Jablonec prokazoval slušnou formu po celou sezonu a proto zaslouženě postupuje, zatímco Lomnice horko těžko zastavovala pád z druhého místa. Překvapením jara byly výkony Košťálova pod vedením nového trenéra Vodrážky, který se snadno vymanil z boje o záchranu. Tam sice spadla Jilemnice, ale i ona měla nakonec dostatečný náskok před posledními Ruprechticemi a Stráží pod Ralskem.

Jablonec n. Jizerou – 2. místo

„S konečným druhým místem jsme nadmíru spokojeni. Podzimní umístění nás zavazovalo porvat se o postupovou příčku. Zimní příprava nám vyšla, ale v začátku jara nás postihl výsledkový útlum. Po první domácí ztrátě s Velkými Hamry jsme udělali změny v sestavě a mužstvo se herně a výsledkově zvedlo. Vyhráli jsme šest utkání v řadě, což nám při ztrátách našich rivalů v boji o postup zajistilo konečné druhé místo. Na největším úspěchu klubu v historii měl výrazný podíl realizační tým v čele s trenérem Bílkem, manažerem Martínkem i celý hráčský kolektiv podporovaný sponzory a skvělými fanoušky,“ sdělil hrající asistent trenéra David Holman.

Lomnice n. Popelkou – 5. místo

„Přezimovali jsme na výborném druhém místě v tabulce, když nás na podzim zdobila výborná disciplína a především defenzíva, díky které jsme obdrželi jen 11 branek. Na jaře se obojí o poznání zhoršilo a výsledkem byl pád tabulkou, který byl zastaven až bodovým ziskem v posledních čtyřech zápasech. Projevilo se oslabení mužstva, na jaře totiž odešli zkušený Mach do Jilemnice, Korda do Košťálova a nadějný dorostenec Matějka s fotbalem úplně skončil. Proto ale mohli dostat příležitost v prvním mužstvu mladíci Bouška s V. Čapkem nebo dorostenci Zuzánek, Košťák a Veg,“ uvedl sekretář klubu Stanislav Dlouhý.

Košťálov – 9. místo

„Předposlední místo a zisk jen devíti bodů nám příliš optimismu do jara nedávalo. Tým ale přes zimu zapracoval na fyzičce a stmelení jednotlivých řad, výsledkem čehož je konečné 9. místo. Můžeme se na jaře pyšnit šňůrou osmi zápasů bez prohry a dokonce i druhým místem v jarní bilanci, hned za postupujícím Mšenem. Střelcem jara se stal Petr Zboroň s osmi zásahy, hned za ním figuruje stoper Tomáš Korda s pěti brankami, které všechny docílil stoprocentním proměňováním pokutových kopů,“ zhodnotil jaro trenér týmu Karel Vodrážka.

Jilemnice – 12. místo

„Zamotali jsme se zbytečně do boje o udržení, ale v závěru už byla vidět práce trenéra Baudyše. Příště se chceme pohybovat v tabulce výše, přestože Hadač, Bartoň a Skála chtějí přestoupit do Studence. Nejlepšími hráči na jaře byli Hradecký, Princ, Vašek a Mach. Nejvíce branek nastřílel Princ – šest, celkem se 13 hráčů podělilo o 26 branek. Do nové sezony nepřihlašujeme B družstvo, příprava nám začne už 14. července,“ upřesnil sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.