I .B třída

SK Janské Lázně – Tatran Hostinné 1:2 (0:0).

První poločas okresního derby přinesl řadu šancí hlavně na domácí straně, Kult a spol. ale hrstce diváků dokazovali, že spálit se dá opravdu všechno. Několikrát svůj tým podržel i brankář Horák.

Brzy po přestávce prokázal zkušenosti v zakončení hostující Nosek a po vtipném uvolnění s přehledem zakončil ranou k tyči – 0:1. Atmosféře na hřišti pak nepomohly chybné výroky sudího a nakonec vše vyvrcholilo v 56. minutě, kdy byli po potyčce vyloučení Miloš Dvořák starší s Davidem Kracíkem. Hra deset na deset pomohla více domácím, ti ale znovu neproměnili své šance, za což je potrestal únikem Kovář. Po faulu na něho zvýšil z penalty L. Kracík a odpověď Prokopa již přišla pozdě.

Fakta – branky: 86. Prokop – 48. Nosek, 85. L. Kracík z pen. Rozhodčí: Volný. ŽK: 3:1. ČK: 1:1 (56. Dvořák st. – 56. D. Kracík). Diváků: 50.
SK Janské Lázně: Bernasinskí – Sapár, Demuth, Kos, Mihalík – Štelzer, Kult (75. Regina), Dvořák st., Koblížek – Němeček (46. Sameš), Prokop.
Tatran Hostinné: J. Horák – Vacek, Kosina – D. Kracík, L. Horák, Rodr – Nossek, L. Kracík, Polák – Kováč (85. Celar), Nosek.

Oldřich Hanuš, trenér Janských Lázní: „Odehráli jsme se soupeřem více než vyrovnanou partii, hraje se ale na góly. My nedali šest jasných šancí, zatímco hosté nás v produktivitě potrestali. Hra nebyla špatná, duel pro nás byl ale nešťastný."

Daniel Ulvr, trenér Hostinného: „Naše vítězství považuji za zasloužené, herně jsme byli lepší. Domácí si sice vytvořili několik šancí, ty ale pramenily jen z jejich vydařených brejků."

FK Mostek – TJ Baník Žacléř 2:1 (0:1).

Důležitý duel o úprk z poslední příčky tabulky zvládl lépe domácí Mostek. Přitom první poločas patřil hostům. Už na začátku trefil Janata břevno a po další jeho střele se čtvrtou podzimní trefou prosadil v 9. minutě Ondráško – 0:1. Mostek se nemohl dostat do hry a poločasová přestávka se tak nesla ve znamení žacléřského vedení.

Jenže po pauze bylo vše jinak. Domácí přidali na bojovnosti a hlavně měli ve své sestavě nestárnoucího hecíře Dušana Duchka. Ten po hodině hry vyrovnal, aby si v 71. minutě zaběhl za hostující obranu znovu a druhým gólem rozjásal mostecké příznivce. Baník hraje na podzim v útlumu, a tak nebylo divu, že se již na odpověď ve zbytku duelu nezmohl.

Fakta – branky: 62. a 71. D. Duchek – 9. Ondráško. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (86. Kozák). Diváků: 100. FK Mostek: Daniel – Honců, D. Duchek, O. Pacák, Kozák – Záruba, Hanuš – Andrle, Bogáň (61. Besšapošnikov), Plch – Polák (66. Vr. Robek). TJ Baník Žacléř: Volhejn – D. Brožek, Baše, M. Vít, Kovačík – Mádle, Kotyk, Franze (77. Mikolajczyk), T. Knap (72. P. Petrů – Janata, Ondráško.

Miroslav Lebeda ml., trenér Mostku: „Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme klasicky prohospodařili prvních dvacet minut, ale pak jsme se zlepšili. Ve druhé půli rozhodla o vítězství naše větší vůle. Stínem utkání je vystoupení rozhodčího Kubálka."

Martin Gajdoš, trenér Žacléře: „Velké zklamání. V prvním poločase jsme byli jasně lepší a věřil jsem ve vítězství. Jenže po přestávce hráči přestali běhat, upustili od kombinace a bojovnému soupeři dovolili skóre otočit."

TJ Sokol Bílá Třemešná – SK Sobotka 1:2 (0:1).

