Turnaj bude probíhat od dopoledních 10 hodin a jeho slavnostní zakončení je naplánováno na 15.10. Hrát se bude nejprve ve dvou skupinách. V té první se potkají hráči z Vrchlabí, Trutnova, RSCM Rozkoš a Třebše. Skupina B přivítá mladé fotbalisty z Horního Starého Města, RMSK Cidlina Nový Bydžov, Jičíněvsi a domácí Dolní Kalné. Po bojích v základních skupinách bude klání pokračovat nadstavbovou částí o konečné umístění. Utkání na dvou minihřištích 44 x 22 metrů, a to v počtu hráčů 4+1.

Na spodní polovině hlavního hřiště budou probíhat dovednostní soutěže (nožičky a slalom s míčem na čas). Vedlejší tréninkové hřiště bude sloužit k rozcvičení a přípravě družstev. Pro všechny návštěvníky turnaje bude připraveno bohaté občerstvení, u vstupu turnajový zpravodaj a další zajímavosti.

Turnaj odřídí trojice mladých rozhodčích OFS Trutnov Patrik Doubic, Aleš Tryzna a Jakub Trnovský.

Organizátoři celé akce věří, že bude přát počasí, mladí borci si turnaj užijí a budou na 9. červen rádi vzpomínat. Nadšení pořadatelé pro to udělají maximum, pro děti je připravena i řada cen díky KFS Hradec Králové, obci Dolní Kalná a dalším sponzorům.

(tn, to)