Okresní přebor opustil postupující Studenec a skončil celek Jilemnice B. Favority lze hledat především mezi týmy Lomnice B a Nové Vsi, které až do posledních kol bojovaly se Studencem o postup. Do hry o čelo tabulky může promluvit také trio Košťálov B, Stružinec, Libštát. Další týmy už mohou jenom překvapit. Nováčky přeboru budou mužstva Mříčné a Zálesní Lhoty. Za hit prvního kola lze označit sobotní derby Libštát – Bělá.

Okresní soutěž bude mít oproti minulému roku o jedno družstvo více a bude mít také 14 celků. Favoritem na postup jsou loni třetí Tatobity či Benecko, poté už bude záležet na síle rezervních týmů Studence, Rovenska či dalších. Nováčkem v soutěži jsou Malá Skála B, Nová Ves B a Bozkov B. Hitem prvního kola by mohl být sobotní zápas podhorských obcí Poniklá – Horka.

Bozkovský tým má potíže s domácím hřištěm, které nebylo po rekonstrukci předáno do užívání a musí proto odehrát všechna podzimní utkání na hřištích soupeřů. STK OFS Semily vyhověla této žádosti, protože jinak by se Bozkov ze soutěží odhlásil. Ze stejného důvodu bude hrát Bozkov A utkání I.A třídy na hřišti v Semilech.