Měl to být pro domácí klub zase po dvou letech fotbalový svátek. A tak se i stalo. Zásluhou slunečného počasí přišla pod Hankův dům parádní návštěva, a tu bavil nejen prvoligový Hradec Králové, ale také nebojácní svěřenci kouče Doseděla.

Vůbec poprvé z dosavadních osmi vzájemných duelů s účastníkem Gambrinus ligy se Dvoru podařilo vsítit úvodní gól. V 17. minutě se k trestnému kopu postavil Podolník a precizní ranou do šibenice nedal Lindrovi šanci. Favorizovaný soupeř ale nechtěl v otázce postupu do dalšího kola nechat nikoho na pochybách. Do přestávky stihl tři gólové odpovědi, když každá měla odlišný evropský podpis. Nejprve se trefil bosenský Harba, po něm Slovák Uškovič a branku do šatny uštědřil domácím Čech Pávek.

Po přestávce leckdo čekal narůstající převahu hostů. Ta ale nepřišla a Dvůr odehrál s o tři soutěže kvalitnějším sokem vyrovnanou partii. Snížit mohli Klazar s Kilevníkem, nakonec se ale trefili až v nastaveném čase z brejku „votroci". Spokojené obecenstvo v závěru oba týmy vyprovodilo zaslouženým potleskem.

.. na slovíčko se střelcem jediné dvorské branky Jiřím Podolníkem

„Mířil jsem tam, ale že to trefím až takhle, to jsem nečekal"

Skvěle zahraným trestným kopem naboural sebevědomí prvoligového soupeře. Krajní obránce JIŘÍ PODOLNÍK si čtvrteční pohárovou bitvu náramně užíval a v domácím dresu patřil k nejlepším hráčům.

Jirko, odehráli jste s prvoligovým týmem velmi dobrou partii. Co jste říkal na výkon vašeho soupeře?
Popravdě, velice mě překvapil. Držením míče a takticky byl určitě nad námi, ale my jsme dobře bránili a často Hradci i zle zatápěli v útoku. Celkově jsem od ligového celku čekal víc.

Vám se podařilo brzy vstřelit gól. Byla to vaše životní trefa?
(usmívá se) Tak nevím jestli byla životní, ale určitě z ní mám obrovskou radost. Přece jen, kdy se mi zase poštěstí dát gól prvoligovému soupeři?

Věděl jste dávno předem, kam zamíříte?
Byl jsem určitě rozhodnutý, na kterou stranu budu mířit, ale že to trefím až takhle, to jsem vážně vůbec nečekal (úsměv).

Nakonec jste ale ještě do přestávky třikrát inkasovali. V čem byl problém?
V zápase stačí udělat sebemenší chybičku a tak vyspělý tým ji ihned potrestá. Bohužel jsme těch chyb tentokrát udělali víc než soupeř, a to také rozhodlo.

Utkání pro vás bylo fyzicky náročné. Pošetřili jste nějaké síly na nedělní duel s Letohradem?
Pravda, sil nám to vzalo hodně. Přesto ale věřím, že se do neděle dáme dohromady, dokážeme navázat na pohárový výkon, a hlavně získáme další tři body.

.. duel zhodnotil kapitán Hradce Milan Fukal

„Dvoráci hráli otevřený fotbal"

Nejen robustní postavou, ale i poctivým výkonem na sebe v duelu s divizním soupeřem upozornil MILAN FUKAL. Někdejší opora pražské Sparty byla pro domácí útočníky tvrdým oříškem. Sám si zápas užil.

Milane, jak moc pro vás byl pohárový zápas ve Dvoře náročný?
Taková utkání nejsou nikdy jednoduchá. Domácí mají ve svém týmu zkušené hráče, jako jsou Doseděl či Kruliš, a takový duel nelze podcenit. Naopak je třeba k němu přistoupit stoprocentně, a to jsem v některých fázích zápasu u nás neviděl.

Vy jste navíc brzy prohrávali. Jak nepříjemný okamžik to pro vás byl?
Před zápasem jsme si něco řekli, přesto nás domácí potrestali. Věděli jsme, že domácí umí standardky a ten kluk to zahrál krásně. Hlavní bylo, že jsme neztratili nervy a ještě do přestávky skóre otočili.

V čem myslíte, že se nejvíc projevil rozdíl tří soutěží?
Tak určitě v tempu a nějaké kvalitě na míč. My jsme šli trochu i se svým jménem na trh, a proto by žádný hráč neměl podcenit nějaké situace. Jenže tomu bylo chvílemi jinak.

Hlavně třetí gól do šatny vás měl uklidnit, po pauze jste ale jistotou příliš neoplývali.
To je všechno o tom přístupu. Pokud je tam nějaká šance, pak se soupeř stále snaží. Domácí neměli co ztratit, hráli s námi otevřený fotbal a hlavně v klidu. Nemělo by se stávat, aby si náš soupeř v pohodě přebíral balon a hrál.

S čím jste šli do druhého poločasu? Nepřipustit zvrat nebo před utkáním v Brně posílit psychiku dalšími góly?
Trenér po nás chtěl ofenzívu, abychom přidali dva, tři góly. Šance jsme měli, ale bohužel jsme se prosadili jen jednou. Mohl za to ale i dobrý výkon soupeře. Dvůr zaslouží pochvalu.