Vítězství = fotbalový svátek.

Jednoduchá rovnice, která se vztahuje k utkání prvního kola Poháru ČMFS dvou východočeských týmů mezi Holicemi a Dvorem Králové.

Na vítěze tohoto duelu nečeká v příštím kole totiž nikdo jiný než Sparta Praha.

Pro dvorské hráče se postup a následné utkání se slavným klubeme stává pomalu rutinou, když úspěchem skončila všechny čtyři předchozí vystoupení v této soutěži. Na stadionu pod Hankovým domem jsme tak už viděli obě pražská „S“, Liberec a loni i Klokany z Ďolíčku.

Zopakují si fotbalisté z Letné začátkem září svůj výlet pod Krkonoše? Odpověď nám dá nedělní bitva v Holicích se začátkem v 17 hodin.

„Holice se určitě budou maximálně snažit, aby k nim Sparta mohla přijet. Dlouhá léta tam nic podobného neměly. Je to pro ně tahák,“ říká v rozhovoru pro náš Deník trenér královédvorského týmu ČENĚK CELLER.

Dvoru začíná fotbalová sezona…

(vstoupí do otázky) Ne, nám to začíná až 10. srpna v Novém Bydžově. Teď to bude jen jakýsi pohár a hrát se bude jen o jakýsi klub. (začne se usmívat)

Tak dobře, bude hrát jakýsi pohár. Cítíte se být na něj připraveni?

Připraveni nejsme. Máme několik zraněných hráčů. Krulišovi v pátek sundávali sádru, tak uvidíme, jak to bude dál probíhat. Bělina je také mimo, má zraněné koleno. Tomek je na dovolené.

Holice, to je ale přijatelný soupeř, ne?

Všechno závisí od toho, v jaké fázi přípravy se zrovna každý ten mančaft nachází. Jestli se soustředí na pohár a netrénuje nebo jestli se soustředí na mistrovská utkání a tréninkové nároky v přípravě jsou takové, jaké mají být, bez ohledu na pohár.

A vy tušíte, jakou cestu si vybrali v Holicích?

Holice se určitě budou maximálně snažit, aby k nim Sparta mohla přijet. Dlouhá léta tam nic podobného neměly. Je to pro ně tahák. Mužstvo by měly mít přibližně stejné jako na jaře.

Pokud se nepletu, na jaře jste tam prohráli 2:3.

To prohráli, a to jsme dokonce prohrávali už 0:3. Holice hrály o záchranu, a proto se tam děly takové zajímavé věci. Bylo to trochu divočejší utkání. Uvidíme, s čím nás domácí přivítají tentokrát.

Jaké pro vás plyne ponaučení z tohoto zápasu?

Těžko můžete myslet na vítězství, když musíte dohánět tříbrankové manko. Nesmíme dostat takové jednoduché laciné góly, které jsme od domácích inkasovali.

V předchozích čtyřech úspěšných letech jste vždy bojovali o postup do druhého kola Poháru ČMFS v domácím prostředí. Teď ovšem míříte na hřiště soupeře.

Ven jedeme proto, že se letos ČMFS změnil systém poháru. První kola se už nelosovala, ale nasazovala podle umístění v soutěži tak, aby výše postavený tým hrál na hřišti týmu s horším umístěním.

Bude to problém hrát venku?

No my stejně nemáme kde hrát. (pousměje se) Dole (hlavní hřiště pod Hankovým domem – pozn.) se buduje atletická dráha a nahoře (hřiště na Podharti – pozn.) není hrací plocha ve stavu, že by se na tom dal hrát takovýto zápas. Výší porostu hřiště bychom soupeře asi hodně překvapili.

Je předčasné se na to ptát, ale kde by se kdyžtak se Spartou mělo hrát? Smlouva o výstavbě atletické dráhy je do 30. září a termín pro druhé kolo poháru by měl být začátkem zaří.

Pochybuji, že by si někdo chtěl do rozdělaného staveniště pouštět lidi, a tak by se zřejmě utkání muselo odehrát někde jinde. Zájemců bude v tomto případě jistě dost.

Ve středu Dvůr absolvoval přípravné utkání proti rezervě Mladé Boleslavi s výsledkem 2:5. Jak jste byl spokojen s pohárovou generálkou?

Generálka to pro nás byla do 70. minuty, dokud se hrálo v sestavě, která by měla být. Pak jsme tam pustili naše nezkušené mládí a to zápas rychle „vyřešilo“. Nám to ale nevadí. Musíme s nimi mít trpělivost. Nemůžeme chtít po dorostencích, kteří hráli krajský přebor, aby hned stačili vzdorovat týmu z ČFL.

Jak se tedy bude lišit sestava od té, co vyběhla na trávník v prvním poločase.

Moc ne. Chytat bude stále Vočka, protože pan hlavní gólman se povaluje někde v Chorvatsku. Mimo bude Urban, který si v zápase poranil postranní vazy v koleni. Naštěstí to není tak vážné, ale na hru to ještě nebude.

Motivovat hráče do tohoto zápasu asi nebude potřeba?

Doufám, že motivace v podobě Sparty a například možnost zahrát si proti Patriku Bergrovi, je snad dost velká.

Z TÁBORA SOUPEŘE

„Na Dvůr si věříme“

Jaroslav Míchal, trenér SK Holice: „Stále jsme v přípravné fázi, přišli noví hráči, jiní odešli. Bude to první velká prověrka naší výkonnosti. Ve středu jsme prohráli v Srchu s nováčkem krajského přeboru 2:4, mnohé musíme v pohárovém duelu se Dvorem Králové zlepšit.“

Petr Bajer, člen vedení holického klubu: „Mančaft je v přípravě na novou sezonu, odešli nám Kaluža a Franc, máme již za ně náhradu. Na postě gólmana Brandu (Moravany), Ráliše z Rychnova, Brože z Tesly Pardubice, z extraligového ligového dorostu Hradce se nám vrací náš odchovanec Jakub Jedlička. Otazník je nad Bučkem, který se z osobních důvodů vrátil na Slovensko, ale celá záležitost ještě není uzavřena. V pohárovém duelu hrajeme o to, dostat do regionu Spartu Praha – to by byl velký svátek fotbalu. Uděláme proto všechno a věřím, že můžeme uspět. Vždy, když jde o hodně, tak se mužstvo dokáže vyšťavit a vypnout k výbornému výkonu. Navíc na Dvůr si věříme.“

DVŮR V POHÁRU

Pátý rok, pátý postup?

Fotbalisté Dvora Králové hrají Pohár ČMFS od roku 2004. Bude jejich pětiletka stoprocentě úspěšná.2004 – 2005

DK – FC Velim 1:1 (1:0)Branka: 15. Kašajík, na penalty 4:2, rozhodující Tomek

DK – Slovan Liberec 0:5 (0:4) 2500 diváků

2005 – 2006

DK – SK Týniště 2:2 (0:2) Branky: 65. Holub, 88. Král, na penalty 3:2, rozhodující M. Otradovský

DK – Slavia Praha 0:3 (0:1) 3250 diváků

2006 – 2007

DK – Agria Choceň 3:1 (2:1) Branky: 15. a 17. M. Otradovský, 68. Král

DK – Sparta Praha 2:5 (0:3) Branky: 58. a 64. M. Otradovský, 3750 diváků

2007 – 2008

DK – FC Velim 1:1 (0:1) Branky: 90. Kilevník, na penalty 4:2, rozhodující Brendl

DK – Bohemians 1905 1:4 (1:3) Branka: 41. Kruliš, 3150 div.

2008 – 2009

Holice – DK ???

na vítěze čeká Sparta Praha