Dva góly Martina Kejzlara znamenaly velkou trutnovskou radost. Svěřencům trenéra Dvořáka totiž na půdě rivala zajistily nejen tři body, ale také jistotu záchrany divizní příslušnosti i pro příští ročník.

Dvůr Králové – Trutnov 1:2 (1:2)

Nedělní divizní derby nezklamalo. Od úvodních minut se hrál fotbal plný gólových příležitostí a nechyběly mu ani branky. Domácí do zápasu vstoupili s velkou chutí a od úvodních minut se pustili do útočení. Hned v té první po rozehrané standardce neuspěl stříleným centrem Tomeš, po chvíli se Šťastný jen otočil za nepřesnou hlavičkou Ujce a v 7. minutě prováhal obrovskou šanci aktivní štírek Tomeš.

Za další okamžik mířil těsně mimo i Janouch a stejnému hráči v 9. zabránil ve skórování pohotový Šťastný. Hosté se k ohrožení branky dostali až ve 12. minutě, projektil Tauchmana měl ale blíž k rohovému praporku než k cíli. Přesto se Trutnovští osmělili. Nejprve Kamitzův trestný kop skončil v rukavicích Vaníčka, ve 20. minutě z malého vápna překopl bránu Tauchman. Svěřenci kouče Matějky si ale varování k srdci nevzali. Po rohovém kopu Kamitze totiž nechali vyskočit Kejzlara a nejnebezpečnější člen trutnovské sestavy nezaváhal – 0:1.

Domácími inkasovaný gól otřásl a po půlhodině hry prohrávali už o dvě branky. Zezula u postranní čáry zacvičil s dvěma obránci a na malém vápně ideálně našel zakončujícího Kejzlara. Také dvorští příznivci si ale v první půli zakřičeli „gól". Ve 33. minutě Podolník rozehrál přímý kop na šestnáctku Tomešovi a jeho přízemní rána propálila vše včetně Šťastného – 1:2.

Také druhý poločas zahájil nápor Dvora a v 57. minutě Janouch po rohovém kopu orazítkoval tyč. Uběhly dvě minuty, Vitebský prolétl hranicí šestnáctky a po jeho přiťuknutí zamířil tentokrát do druhé tyče Dvořák. Tlak domácích byl v této fázi zápasu obrovský a umocňovala jej i podpora fanoušků. V 63. minutě chytil Dvořákovi gólovou hlavičku Šťastný, za další minutu už ale hostující gólman kapituloval.

Na parádní centr Podolníka si z pole naběhl Dvořák, po jeho přesné hlavičce ale asistent rozhodčího k údivu celého stadionu odmával ofsajd. Za dalších pět minut Dvořák skóroval podruhé, znovu ale jeho radost přerušil zdvižený praporek.

Ve zbytku utkání již byla hra rozháraná řadou faulů a střídání a na výsledku, který udělal táboru trutnovských fanoušků velkou radost, se již nic nezměnilo.