Turnaj proběhl za účasti domácí Nové Vsi, sousední Lomnice nad Popelkou, přespolní Bělé u Staré Paky a výběru VFK Guláš (polovina futsalisté z Prahy a polovina hráči Stružince). Na hřišti se předvedly kompletní jedenáctky a hrací doba byla určena na dvakrát třicet minut. Všechna utkání mužů řídil hlavní rozhodčí Pavel Dušta a exhibiční utkání přípravek odpískal jeho syn Dominik.

Pohled do výsledků

Nová Ves – Bělá 4:1. Branky: Salyga, Svoboda, Brendl, Tomášek – Kalenda.
Lomnice – VFK Guláš 10:2. Branky Lomnice: Drahoňovský 7, Čermák 3.

Před zápasy o konečná umístění zpestřili sobotní odpoledne nejmladší fotbalisté. V exhibičním utkání přípravek, které se hrálo na dvakrát 20 minut, se proti sobě postavili kluci z Lomnice a domácího oddílu. Hosté byli v zápase lepším týmem a po zásluze vyhráli 10:3. Úspěšnější byli také ve střelbě ze značky pokutových kopů, v níž před pěknou kulisou zvítězili 5:4.

Duely o umístění

VFK Guláš – Bělá 1:3. Branky: Jiráň – Jebavý, Vitvar, Picek (vlastní).

Finále: Nová Ves – Lomnice 2:8 (1:5). Branky: Zajíc 2 – Drahoňovský 6, Vávra 2.

Konečná tabulka

1. FC Ingeo Lomnice 2 0 0 18:4 6
2. TJ Sokol Nová Ves 1  0 1   6:9 3
3. SK Jívan Bělá 1  0 1   4:5 3
4. VFK Guláš 0 0 2  3:13 0

Po skončení finálového utkání došlo k divácky atraktivnímu duelu. Přítomní si mohli během celého půl dne koupit los za 10 korun. Vylosováno pak bylo pět fanoušků, kteří se utkali s novoveským gólmanem Víťou Čapkem mladším v kopání penalt. Ty se prováděly vyřazovacím způsobem. Nejdéle vydržela slečna Veronika Janů (na snímku vpravo), která obdržela od Petra Čapka cenu pro nejlepšího fanouška. Této akce se zúčastnili tři dívky a dva novovesští mini-žáci.

Od 17.30 bylo na pořadu dne předávání cen pro zúčastněná mužstva. Hvězdou turnaje se stal lomnický kanonýr Daniel Drahoňovský, jenž ve dvou zápasech stihl zatížit branková konta soupeřů neuvěřitelnými 13 góly. Fotbalovému klání přihlížela necelá stovka diváků, kteří si určitě přišli na své. Soupeři si zároveň mohli poměřit síly se svými konkurenty před blížícím se začátkem mistrovských soutěží na Semilsku (3. a 4. 8.). Novovesští si od letošního prvního ročníku slibují, že ten příští se uskuteční opět s tím, že se změní pořadatel. To znamená, že se bude hrát v jedné ze zúčastněných okolních obcí a z turnaje se stane tradice.