Jestli fotbalisté Sokola na něco nejsou zvyklí, pak to jsou neúspěchy na domácím hřišti. V sobotu přijela na „Dubinu" Sobotka, proti níž se Třemešenským obvykle daří. Jenže již ve 4. minutě domácí vyrobili fatální hrubku, a tu potrestal pohotově Kubišta – 0:1. Ve zbytku první půle se tým trápil a obranný val soupeře odolal i proti šancím Hendrycha, Hažera a hlavně Jaroslava Kubelky.

Po přestávce se domácí vrhli k velké ofenzívě a s podporou svých fanoušků brzy vyrovnali. David Kubelka nabil bratru Josefovi a jeho nádherná dělovka skončila v šibenici – 1:1. Zdálo se, že by mohl následovat obrat, jenže hosté z nenápadné situace v 71. minutě vsítili druhý gól a ve zbytku utkání si již své vítězství pohlídali.

Fakta – 54. Josef Kubelka – 4. Kubišta, 71. Rulc. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 2:3. Diváků: 100. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, Jos. Kubelka, M. Pátý, J. Pátý (76. T. Otradovský) – Jar. Kubelka, J. Hažer, T. Kubelka, Bednář (23. Jákl) – Hendrych, D. Kubelka.

Aleš Šolc, trenér Bílé Třemešné: „Odehráli jsme špatný zápas. Nedařilo se nám dostat ke své hře a týmu neprospěla ani důrazná a defenzivní hra soupeře.."

MFK Nové Město – FC Mladé Buky 0:1 (0:0).

Skvělý počin se vydařil fotbalistům Mladých Buků. Ti jeli na hřiště největšího favorita s pokorou, domů se ale vraceli se třemi body. V prvním poločase si domácí vytvořili dvě šance, s přispěním gólmana Strassera ale mladobucká brána odolala.

Po pauze již hosté soupeře k ničemu nepouštěli, naopak sami podnikali brejky. No, a po jednom takovém našel v 88. minutě Machalík Totha, jenž vystřelil svému celku tři překvapivé  a o to cennější body.

Fakta – branky: 88. Toth. Rozhodčí: Čožík. ŽK: 2:6. Diváků: 60. FC Mladé Buky: Strasser – Ledvinka, Mihálka, Justel (56. Jurík), Hrubeš – Štěpánek, Brhel, Doležal, Toth (90. Kaňka) – Machalík, Liška.

Miloš Moravec, trenér Mladých Buků: „Celý tým zaslouží pochvalu za vysoce zodpovědný výkon. Vstřelit gól se nám podařilo v pravý čas, domácí již neměli šanci ani čas na odpověď."

TJ FC Avon Rudník – SK Jičín B 1:1 (1:0).

Svěřenci kouče Matěny chtěli po sérii neúspěchů konečně naplno zabrat a v první půli byli hned několikrát blízko gólu. Ve 20. minutě se před branku dostal Gregor, velkou šanci ale neproměnil a změnou stavu neskončily ani střely Nováka či Čápa. Až ve 41. minutě unikl hostující obraně právě Čáp, přihrávkou pod sebe vyzval Hylmara, a ten umístěnou ranou konečně otevřel skóre – 1:0.

Po přestávce se domácí soustředili na kontrolu výsledku a zdálo se, že by jim taktika mohla vynést tři body. Jenže v 73. minutě hosté podnikli rychlý brejk, Meszáros nastřelil tyč a po odrazu doklepl do branky míč Hladík – 1:1. Následoval trestný kop Hylmara, posléze i hlavička Víška, na zasloužené remíze se ale už nic nezměnilo.

Fakta – branky: 41. Hylmar – 73. Hladík. Rozhodčí: Vašata. ŽK: 2:3. Diváci: 140. Avon Rudník: Rodr – Václavík, Štemberka, Víšek, Svoboda – Kment (76. Hořešovský), Hylmar, Novák, Sucháň – Grogor (80. Jebavý), Čáp.

Juraj Sucháň, středopolař Rudníku: „Šlo o remízový zápas. Dokázali jsme si sice vytvořit šance, bohužel se nám ale nepodařilo udržet vedení z prvního poločasu."