Uspějí–li v sobotu v prvním kole Poháru ČMFS na hřišti Jičína, utkají se 2. září na domácím stadionu pod Hankovým domem s Libercem. „Nechci být prvním, pod kterým by se Dvoru nemělo podařit postoupit do druhého kola,“ povídá kouč divizního týmu Miloš Dvořák v narážce na úspěšnou dvorskou éru.

Zdejší fotbalová parta se totiž pyšní skvělou bilancí. Všech pět předchozích pohárových soubojů v úvodním kole soutěže proměnila v postup. A díky tomu si už v Podkrkonoší fotbaloví fajnšmekři „pochutnali“ na Spartě (dokonce dvakrát!), Slavii, Bohemce a v roce 2004 právě i Škorpilově družině, která se tak po pěti letech může pod Hankovým domem objevit znovu.

Stačí jediné – porazit Jičín, účastníka krajského přeboru. To by přeci pro divizní hráče neměl být takový problém, namítne možná někdo z vás.
Ale pozor! Jičín už v poháru jednoho divizního soka skolil, když v předkole po vítězství 2:0 vyřadil Převýšov.

„Soupeř ukázal, že kvalitu určitě má, ovšem my bychom se s rolí favorita měli umět vypořádat,“ soudí Miloš Dvořák. „Nebude to ale vůbec jednoduché. Očekávám velice těžké utkání,“ dodal. Důvodů, proč to trenér Dvora tvrdí, najdeme několik. První. Cizí hřiště. Je to asi ten nejméně významný důvod, ale svou roli může sehrát.

Druhý. Nedostatečná herní praxe. V letní přípravě stihli Dvoráci odehrát jen dva zápasy. Oba prohráli. S rezervou Mladé Boleslavi 0:2 a s Novým Hradcem 1:2.¨„Tento týden jsme měli hrát ještě s Českou Skalicí, ale bohužel to nedopadlo,“ mrzí Miloše Dvořáka, že jeho mužstvo nemohlo absolvovat pohárovou generálku.

Třetí neznámá je sestava, v níž se Dvoráci zítra v Jičíně představí. Holub a Bělina jsou na dovolené, Míl po operaci achilovky začíná teprve lehce trénovat. Do přípravy zatím vůbec nezasáhl Brendl, který podle našich informací tým opustí. Mladík Klazar je na testech ve Slavii. U něj ale existuje možnost, že by mohl nastoupit.

„Sestavu vám opravdu momentálně neřeknu, protože se ještě stále dotahují přestupy,“ sdělil Dvořák, který prozradil pouze jedno jméno. V útoku by se měl v sobotu objevit útočník Lukáš Slezák, jenž přichází na hostování z Hradce Králové. Pohárová bitva o Liberec začíná v 17 hodin. „Motivace je jasná,“ uzavírá Miloš Dvořák.