Ve čtvrtek se uskutečnil losovací aktiv Libereckého krajského fotbalového svazu. Mnoho řečí provázelo zejména situaci ohledně obsazení I.B třídy. Po neuvěřitelných čachrech, které na Liberecku v létě proběhly ohledně odhlašování týmů, vše nakonec skončilo – bohužel jen na krajské úrovni.

Semilska se týká východní B třída. Postupující Harrachov a Horní Branná se přidaly ke čtyřem pojizerským týmům v I.A třídě, které v soutěži již působily (Bozkov, Jilemnice, Lomnice a Mírová). Ke stálým účastníkům I.B třídy – Víchové, Rovensku a Rokytnici – letos přibyla ještě postupující Nová Ves nad Popelkou.

Skála čeří vody

Jakoby však tíha nerozhodnosti a zmatku z krajského svazu přešla na svaz okresní.

Nejasnost totiž nadále způsobuje tým z Malé Skály. Místní totiž nechtěli pokračovat v I.B třídě a naopak projevili zájem nastoupit v okresním přeboru. Ne však na Jablonecku, kam oddíl administrativně patří, ale na Semilsku, kam byla týmem také oficiálně podána přihláška a kde také působí tamní B tým.

„Na kraji o tom ale asi neměli zprávy, a tak tento fakt nereflektovali. My tedy musíme nyní řešit, jak se k situaci postavíme. Musíme totiž vyhodnotit obsazení soutěží. Malá Skála by měla ve skutečnosti hrát okresní soutěž, pokud by chtěla hrát na Semilsku. Tam by ovšem svou kvalitou ostatní daleko převyšovala, a tak by ani toto řešení nebylo zcela ideální. Vše tak musí vyřešit výkonný výbor," řekl k situaci ohledně působení Malé Skály v okrese Semily Petr Junek, místopředseda výkonného výboru, s tím, že jako nejpravděpodobnější varianta se jeví patnáctičlenná skupina okresního přeboru.

Nejistota v okrese

Vše by přitom vyřešil jediný, a logicky nejrozumnější krok. Stačilo, aby jako náhrada za Maloskaláky postoupili do I.B třídy hráči Libštátu, kteří skončili na Semilsku druzí v okresním přeboru.

Místo toho naopak postoupily Velké Hamry B, tedy tým, který v uplynulém ročníku OP Jablonecka skončil až na čtvrtém místě! Kokonín a Jenišovice si totiž postup vybojovaly oficiální cestou, Janov posun odmítl, a tak zbylo místo na čtvrtého v pořadí. Navíc se jedná o tým, kterému byly kontumovány během sezony dva zápasy, protože se nedostavil na utkání k soupeři.

Co naplat. Problém byl prostě přehozen na okresní úroveň. Jak vše dopadne na Semilsku, to se všichni dozví v následujících dnech.