Nejinak tomu bude i v klubu okresního rivala. Na nový ročník se připravují i ve Dvoře Králové a aktuální je zde hlavně otázka, jak klub po finanční i sportovní stránce zvládne dvě kvalitní soutěže mužů, jakými jsou divize a krajský přebor.

V loňském roce byla v klubu spokojenost jen poloviční. Výsledky A mužstva a dorosteneckých kolektivů rozhodně zůstaly za očekáváním. Naopak se rezervě mužů podařilo postoupit z I. A třídy a starší žáci skončili pod vedením kouče Radka Dorotíka na vynikajícím druhém místě v krajském přeboru. Slušný ročník odehrály i ženy ve III. lize a stydět se za své výkony určitě nemuseli ani nejmenší zástupci klubu – mladší žáci a přípravky.

Nejsledovanějším kolektivem bude i na podzim divizní áčko. Trenér Miloš Dvořák v létě ve svém kádru přivítal kvalitní posily a klub bude spoléhat, že dostatečné doplnění mužstva bude vést i k lepším výsledkům. Nové tváře se rychle adaptovaly a kvality prokázaly i ve třech přípravných duelech. Pokaždé se týmu podařilo zvítězit a cenným skalpem je především středeční výhra nad třetiligovými Pardubicemi.

Do nového ročníku vstoupí královédvorští fotbalisté za 11 dní na vlastním stadionu proti vítězi loňského pardubického přeboru FK Pardubice B. V létě klub řešil také otázku náhradního hřiště. Stadion v Podharti v červenci změnil majitele a jelikož zde doposud hrály svá utkání kolektivy dorostenců a žáků, bylo třeba doladit podmínky užívání travnatého hřiště. To by mělo být fotbalové mládeži k dispozici i na podzim a momentálně se řeší jen otázka financování údržby trávníku.

Ať už v Podharti nebo na stadionu pod Hankovým domem, o fotbal ve Dvoře Králové ani letos nebude nouze. Fanoušci budou moci sledovat šest mládežnických kolektivů a v domácím prostředí každý týden jedno mužstvo dospělých. Jak se zástupcům klubu v další sezoně bude dařit, ukáže již příští víkend, kdy soutěže startují.

Hráčů na dvě soutěže mají ve Dvoře dostatek

S dokončením jarní postupové jízdy královédvorského B týmu se rázem objevila otázka, zda klub hráčsky zvládne obě natolik kvalitní soutěže.

Nikdy se nedá říci dopředu, zda bude vše fungovat, ve zdejším klubu ale všichni věří, že aktuální počet dvaatřiceti registrovaných fotbalistů v kategorii dospělých bude stačit. Oproti jarní části skončilo ve Dvoře hostování Aleši Hůlkovi. Činnost přerušil také mladík Radek Klazar, jenž se rozhodl odcestovat do zahraničí a v další sezoně nebude v klubu pokračovat. O hostování v Miletíně navíc zažádal útočník Josef Němeček, ostatní hráči v klubu zůstali. Již v jarní části se v klubu podařilo ustálit dvě jedenáctky a díky kvalitnímu doplnění kádru by vše mělo fungovat i na podzim.

Divizní A tým doplnil kouč Dvořák o čtveřici Gorol, Šulc, Diviš, Čech. Při nejistotě nad dalším působením gólmana Tomka navíc vedení rezervního celku přivedlo do klubu zkušeného brankáře Kobose.

Dostatečně široký kádr by měl sloužit oběma dvorským kolektivům. Definitivně přešla do kategorie dospělých hned pětice loňských dorostenců (Klevcov, Kasan, Samler, Čenovský, Marks), v klubu navíc bude pokračovat stejně starý útočník Privara, jenž definitivně podepsal přestupní lístky z Rudníku. Mužstva dospělých v divizi a krajském přeboru má v kraji již jen Nový Bydžov.

JIŽ ODEHRÁNO

– Slovan Broumov 3:2 (1:0)
Branky: 29. Čech, 48. Kilevník z pen., 71. Řežábek.
– FK Pardubice 2:1 (1:1)
Branky: 9. Kořínek, 74. Privara.
– Jiskra Jaroměř 3:1 (2:0)
Branky: 21. a 38. Kořínek, 87. Privara.

ZBÝVÁ SEHRÁT

– FK Mladá Boleslav B
Duel bude sehrán dnes od 18 hodin na hřišti v Horním Maršově v rámci soustředění účastníka ČFL.
– FK OEZ Letohrad
Sobotní souboj se uskuteční od 17 hodin na stadionu pod Hankovým domem a bude jedním z duelů 1. kola Ondrášovka Cupu.
– TJ Dvůr Králové B

Poslední přípravný zápas na stejném hřišti svede do cesty oba dvorské celky a bude generálkou na podzimní start, v němž béčko zajíždí v sobotu do Jičína a A mužstvo o den později přivítá nováčka FK Pardubice B.