A uznejte sami, že velmi stylově. Účastník krajského přeboru inkasoval od Dvořákovy družiny šest gólů. Odměnu za sobotní střelecky produktivní večer si však Dvoráci vyberou až ve středu 2. září, kdy na jejich stadion dorazí Slovan Liberec!

Jičín - Dvůr Králové 3:6 (2:3)

Domácí fotbalisté rozhodně nechtěli favorizované Dvoru svou kůži prodat lacino a představili se ve velmi sympatickém světle.

Úvod však zvládl lépe Dvůr, v jehož základní sestavě se ve středu zálohy objevila dvě nová jména, a to Lukáš Slezák z Hradce Králové s Ondřejem Vítem. Na první branku čekala poměrně slabá návštěva necelé tři minuty. Po obléhání domácí branky se totiž míč odrazil ke Klazarovi, a dvorský mladíček prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Pro sedmnáctiletého dorostence, jenž letní přípravou prochází v pražské Slavii, to byla vlastně předčasná odměna za výkon, který následně v utkání předvedl. Patřil totiž přinejmenším k nejlepším hráčům zápasu a ač další gól nepřidal, na třech se výrazně podílel.

Po čtvrthodině se stav měnil znovu, trefil se Rejl a vedení 0:2 vypadalo hodně optimisticky. Ještě chvíli si hosté užívali bojácnosti soupeře a dvě další tutovky mohly zápas definitivně nasměrovat k jasné záležitosti. Přišel ale opak.

Ve 21. minutě hosté laxně ztratili míč na polovině hřiště, ke slovu se dostal šikovný Voldán a přesnou technickou střelou k tyči snížil – 1:2. Od mladého útočníka Jičína to však nebylo poslední slovo. Trefil se totiž také ve 41. minutě, kdy propadla dvorská obrana – 2:2.

Na tribuně se hovořilo o gólu do šatny. Ten ale vypadá jinak a názorně jej předvedla situace z nastaveného času první půle. Hodně aktivní Urban poslal nádherný centr do pokutového území a na zadní tyči se do míče položil Kruliš, jenž krásným volejem vrátil vedení na stranu hostů – 2:3.

Tahle branka měla ubrat domácímu kolektivu na vůli, Jičín se ale pral dál a hned z kraje druhého poločasu srovnal. Za obranou se po delším pasu objevil zcela zapomenutý Gaubman a Tomek neměl šanci – 3:3.

To byla pro hosty ledová sprcha a tou další byl následný „slejvanec“, který pokropil zelený pažit a na chvíli jako by ubral oběma kolektivům síly.

V 68. minutě přišel velmi důležitý okamžik zápasu. Do hry se totiž dostal Řežábek, a ač nachlazen, doslova vlétl do dění pohárového duelu. V 72. minutě dokončil povedenou kombinaci ještě povedenějším volejem a po několika rychlých průnicích byl odměněn i druhým gólem v 86. minutě, když mu znovu střeleckou pozici připravila pracovitost Klazara – 3:5.

Domácí celek si kalich hořkosti vypil do dna v poslední minutě, to když se premiérově v dvorském dresu prosadil Slezák – 3:6.

Fakta – branky: 21. a 41. Voldán, 49. Gaubman – 72. a 86. Řežábek, 3. Klazar, 14. Rejl, 45. Kruliš, 90. Slezák. Rozhodčí: Dujsík (Hradec Králové). ŽK: 0:0. Diváci: 250. Poločas: 2:3.

SK Jičín: Puš – Bryscejn, Macháček, Řeháček (72. Malý), Vejvoda – Gaubman, Zlámal (46. Vích), Petrovický, Horčičko – Voldán, Štěrba (70. L. Michálek).

TJ Dvůr Králové n. L.:
Tomek – Blažek, Kruliš, Rejl, S. Ježek – D. Novák, Vít, Slezák, Urban – M. Otradovský (68. Řežábek), Klazar (89. Brentner).

Hlasy trenérů

Roman Mikolášek (Jičín): „Do zápasy jsme nevstoupili dobře, a prohrávali 0:2. Podařilo se nám však vyrovnat, ale potom přišel gól do šatny. Po změně stran se projevila herní převaha soueře i brankově.“

Miloš Dvořák (Dvůr Králové): „Pěkné utkání, domácí podali snaživý výkon. Někdy jsme zbytečně chybovali, hrál se otevřený fotbal, proto padlo hodně gólů."