny organizátory Michal Binek.

Exhibiční utkání v rámci oslav 50 let od založení fotbalového klubu pořádají společně FK Chvaleč a obec Chvaleč. Internacionálové Sparty zaslali organizátorům dopředu také sestavu, v jaké by měli zítra na chvalečském trávníku nastoupit: Milan Sova, Zdeněk Caudr, Jan Berger, Miloslav Denk, Aleš Bažant, Lumír Mistr, Luděk Stracený, Antonín Mlejnský, Petr Vrabec, Tomáš Skuhravý, Marek Trval, Josef Pešice, Jaroslav Bartoň a Petr Slaný.

Výročí 50 let slaví i Malé Svatoňovice

Podobnou oslavu mají v plánu i milovníci fotbalu z Malých Svatoňovic. Také zdejší oddíl se letos dožívá padesáti let od svého vzniku a funkcionáři uspořádali na zítřejší odpoledne program plný fotbalových bitev i doprovodných akcí. Děti se mohou těšit na řadu soutěží, dospělí pak hlavně na kantýnu, kde se jim dostane občerstvení i hudby. Zápasový program odstartují ve 13 hodin místní mladší žáci, kteří změří síly se svými vrstevníky z Baníku Rtyně. O dvě hodiny později dojde k derby utkání mezi dospělými celky Malých a Velkých Svatoňovic. V 17.00 se pak domácí stará garda postaví internacionálům FC Hradec Králové.